Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hisztek a túlvilági életben?

Hisztek a túlvilági életben?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 15. 18:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, biztosan létezik.
Valószínűleg létezik, hmm.
Én annak ellenére sem hiszek benne, hogy bebizonyították.
33 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Mert nincs bizonyítva.
2023. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
56%

Én biztosra tudom hogy vmi lesz ha meghalunk, na persze amit most megosztok veletek azt az erre nem nyitottak úgy is kiröhögik, ez nyilvánvaló de jó is van ez így nem lehetünk egy véleményen.

Ez év január 8.án halt meg a 91 éves nagyink a kórházba, halála előtt pont nem voltunk látogatni :( aznap mikor bementünk a kórterembe látjuk üres az ágya és össze van durva. Odamegyünk a portáshoz és megkérdezzük mi történt? Válasz hogy hajnalban elhunyt.

Még nem volt kórházba ketten anyummal ápoltuk itthon, a nagyi vallásos volt sokszor mondott imát értünk stb, és sokszor elbeszélgettem vele én is (46ff) a túlvilági dolgokról, érdekelte őt is nagyon.

Rátérek a lényegre nehogy hosszú legyen. Aznap 8.án megéreztem mikor meghalt, hajnali 4óra tájt lehetett, feküdtem az ágyba lecsukott szemmel de már éber voltam. Egyszer azon veszem észre magam hogy vki sír fájdalmasan, ijedten kétségbeesve az új "ismeretlen helytől" félelemmel teli! Először arra gondoltam anyum vmi rosszat álmodhatott és át akartam menni de csak nem mentem.

Őszintén szólva nem igazán foglalkoztam volna ezzel a dologgal, de abban a pillanatban mikor ezt hallottam felkapcsolódott a mennyezeti Led-lámpám!! És mit hallottam azt is elmondom, ez volt: Édes jó istenem.. Édes jó istenem!! Mi lesz most velem (eddig tisztán értettem) "Nélküle vagy nélkülük" de sztem nélküle volt az, de ma sem tudom kire gondolhatott, vagy a régen meghalt urára vagy ránk. Bennem ez az érzés olyan volt hogy éreztem egy hatalmas teret ami korom sötét volt, 0 semmi fénnyel! a hangját nagyon távolról hallottam de közel teljes egészébe megértettem! éreztem a jelenlétét a távolba.

Nincs bizonyítva hogy van egy másik világ ahova a szellemünk, lelkünk kerül se hogy létezik se hogy nem létezik, de ha azt vesszük már csak a vallás által is inkább a létezik érvényesül, nekem pl, már nem kérdés hogy odaát van vmi. Hogy a bibliához ennek mennyi köze van nem tudom, nem akarom a jóistent ebbe belekeverni, de a világ benne az életünkkel túl egyszerű és túl könnyű lenne ahhoz, hogy csak simán véget érjen, ennyi.

2023. ápr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
46%

SEMMI nem lesz amit a te tudatoddal érzékelni fogsz

Értsetek meg

2023. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim válasza:
75%

Nagyon sok mindenben hiszek, de ez számomra " fekete vagy fehér" : nincs, nem hiszek benne.

Aki igen azért teszi, mert egy mankó & kapaszkodó, pont ezért tiszteletben is tartom...ha neki így könnyebb rendben, de ha meghalunk utána nincs semmi ez a nagy igazság ( az én véleményem szerint).

2023. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
74%
Én már ott fennakadok, hogy nem tudom egyértelműen értelmezni a túlvilág fogalmát.
2023. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
77%
igen
2023. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim válasza:
87%
Igen, mert nincs bizonyítva, hogy nincs.
2023. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
71%

#7

Etg úgy hívják, hogy ignoranciából fakadó érvelés.

2023. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
21%
7 Egy világitól, aki még nem ismeri Istent (de szerintem fogja később) ez a legtökéletesebb választ amit olvastam mostanába.
2023. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
79%

#9

Akkor hiszel a repülő és láthatatlan spagetti szörnyben?

Ő teremtette a világot és ő mondta ezt nekem.


Miért nem hiszel benne? Nem tudod bizonyítani, hogy nem létezik.

Tudod ez a probléma, hogy NEM hiszünk olyan dolgokban amelyek bizonyíthatatlanok vagy hamisíthatatlanok.

Mert ennyi erővel MINDENBEN amit random kitalálok hihetnél.


Ez csak azt mutatja, hogy egyszer sem gondoltad tovább, mint amit a fejedbe vettél.

2023. ápr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!