Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A kárörömnek lesz valami...

A kárörömnek lesz valami következménye?

Figyelt kérdés
Karma szerinti következmény
ápr. 28. 17:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

10 jaj persze mindig ezt mondják, közben van 8 millárd ember a földön és alig van pár alkalom amikor tényleg úgy látszódik hogy “működik a karma”


Az érzéseket meg nem lehet befolyásolni, ahogy azt sem hogy kibe leszel szerelmes, kibe nem, kihez vonzódsz…

Ha lehetne akkor meleg férfiak sem lennének, hiszen a mai napig üldözi őket a társadalom és sokuknak szuicid gondolataik vannak emiatt.


Cselekedetet lehet befolyásolni de érzelmet nem

ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Grimfox ***** válasza:

Érzelmet is lehet. Én elég hosszú ideje csinálom, mert muszáj. A homoszexualitás, mint példa azért nem egészen jó, mert a szexuális vonzalom egy mélyen gyökerező ösztön, nem puszta érzelem. De megváltoztatható, hiszen a melegek egy része nem annak születik, hanem külső behatásra válik azzá. Ha heteroszexuális állapotból létrejöhet a változás a homoszexuális felé, akkor fordítva is lehetséges .

A kezdeti változás nem az egyén szándéka, nem akar homoszexuális lenni, hanem egyfajta külső kényszerre válik azzá. Ennek a fordítottja, utólag már szándékosságot igényel, mert eddigre már kialakult a végleges szexualitás. Bármiféle erőfeszítés csak akkor lesz hatékony, ha az egyén tényleg akarja. Ami a nemi vágy esetén nehéz, mivel ez az egyike a legalapvetőbb ösztönöknek. Nem elég, ha a szégyen vezérli, vagy megfelelési vágy, ténylegesen kell arra törekedni, hogy a változás beálljon. Persze az, hogy lehetséges, nem jelenti azt, hogy mindenki "meggyógyulhatna" így. Arról nem is beszélve, hogy ha genetikai alapú, és születéstől jelen van, akkor megkerülhető, de valószínű, hogy végleges változás nem idézhető elő. Ahogy a született heteroszexuális is erre van kódolva, és nem lehet visszavonhatatlanul megváltoztatni.

Szerencsés vagyok, hogy ilyen problémával nem kerültem szembe a saját életemben, ezért a szexuális eltérésekkel kapcsolatban nem saját tapasztalatból beszélek, de az érzelmek befolyásolása esetén igen.

ápr. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Hát ezt a meleg témát csak mint extrém példát hoztam fel valóban de, bár nem vagyok szakértő ezzel nagyon nem értek egyet…


Kicsit olyan volt mint mikor egy 40 éves szűz katolikus pap aki szerint ugye bűn a homoszexualitás ecsetelte azt TikTok live-ban hogyha egy férfi le tud feküdni pasival akkor ugyanúgy nővel is le tud :D szó szerint idéztem


Bár nem tudom hol áll jelenleg a tudomány azzal kapcsolatban hogy miért lesz valaki meleg, de én kétlem hogy ezt ténylegesen meg lehetne bármilyen szinten is változtatni, akár meditációval, akár bárhogy.

Azért a meleg férfiak 98 százalékán látszik hogy meleg, a hetero férfiak 99 százaléka meg előbb halna meg minthogy férfivel legyen. Szerintem.


Arról sem hallottam még hogy valaki nem születésétől fogva lenne az, hanem külső behatásra válik azzá…


A vonzalom annyira erős és ösztönös hogy én kizártnak tartom hogy ezen lehetne változtatni.

Bár én pl. az irigy természetet is majdnem ilyen erősnek tartom, ezért is irtam hogy a kárörvendő érzéseket sem lehet befolyásolni.

Vagy valami már lehet annyira megkeseredve, hogy nem is akarja, vagy eleve mondjuk INTP személyiség és lusta, nem képes erőt kifejteni.


Nem tudom miért lehet muszáj hogy érzelmeket kelljen befolyásolni, mert számomra ez olyan mintha elveszíteném önmagam, belegondolni is félelmetes.

máj. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#9


"Az érzéseket lehet befolyásolni. Sőt, a létrejöttüket is meg lehet akadályozni. Ez még csak nem is ezotéria, szimpla pszichológia. Szándék, és fegyelem kérdése."


Ja! Egyenes út a skizofréniához és más mentális betegségekhez.

Amúgy a létrejöttüket nem tudod megakadályozni csak az átélését. Ott maradnak elfojtva és növeli a nyomást a kazánban...

máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Grimfox ***** válasza:

Hát egy pap véleménye a homoszexualitásról olyan, mint bármelyik más laikusé, csak ő még bűnnek is tekinti. Nem bűn, de nem is a természetes alapállapota az embernek.

Az ezzel foglalkozók nagy általánosságban két tábort alkotnak. Az egyik tisztán genetikára vezet vissza mindent. A másik a korai életszakaszban, és a serdülőkorban ért, főleg szexualitással, és nemi identitással kapcsolatos traumákat is erős jelöltnek tekinti. Az első logikusan nem javítható, de a második potenciálisan igen. A döntés azért kicsit nehézkes, mert jó esetben a gyereknek nincs szexualitása, úgy 10-12 éves koráig. Még ha az identitása meg is van, a szexualitással serdülőkorig nem kerül szembe. Nem érez nemi vonzalmat. Ugyanakkor az is igaz, hogy a homoszexualitásra hajlamosító gének nincsenek jelen minden melegben, és akiben jelen van, az sem lesz feltétlen meleg. Kell egy külső behatás, hogy a hajlam elváltozást okozzon. Úgyhogy a magyarázat még elég kezdetleges. Más elváltozások kisebb-nagyobb mértékben kinevelhetők, csökkenthetők. Kétlem, hogy a homoszexualitás lenne az egyetlen kivétel. Fontos, hogy a nem kívánt ingert ne táplálják érzelemmel, viszont igyekezzenek felfedezni a vonzó elemeket abban, ami felé igyekeznek terelni magukat.

Nem olyan borzasztó, mint ahogy elképzeled az érzelmek befolyásolása. Gondolj egy olyan helyzetre, ami egyértelműen piszkosul dühítő, és amitől biztosan nagyon kiakadnál. Egy ilyen helyzetben mennyivel jobb, ha csak egy kis piszkálást érzel a hasadban, hogy na ez nem volt jó, de nem önti el a vér az agyad, tudsz gondolkodni, és logikusan cselekedni. Vagy éppen a gyász nem taglóz le hónapokra, még akkor is, ha a veszteséget átéled.

Nekem a másik opció félelmetesebb, amikor az érzelmek miatt elveszíted a fejed, és sokszor úgy cselekszel, hogy utólag nem is érted, hogy tehettél ilyet. Az intenzív érzelmeket megélő embereknek szerintem elég kényelmes, és kellemes megoldás, ha legalább részben befolyásolják az érzéseiket.

máj. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

14 ezzel egyetértek, azt nem mondom hogy ennyire súlyos lenne a következménye ha érzelmeket befolyásolnánk, hogy skizofréniához vezetne, de szerintem alap személyiséget nem szabad befolyásolni mert abból baj lesz.


Én alapvetően inkább saját magamra gondolatam ezzel kapcsolatban, nekem van egy kondícióm, az HSP, ami magyarul szuperérzékenységet jelent, ennek is a nagyon intenzív formája.

Nyilván sokkal nehezebb így az élet, rengeteg tünete van, látvány, szag, érintés, minden felfokozott, a negatív behatástól képes vagyok öklendezni, hányni és elmenni egy depresszív szakaszba…


Ami még intenzívebb, az hogy nem bírom elviselni az emberek érintését, főleg a másik nemét nem, mert a 99 százalékuktól undorodom és emiatt csak fiktív személyekhez tudok vonzódni, kötődni…

El lehet képzelni hogy mennyire nehéz, depresszív és kilátástalan az élet.

Én erre gondoltam amikor azt mondtam hogy érzelmeket nem lehet befolyásolni, nem pl a dühre.


A haragot tudom is kezelni meg nem is, mert bosszúálló típus vagyok, de közben meg eléggé magabiztos ahhoz hogy ne érintsen meg ha kapom a negatívat, amit eleve kaptam folyton…


Viszont az undort, vonzalmat, hányingert szerintem nem lehet befolyásolni és nem is vagyok benne biztos hogy szabad főleg mivel ez is veleszületett dolog.


Pedig sokkal könnyebb lenne az élet, emiatt is van bennem harc hogy szembemenjek e ezzel akár hipnózis által vagy sem…

máj. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Grimfox ***** válasza:

Ezek közül sok nem érzés, hanem érzet, érzékszervi inger. Pl a hányinger kifejezetten, ahogy az érintés is. Szerintem pont a te esetedben lenne egészen jó dolog, ha tudnád irányítani az érzéseidet. Számodra valamiért az érzékszervi ingerek erős érzelmi reakciót generálnak. A hogyanját, miértjét nem tudom, de ha a reakciót kézben tudnád tartani, akkor biztosan elviselhetőbb lenne a mindennapi élet. Én más cipőben járok, nekem az volt a gondom fiatalon, hogy elég heves érzelemkitöréseim tudtak lenni, és ez szinte már fizikailag kellemetlen volt. Főleg a harag esetén. Most az érzelmeim már elég enyhék ahhoz, hogy ne okozzanak ilyen problémákat.

Szerintem nem a hipnózis a megoldás, esetleg önhipnózist tudnék elképzelni önszuggesztióval, de csak kiegészítésként. Az önfegyelmezés, és önelemzés az, ami ténylegesen hatásos.

máj. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam sokáig, de mióta tudom hogy létezik az HSP, azóta tudom hogy miért olyan az életem amilyen.

Nyilván ez a nem megfelelő családi környezetnek köszönhető, már magzati kortól…

Spirituális szempontból viszont rengeteg rossz dolog miatt kell vezekelnem, azt már tudom, azzal viszont nincs mit tenni…


Pont ez okozza bennem a kognitív disszonanciát, hogy tudom hogy sokkal könnyebb lenne az élet ha nem lennék finnyás, de közben meg ez az alaptermészetem és miért is okoznék magamnak fél óra hányást vagy ájulást ha el tudom kerülni úgy hogy nem eszem pl sült májat vagy nem hagyom hogy olyan ember érjen hozzám akitől undorodom… ami sajnos a másik nem 99 százaléka, de az más kérdés.


Hiszen van olyan étel amit imádok, van olyan illat amit imádok, van olyan ember akit imádok(sajnos fiktív), akkor miért erőltetném amit nem?


Én már mindent feljutottam hogy hogy lehetne ezen segíteni, ezért volt az utolsó esélyem a hipnózis szerintem, de egyelőre nem haladok vele


Akkor is összesem ha vért látok, ha oltást kapok a mai napig ki vagyok ütve 3 napra többszöri ájulás után.

Hiába mondja az ápoló hogy ehhez már túl öreg vagyok, nyilván nem direkt ájulok el 5x előtte, közben, utána…

máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#16


"ezzel egyetértek, azt nem mondom hogy ennyire súlyos lenne a következménye ha érzelmeket befolyásolnánk, hogy skizofréniához vezetne"


Attól függ mit fojt el!

máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem kellene itt belemennünk abba hogy mi okoz skizofréniát.

Nekem pl az a véleményem hogy sokszor pont ők látják jól a világot mert ők látják meg az olyan összefüggéseket amik olyanok mintha hibák lennének a mátrixban.

Hogy egy klasszikust idézzek.

Valahol azt olvastam hogy sok emberen csak 30 felett jön ki, szóval még én is aggódhatok.


Szerintem sem jó dolog bizonyos nagyon erős érzelmeket befolyásolni. Ha meleg vagy, azt végképp ne, ezzel nem értek egyet


Sőt esetemben pl azt sem szabad hogy hagyjam bárkinek hogy hozzám érjen, pedig több milliárd embernek az a normális ha hozzá érnek, ráadásul sokszor nagyon nem vonzó másik fél.

máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!