Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Egy részletes kérdésre tudtok...

Egy részletes kérdésre tudtok választ adni az örök életről, hogy a lényünk hova kerül, hova hangolódhatunk be, van-e túlvilág, kinek az irányítása alá kerül a halál után szellemünk?

Figyelt kérdés

Sok témához kapcsolható mind tudományhoz, mind ezotériához, mind spiritualitáshoz és valláshoz is, ez maradt, bár a tudomány is foglalkozik ezzel a kérdéssel, maximum a tudományban sok a materialista vagy személyes érdekeket valló nézet.



-Tudom, hogy a tudományban egyszerűen nincs idő sem utánakutatni, hogy erre megleljem a választ és az is tanulmányok hiányában nem megvizsgálható.

-Nem tudom, hogy a keleti mesterek könyvei adnak erre tényeket, akik meditálnak és intuitív módon felismerésekre jutottak, de úgy hallottam, hogy tudós, misztikus, guru-nak voltak felismerései.

-A vallás nem fog erre tényeket adni, semelyik szerintem, talán az egyiptomi vagy valamelyik keleti halottaskönyv vagy valamilyen ókori irat adhat erre támpontot vagy nézőpontot...szerintem.

-Én még nem világosodtam meg, nem voltak felismeréseim ezügyben, nem tudom leellenőrizni, hogy örök életű a lényünk, könnyen lehet az is, hogy igen vagy hogy nem.


A GAIA TV-n szoktam nézni dokumentumfilmeket a spiritualitástól a tudományig. Szerintetek, ha nem hagy békén ez a kérdés, mit javasoltok, őszintén, mert a könyvolvasás csa kelmebeli tudást-információt ad és úgy érzem nem ismerek senki nagyobb embert, aki tudna erre valami tényszerű dolgot mondani, mivel kézzel fogható bizonyíték erre nem igen lesz, mert az anyagi lenne


Talán a halálközeli élmények vagy reinkarnációs esetek széles spektruma mind videóban/előadásokban/könyvekben adhat erre támpontot, bár abba is szeret midnenki belekötni és mindig arra a váalszra lyukadok ki, hogy hit kérdése. Én tényleges választ keresek; mi a tény?


Köszönöm előre is.

Ha kérhetem, kerüljük a vitát, csak építőleges válaszokat írjatok (ha tudtok), mert nektek is elmegy feleslegesen az időtök vitára és egyéb semmire vezető állítgatásokban, aminek célja sincs és nem jutunk semmire.

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Egy kitartó kereső


dec. 19. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Folytathatod életed végéig a kitalált gyerekmesék tanulmányozását. Nem érzed gyanúsnak, hogy ezredévek alatt sem született meg a "válasz"?
dec. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Többféle elképzelés van. Itt van egy:


https://www.youtube.com/watch?v=BlzXhiQa4mk

dec. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy dolgot érzek gyanúsnak, az az hogy mindig valaki ostobaságot beleugat ide, miközben semmi köze nincs a témához, pedig az internet tele van vele, csak keresni kell tudni is ki kell lépni az elméből ahhoz, hogy legyen kreatív ötletek a keresésre...de itt hiába kérdeztem ezelőtt is bárkit, mintha a süketség köszönne vissza...
dec. 20. 02:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nyugodtan felteheted a rendesen megfogalmazott kérdéseidet. Nagyon szívesen szolgálom igazságkereső testvéreimet.


A vita szót rosszul használtad a kérdésedben.

dec. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te hülye vagy? Egybehangzó tényeket akarsz tekintélyszemélyektől olyan dolgokra amit nem tudsz leellenőrizni? Se tudományosan, se tudatosságal, se éberséggel?
dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen ;-)
dec. 20. 16:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Karma. Megkeverik a paklit a halál után, húzol hét lapot (jelenlegi élet alapján) egyet vakon kihúzol, és oda kerülsz. Nem szószerint értendő, csak ilyen, tehát nincs ott senki, csak megjelenik, mint valóság.

A pakli nem fogy el, csak ha buddhává válsz, mert (a hinajana szerint) még az arhatoknak is van karmájuk.

A karma miatt semmi sem tart örökké, bár azt mondják a pokol meg a menny elég sokáig tart.


Keresztényeknek: Ha létezik egy mindenható, a karma egyszerűen értelmetlenné válik. Keresztények vagy Isten számára tehát eretnekség a karma.

dec. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!