Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Igaz hogy mielőtt megszülettün...

Igaz hogy mielőtt megszülettünk mi vállaltuk amit ebben az életünkben teszünk? Beleértve az öngyilkosságot is.

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2011. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ezt senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy igaz-e, de vannak ilyen elméletek. Olvasd el a Lelkünk útjai c. könyvet, fent van neten, az foglalkozik ezzel a témával.
2011. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Igaz, de csak részben. Szerintem Földi sorsunk egy másik dimenzióban (ez esetben halálunk előtt) is ugyanúgy kifürkészhetetlen, mert éppen azáltal fejlődünk, ha saját döntéseket hozunk, a mi dolgunk hogyan élünk. Amiben én hiszek az az, hogy életünk tanulságos, de tanítunk is egyben vagy egyszerűen csak feladjuk a feladatot. Nem lehet semmi pontosan megírva mert mindez jelentőségét vesztené. Gondolom ez érthető. Ilyen mint az öngyilkosság ez szerintem odaát ismeretlen szó, ezért nem hinném, hogy előre bárki vállalt volna öngyilkosságot mielőtt megszületett. :)
2011. jan. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Egy kicsit kevered a dolgokat. Van olyan elmélet, mely szerint mi választjuk ki, hogy hova születünk - de nem a jövőbeli cselekedeteinket döntjük el, csupán a környezetet.

Például szegény családba születünk, vagy az afrikai nyomorba, esetleg egy plázacica anyához - mert ezek is benne vannak a pakliba. Olyan helyet választasz, ahol le tudod küzdeni a negatív tulajdonságaid,és megerősíteni a pozitívakat.

2011. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Utolsóval egyetértek!
2011. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Egy ideig még én is hittem ebben, hogy mi választjuk azt hová születünk... De úgy gondolom abban a világban ahonnan jöttünk, nem kaphatunk képet a Földi élet semmilyen formájáról. Így a környezetünk sem tudjuk odaátról előre meghatározni. Azt, hogy oda születünk ahol lelkünknek legjobb hihetőnek tartom.
2011. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Valaki nekem azt mondta hogy előre felvállaljuk azt ami velünk történik mielőtt megszületünk,és csak annyit amit elbírunk majd.Pld egy betegség,vagy az öngyilkosság is amit kérdeztem.

Akkor ha valaki megteszi ebben az életében,a következőben vezekli le?Akkor az összes életünk valami képpen összefügg.

2011. jan. 17. 12:30
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Persze hogy összefügg, hiszen cselekedeteinkkel karmákat teremtünk magunknak, amik kihatással lesznek ránk jó, és rossz értelemben is. Azaz a mostani életünket előző életünk, vagy életeink cselekedeteinek köszönhetjük, mint ahogy a jövőbeli életeink (életünk) pedig mostani cselekedeteink karmái fogják meghatározni.


Ez a karma törvénye, ami igazságos, és csak a megvilágosodással (teljes tudással, tisztánlátással) tudunk kibújni alóla, akkor megszabadulunk a születés és halál körforgásából.

2011. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vállaltuk, hogy milyen energiákkal konfrontálódunk az életünk során, viszont azt, hogy mit kezdünk velük, hogy döntünk bizonyos helyzetekben és így a továbbiakban milyen formában nyilvánul meg a sorsunk, azt az életünkben alakítjuk.
2011. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 homo ludensz ***** válasza:
Az öngyilkosságot nem vállalhattuk minden mást de azt nem.Aki így vet véget az életének az felrúgja azt a megállapodást ami a segítőinek,felkészítőinek tett mielőtt leszületett.Nagyon visszaveti a lelket/szellemet/ a fejlődésben és a tanulásban.
2011. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!