Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ezért büntet a Karma?

Ezért büntet a Karma?

Figyelt kérdés
A Karmáról sokat olvastam és hiszek benne, de egy dologgal mégsem vagyok tisztában: hogyha sokszor azért teszek jót, mert tudom, hogy majd én is jót fogok kapni, akkor ez rossznak számít a Karmában ? Egyáltalán mit von maga után egy ilyen hozzáállás ? Tehát cselekedetben jó vagyok, de gondolatban talán egy nagy szemétség van, mivel én is jót várok el. Mi a véleményetek ?
2011. jan. 30. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem számít rossznak. De ugye tudod hogy a következő életedben kapod meg azt a sok jó?
2011. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
*jót
2011. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az nem gond

Csak azért kérdeztem, mert ugyebár a gondolataimat nem tudom irányítani és ezért mindig eszembe jut, hogy sokszor jó volna rosszalkodni kicsit, de nem teszem meg, mert eszembe jut a Karma

2011. jan. 30. 21:30
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen így működik! Azt kapod, amiből a legtöbbet tanulhatsz, a legjobban fejlődhetsz.

Ráadásul nem is mindig tudhatjuk, hogy biztos jót tettünk-e?

2011. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem jól sejted. A szándéknak tisztának kell lenni. Viszont ha mégis félelemből vagy gondos előrelátásból teszed a jót, megszokhatod, megérezheted a jót-cselekvés örömét, megtudhatod milyen érzéssel jár, és megadódhat, hogy később már tisztán az adás öröméért adsz valakinek valamit.
2011. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szerintem ez így nem igazságos. Nem tehetek róla,hogy az ösztöneim olyanok amilyenek

harcolni tudok ellenük,de eltompítani nem tudom őket

2011. jan. 30. 23:14
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont hogy igazságos. A karma ugyanis nem a jótettekről, hanem a tapasztalásról és a kiegyenlítődésről szól. Nem élhetünk mindig az élet napos oldalán, mivel az egyoldalú dolgok automatikusan bevonzzák a másik oldalt is.


Például valaki valami rosszat tesz veled, amiért te megharagszol rá és elítéled (még akkor is, ha nem tudatosan). Lehet, hogy legközelebb te kerülsz hasonló helyzetbe, mint az az illető, és akkor megérted az indokait, hogy talán nem is gonoszságból, csak elkeseredésből, félelemből stb. tette így elmúlik a haragod iránta.

2011. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Jó,de én itt arról beszélek,hogy valaki tesz valami szemétséget veled,oké? Például lefekszik valaki a pároddal és aztán két napra rá az utcaszélen rátalálsz holtrészegen és akkor eltérve a hétköznapi embertől nem belerúgsz kétszer, hanem berakod az autóba és hazaviszed. Ez miért nem elég egy ilyen helyzetben ? Miért számít az, hogy gondolatban eszedbejut mekkora egy féregről van szó, akinek 1-2 pofot leosztanál ? A gondolatokat nem lehet irányítani! Vagy valaki képes rá ?
2011. jan. 30. 23:40
 9/18 anonim ***** válasza:
Talán csak úgy, ha elhisszük, hogy mindennek értelme és célja van. Volt már ilyesmire példa az életemben.
2011. jan. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Persze sokkal jobb önös érdekből jót cselekedni, mint rosszat, de ha ez önzetlenül megy akkor jársz jó úton!

A jó, vagy rossz karmát a jó, vagy rossz cselekedeteinkkel teremtjük meg, de ha valaki -szintén a karmája miatt- szenved, azon mi nem fogunk tudni segíteni SEMMIVEL.

Mondok egy példát. Van egy ágrólszakadt csavargó, akit te, mint milliomos megsajnálsz, és ellátod egy életre elegendő anyagi javakkal. Ebben az esetben esetleg egy fél életre is megváltoztatod az életét, de a karmáját nem tudtad befolyásolni. Ez az ember vagy még abban, vagy a következő életében bizonyosan meg fogja kapni azt a "szenvedést" amit előző életei miatt magának teremtett, és amiből tanulhat, és fejlődhet. Te tehát semmin nem változtattál, mert a karma életeken átívelően hat, és "ráér" beteljesedni..

2011. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!