Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy lehet hinni egy olyan...

Hogy lehet hinni egy olyan dologban, ami gyakorlatilag bebizonyíthatatlan?

Figyelt kérdés
Lássuk csak, reinkarnáció. Az ember meghal, és új testben születik újjá. Az előző életéből nem emlékszik semmire. Akkor mi értelme van az egésznek. Miért hiszünk a kereszténységben? Ott legalább vannak bizonyítékok, más kérdés hogy mennyire hitelesek.
2011. febr. 6. 10:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

meg kell jegyezzem, hogy van valami, amit az egész emberiség elhisz, és nincsen bebizonyítva létezése, ugyanis csak feltételezés. s ez egy a tudatunkhoz képest kívül elhelyezkedő statikus világ, amiről azt gondoljuk, hogy valahogy úgy nézhet ki, ahogyan érzékeink leközlik. de mi igazság szerint ezzel a kintre helyezett világgal érintkezni nem tudunk, mivel nekünk csak az van, ami a tudatunkban jelenik meg mentális képsorként, ha használunk mérőeszközt, ha nem...a tudatunkból kilépni nem tudunk. :P


egyébként a reinkarnáció során elvesztett memória nem mérvadó, ugyanis a reinkarnáció azért van érvényben, hogy az egyének a jellemszabályt sajátítsák el, ami az univerzumban első számú törvény...s ha ez megvan, akkor kerülhet be az egyén a valós univerzumi életbe, akkor kaphat korlátlan hatalmat...most is megvan neki, de nem juthat érvényre, amíg az ember önző...


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"Hogy miért hiszünk a kereszténységben? Mert valamiben hinni kell. Amikor már önmagunkban nem hiszünk, az életünk eseményeinek megoldásához kicsinek érezzük magunkat, a saját erőnket, akkor jó, ha hisszük, hogy van valahol valaki, vagy valami, ami-aki segít megoldani. "


Tipp: Egyszer próbáld meg beleélni magad egy olyan személy helyzetébe, aki nem ilyen gyenge és nincs szüksége istenhitre, stb-re a boldoguláshoz...

Tök jó, hogy így levezeted miért "kell" hinni valamiben, de valaki teljesen másként gondolkodik és neki az egész írásodból érződik a gyengeség.


A szocializmus "agymosását" kár idekeverni, mert az összes fejlett országban folyamatosan csökken a vallásos emberek száma. Ez tény.


Az utolsó bekezdésre inkább nem is reagálok.:)

2011. febr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Steinerné, Babi néni ***** válasza:

kisibolya:


kévés nagyobb ostob@ságot olvastam eddig a gyik-on mint amit neked sikerült összehoznod:)


olvasd el hangosan amit írtál, és magad is megtalálod a logikai bakugrásokat a mondandódban.


Egy kicsit sem áll szándékomban bántani téged, de a kommunizmus résznél leesett a laptop az ölemből akkorát röhögtem.


Had segítsek megérteni,- bár szerintem beléd törne a bicskám ha tényleg hoznám a tényeket-,a vallás mögötti értékeket, valamint a hit hátterét.

itt van egy próba:


képzeld el, hogy ősemberként létezel . Képzeld el, hogy este van, mindenféle fura zajok vannak az erdőben, és mlg egy rohadt villanykapcsoló sincs, hogy lásd mi közelít, mi akar az életedre törni.

vajh bes z@r nál e a félelemtől? ( én 100 % hogy igen)

az egyetlen megváltó dolog ami történhet veled, hogy egszer csak felkel a nap és a világosban legalább pici esélyed lehet, hogy elmenekülj egy vadállat elől.


Mivel semmit nem tudsz a környezetedről, csak egy megfigyelési rendszer alakul ki benned, és az emberiség elkezd szép lassan a hit irányéba menni. Az egyiptomiak vezették be az 1 isten hitet, addig mindennek volt istene, mert az emberek a mai tudás töredékével sem rendelkeztek.


Nem azért hittek istenben, ( a vallást meg hagyjuk már) mert jött és megmondta, hanem mert primitívek voltak.


Ma már tudjuk, hogy a nap meleget, világosságot és néha börrákot ad, ezért nem imádkozunk hozzá. Akkor meg ezt tették az emberek., hogy jöjjön már elő minmél hamarabb


egy erős lelki mankóra van szüksége annak, aki ma is imádkozik a "naphoz" -csak másnak hívja-


ezt nem a kommunizmus mondatja velem, mégcsak nem is vagyok bértolnoka az ördögnek. ezt a puszta józan logikus gondolkodó elme mondatja velem ami a TÉNYEKRE A BIZONYÍTOTT TÉNYEK alapjaira építkezik.


és végül egy találos kérdés.


a legnagyobb elterjedése a történelemben ( nem darabszámra hanem befolyásra értve) a kereszténységnek a középkorban volt.


Tudod e miért hívjuk sötét középkornak a sötét középkort???

2011. febr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Az emberek azért hisznek a reinkarnációban, mert bíznak benne, hogy örökké élhetnek. És egyben félnek tőle, hogy megsemmisülnek a halállal, ezért a reinkarnációban való hit könnyebbé teszi az életet. Akiben nincs meg ez a hit az élni sem szeret igazán, mert aki élni szeret az örökké élne és ezért hisz a reinkarnációban. Én nem félek a haláltól, és hiszek az örök életben (tehát inkább az örök létezésben hiszek mert ez a tuti, de a reinkarnáció már egy ember által megalkotot elméleten alapul és ez szinte biztos hogy téves.)
2011. febr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
bizonyítékok..ugyanannyi bizonyítékunk van arra hogy a lelkünk megsemmisül a halál után ,mint arra hogy reinkarnálódunk..a kérdésed alapján te nem hiszel a reinkarnációban--> ,azaz hiszel a reinkarnáció NEMLÉTezésében. Szóval kérdem én..hogy bizonyítanád be azt hogy ha meghalsz, mindened megszűnik létezni..
2011. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Kedves ,,11:15-ös vok"

Te nem vagy a 11:15-ös, ugyanis az én vagyok, ha más nem, a százalékből látszik, ha yegyáltalán tudod mi az... Nem kell a nevemben írkálni. Köszönöm.

Első válaszoló.

2011. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a második válaszoló is 11:15kor írt, így őt is megilleti a "11:15-ös" cím. :)
2011. febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
21:46 egy kicsit kukacoskodnék. (Bocsi az off-ért.) A "sötét középkor" elnevezést a felvilágosodás idején kreálták, mára ez az elmélet megdőlt, a középkorban igenis volt fejlődés. (reneszánsz !)
2011. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Nem vagyok vallásos sem ateista de hiszek a szellem végtelenségében, és hogy a test az egy eszköz. az nem én vagyok, az csak az enyém. A kérdés hogy ki maga az egyén, aki azt mondja h "van testem". A bizonyíték, a tudomány az mindig keretek között gondolkodik, mindenkinek saját magának kell rájönnie, megtapasztalnia azt amit akar.Így pl. a testenkívüliséget, vagy adott esetben az előző életekben történő utazást hipnózisban. Ha sikerül megtapasztalni, nem lesz szükség a tudományra, mert van egy saját bizonyítékod. Üdv.
2011. febr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Szerintem az egy nagy hülyeség hogy nem léteznek földön kívüliek én a magam részéről 100%-ban biztos vagyok benne hogy léteznek a nyakamat tenném rá. Ha valaki belegondolna hogy milyen nagy az univerzum és biztos hogy van másik nap és ki tudja h hány olyan bolygó van ahol élet van.
2011. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!