Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi ez a furcsa, erős kötődés...

Mi ez a furcsa, erős kötődés némely emberekben idegen országok felé?

Figyelt kérdés

Én például 10-12 éves korom óta oda vagyok Spanyolországért. Először azt figyeltem meg, hogy ahogy hallom a sorozatokban a zenéket, egy idő után elkezdtem én is énekelgetni. Aztán annyira megszerettem a spanyolt, hogy elkezdtem magam tanulni itthon. A mai napig, ha spanyol szót hallok, egyszerűen egy boldogság érzés fog el, hihetetlen hallani a nyelvet, ahogy beszélnek vagy énekelnek spanyolul. Az ország is vonz, az egész életvitelük, az emberek... ott akarok élni, úgy érzem, oda tartozom. Mindig is imádtam a táncaikat, 2 éve táncolok latin táncokat, az is hasonló érzés. Lehet ez az érzés egy korábbi életem miatt?

Másnál is láttam egyébként hasonlót, más országok iránt.


2011. febr. 28. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Én egyáltalán nem vágyok külföldre. Magyarország a mindenem, itt szeretnék élni.


Már szinte idegesít, ha valaki annyira ki akar költözni más országokba.

2011. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Valószínűleg olyan kedves gyerekkori élményeid kapcsolódnak az országhoz, a kultúrához, amelyeket jó érzéssel töltenek el és szeretnéd újra élni őket, ezért keresed újra és újra a spanyollal kapcsolatos dolgokat. Szerintem ahogy valakinek a varrás, másnak a sport, úgy valakinek egy ország is lehet a hobbija és rajonghat érte úgy, mint egy sztárért. Ez még nem jelenti azt, hogy mindenáron ki kell költöznöd mondjuk oda. Persze ha úgy gondolod, hogy neked ez az álmod, akkor tedd meg, a mai világban minden lehetőség megvan adva hozzá, csak élni kell vele.
2011. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Én ugyanezt érzem németországgal kapcsolatban. nem tudom mi lehet ez. Talán előző élet.
2011. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy vagyok New Yorkkal. Mindenemet odaadmán csak azért h eljuthassak oda :/
2011. febr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van néhány ország ill.város,ahová nagyon vágyom,pl USA(New York),Németo.-Berlin,Oroszország-Moszkva(utóbbi kultúráját imádom).Ellenben Lengyelországba különösebben nem vágyom,mégis kicsi korom óta fűz hozzá valami és hasonlóan érzek,mint te.Katonaság jut eszembe és egy nagy,fehér kutya,ami egy laktanyát őriz(talán én vagyok az?).De tudom,lehet most marha nagy hülyeséget írtam:DMégis,ezek az emlékek néha így feljönnek.Gondoltam arra is,hogy talán babaként álmodtam,de nem hiszem,mert érzések kötnek hozzá a mai napig.Ki tudja:D
2011. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2. jól mondja, plusz rossz kategória.
2011. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért de engem Anglia vonz... de valami hihetetlenül. Nem tudom mi lehet ez,hisz kiskoromba nem történt velem semmi Angliával kapcsolatos pozitív dolog...
2011. márc. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam egy tanárnőről, aki oda volt az Antarktiszért. Egész könyvtárakat tudott volna megtölteni róla, annyira szerette és imádta. Szeretett volna eljutni is oda. Sokáig nem valósult meg, oda azért drága egy expedíciós út. Végül 5-6 év alatt sikerült annyi tőkét összegyűjtenie, hogy végre ott tölthessen egy hetet. El is indult a hajóval, és más kutatókkal. Mikor végre látni lehetett az Antarktiszt kijött a tanárnő, hogy megcsodálja imádata tárgyát. De mikor megpillantotta azt ledöbbent. Nem erre számított. Félt még a hajóról is leszállni. Végül is nem tette le a lábát a hajóról, és minél előbb vissza akart térni magyar honba. Annyira félt attól a kietlen, elhagyatott tájtól! Pedig mindent tudott az adott helyről. Számíthatott volna rá, hogy ez lesz.
2011. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A témakör érdekes, ez szerintem nem ezotéria.Én is "szerelmes" vagyok Spanyolországba, imádom a spanyol zenét, a képeket/tájakat, naphosszat hallgatok spanyol videókat, holott szinte semmit nem értek belőle.Én is magamtól tanulom a nyelvet és úgy érzem, ha nem ott élem le az életem, nem leszek boldog.

De ezt nem sorolnám ezotéria témakörbe, bár lehet ezután elgondolkodok rajta.:)

2011. márc. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az előző élet miatt írtam az ezotéria témakörbe, mivel ez a kérdés lényege, hogy vajon amiatt lehet-e ez.
2011. márc. 1. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!