Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Dorothy Eady története az...

Dorothy Eady története az egyik legjobb bizonyíték a reinkarnáció mellett?

Figyelt kérdés

Dorothy Eady az ókori Egyiptom szakértője, folklorista és művész/restauráló volt, aki különféle múzeumokban dolgozott és ókori kegyhelyeket, templomokat, műemlékeket ápolt és állított helyre. Elismert szakértő volt az egyiptológusok szerint a reinkarnációs története ellenére is, hiszen a legtöbb személy hasonló esetben elássa magát tudományos körökben. De nem Dorothy Eady, aki olyan híres egyiptológusok munkáját segítette, mint John Romer, T. G. H. James, Rosalie David és még sokan mások, akik az ókor területén tevékenykedtek. Tevékenységével segített megérteni az ókori egyiptomiak vallásos életét és egyfajta alázatot tanított a modern világnak az ókor isteneinek irányába.

De nem csak egyiptológusok nyilatkoztak róla elismerően, hanem olyan tudományos ismeretterjesztő hírességek is, mint a fizikus Carl Sagan: "A lively, intelligent, dedicated woman who made real contributions to Egyptology. This is true whether her belief in reincarnation is fact or fantasy.".


Dorothy Eadynek kislányként kezdtek az emlékei visszatérni és múzeumok látogatásai során ismert fel helyszíneket, ahol korábban élt. Majd álmában egy entitás látogatta meg több alkalommal, akiről kiderült, hogy I. Széthi fáraó szelleme. Dorothy megtudta, hogy előző életében egy katona és egy zöldségárus lányaként született meg az újbirodalom korában. Bentreshynek hívták. Az anyja három éves korában halt meg, az apja pedig nem tudott gondoskodni róla, ezért gyámságba adta egy templomba. Itt nevelkedett tizenkét éves koráig, amikor a pap nevelői választás elé állították: elhagyhatja a templomot vagy Ízisz papnőjévé válhat. Az utóbbihoz azonban szüzességi fogadalmat kellett tennie, mert Ízisz papnőjeként olyan Oziriszhoz kapcsolódó feltámadási rituálét is végre kellett hajtania, amire csak szüzek jogosultak. Bentreshy ezt az életet választotta magának, mert nem volt hova mennie.

I. Szethi fáraó talán egy templomi látogatás alkalmával felfigyelt rá és Benreshy is a fáraóra. Egymásba szerettek vagy minimum szexeltek és Bentreshy teherbe esett. Bentreshy tartva a következményektől elmondta egy pap mentorának, hogy mi történt és ki az apa. A pap elárulta, hogy ezért őt ki fogják végezni, I. Szethit pedig meghurcolják, lényegében hatalmos botrány lesz belőle. Bentreshy ezt nem akarta vállalni, ezért öngyilkos lett.

Később pedig Dorothy Eadyként újjászületett és Egyiptomba költözött, hogy megkezdje munkáját és családot is alapított, fiát Szethinek nevezte el.



ápr. 20. 13:30
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

19. Igen, ezek szerint. Vagy talán te szabod meg másoknak, hogy kit tarthatnak fontosnak?

Miért kéne Széthinek itt lennie? Miért nem lehet közvetítő? Nem értem.

Elég keveset tudunk a lelkéről. :(

ápr. 21. 15:12
 22/35 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

17.

"Mert bennem olyan érzetet kelt, hogy gondolatrendőrség módjára akarod megszabni..."

Hogyan tudnám megszabni, mit gondoljon valaki? Nincs ilyen spirituális képességem, nem is lehetne (senkinek nincs).


"Azért reagáltam rá, mert szerintem nyugtalanító dolgokat ír."

Az élet néha nyugtalanító.

Tényekkel szembesülni néha nyugtalanító.


"Én remélem nem ilyen irányba fog elmenni a világ."

Remélni lehet, de az általam vázolt irány (a mozifilm vetítési iránya) tény.


"A gondolat szabadsága emberi jog és nagyon nem szimpatikus, amikor valaki ezt fenyegetőnek tartja."

Egyszerűen csak reagáltam egy kérdésre, melyben mások véleményét kérted. Arról nem volt szó, hogy csak az válaszolhat, aki bólogatni tud.

Vagy te engem korlátozni szeretnél, de akkor miről beszélünk?

Ha te biztos vagy a hitedben, hogyan tudnálak én nyugtalanítani?

Meg milyen fenyegetés, szó sem esett ilyenről, ezt te látod csak bele.


3. 4. 7. 10. 11. 19. sz. anonim hozzászólások is ellentmondanak a kérdésnek lényegében.

Miért pont az én véleményem fáj a legjobban?

ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

"Miért pont az én véleményem fáj a legjobban?"


Lehet azért, mert nem egy vélemény fáj, hanem amikor általánosítasz.

És te rendszeresen ezt teszed ebben a kategóriában. De ezt világosan leírtam a korábbi hozzászólásban.

Amiket leírsz nem tény, hanem a te világnézeted. Sokszor pedig nyugtalanító hatást kelt, mert intoleráns vagy, esetleg annak tűnsz.

Nem a hitemben nyugtalanítasz.

Habár szerintem semmi durvát nem írtam. De akkor a te gondolkodásmódoddal: nekem is van véleményem rólad és leírtam ezt a véleményem.

Remélem nem baj.

ápr. 21. 15:51
 24/35 Szervizmérnök úr ***** válasza:
18%

Az általad megfogalmazott vélemény engem nem zavar, már azért sem, mert én nem vagyok bizonytalan a tudásomban.

De amikor elüldözni, eltörölni akarnának valakit, kulturált formában megfogalmazott véleménye miatt, például egy fórumos (jellegű) felületről, az már módfelett érdekes.

Egyszerűen nem vet jó fényt a másik oldalra / nézőpontra / pártra (amelyik el akarna üldözni, elnyomni, törölni, szemét befogni, az nem én vagyok).

ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Kritikai észrevétel :


1 - I. Szethi fáraó, aki magát istennek tekintette. Minden fárao istennek tekintette magát. Ha komolyan gondolja létének minőségét, kétlem, hogy egy gyümölcsárús proli már bocsánat, jelentéktelen ember szelleme után menne. Azt sem tudja ki volt


2 - I. Szethi fáraónak már rég le kellett volna születnie. Magával a reinkranáció létével ellentmond., hogy azóta is ott dekkol a mennyekben.


2 - Ha a tudományos ember Karl Szegan kiáll és dícséri azt a gyümölcsárús lányt, akkor tutira kamu a története. A tudósok ugyanis a reinkarnáció ellen vannak. Elitélik , mindenhol leszóljak azt. Valami nem stimmel


3 - A nagy piramisokat egészen bizonyosan nem az egyiptomiak építették meg. Le is írták sok helyen, korabeli történetírók J.Flavius is leírja, hogy azok már itt voltak. Nem is tudták volna olyan precízen megépíteni, hogy tökéletesen derékszögben legyenek. Ma sem tudnánk úgy megépíteni mondom MA SEM hogy tízezer éve távlatából tökéletesen derékszögben legyenek a belső termek, így rengeteg földrengés után. Nem is lett volna értelme, ha csak temetkezési hely.


A hipnózisban utazók ill akik emlékeznek egyiptomi élményeikre más kisebb piramisok esetében tudják, hogy azt lebegtették. Nem lehet rámpával éppíteki ilyen építményeket. 3 perc alatt kellett lerakni egy kőtömböt

ápr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Kérdező, megint nagyon jókat írtál.


Szervizmérnök, te meg értsd már meg végre, hogy itt a többség nem kíváncsi a véleményedre, mégpedig azért nem, mert tisztában vagyunk mi itt azzal, hogy mik a nézeteid, és hogy sajnos sok ilyen ember van, mint te. Értsd már meg ezt végre! Értsd meg végre azt, hogy nem azért írnak ki ide kérdéseket az emberek, hogy néhány materialistának az állandó ellenkezéseit olvassák! Még ha a szabály lehetővé is teszi, hogy ilyen emberek is írjanak ide. Vedd már észre magad végre!


Ti meg mit csináltok? Ugyanezt csináljátok a tudomány rovatban, sőt még az olyan kérdéseket sem tűritek meg ott, amik egy kicsit rugalmasan kezelnék a tudományt. Rögtön átrakatjátok ide az olyan kérdéseket is, amelyek szerintem simán elférnének ott is, nem lógnak ki nagyon a sorból. De nem, ti rögtön írjátok hogy "menj az ezotériába"! Aztán teszik is át a kérdést, elég sok kérdés onnan kerül át ide. Nekem nem baj, legyen itt sok oda kiírt kérdés, csak te Szervizmérnök ne panaszkodj itt, hogy így viszonyul hozzád itt a többség!

Ti tehát ennél rosszabbul reagáltok, ha valaki tényleg normálisan, de nyitott gondolkodással ír a tudomány rovatba! Ahogy a kérdező is utalt rá, olyanok vagytok, mint a vallási fanatikusok, csak ti a skála túlsó végén helyezkedtek el. Ezt már egyébként én is megállapítottam az ilyen fanatikus materialista emberekről.

ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"Fény derült a piramisok építésének titkára"

[link]

Csak a szokásos.

Nincsenek misztikus "valamik".

Mindenre van fizikai magyarázat.

ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Iriszke sztorija megvan? Meg lehet nezni jutun.
ápr. 22. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 Szervizmérnök úr ***** válasza:
30%

A kérdésben szereplő Dorothy Eady esetéhez hasonlóan (aki egy lépcsőről esett le 3 éves korában és szenvedett agykárosodást), Farczády Írisz Budapesten, a 30-as években, 14 éves korában, súlyos influenzás fertőzés következtében tüdőgyulladáson esett át, amikor még penicillin sem volt, gyakorlatilag csak borogatással kezelték.

Egy nap végül agykárosodással tért magához, fentihez hasonló tüneteket produkálva:

---------------------------------------

Idegen akcentus szindróma

[link]

(részletek)

-------------------------

"A rendellenességet először Pierre Marie francia neurológus írta le 1907-ben.Egy másik korai esetet Alois Pick német belgyógyász írt le egy Csehországban megjelent német nyelvű cikkben. Egy további eset 1941-ben történt, amikor egy fiatal nő, Astrid L. fejsérülést szenvedett egy repesztől egy légi támadás során. Miután felépült, erős német akcentussal kezdett el beszélni, amiért norvég társai kerülni kezdték.

Az idegen akcentus szindróma különlegessége és ritkasága miatt gyakran megjelenik a médiában, az esetek bekerülnek a bulvársajtóba. Az okok között megtalálhatjuk az agyér katasztrófát, allergiás reakciót, fizikai sérülést, és migrént.

2008 októberében egy nő szerepelt az Inside Editionben és a Discovery Health Channel által közvetített Mystery ER-ben. 2013 szeptemberében a BBC egy egyórás dokumentumfilmet szentelt a Devonban élő Sarah Colwillnak, akinek erős migrénje kínai akcentust okozott. 2016-ban a texasi Lisa Alamia egy állkapocsműtét után brit akcentussal kezdett beszélni. Az indianai Ellen Spencert a Snap Judgment amerikai rádióshow interjúvolta meg.

A Hart of Dixie amerikai tévésorozat 2. évadjának 12. részében a történet egyik szála Annabeth Nassról szól, akinek szerelme Oliver, akinek idegen akcentus szindrómája van.

George Michael brit énekes arról beszélt, hogy 2012-ben egy háromhetes kóma után délnyugati brit akcentussal beszélt egy ideig."


Angol forrás:

[link]

ápr. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolul kezdett el beszélni amit sosem tanult. Onnantól kezdve egy madridban meghalt munkasasszony személyiségét hordozta élete végéig.
ápr. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!