Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ki olvasta Balogh Béla: Végső...

Ki olvasta Balogh Béla: Végső valóság I. és II. c. könyvét? Mi a véleményed róla? Mennyire hiteles és megalapozott?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz a könyvről? Hogyan hatott rád?

Tudnál ehhez hasonló könyveket ajánlani (szerző, cím)?


2011. máj. 9. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt a könyvet tudom odaadni, ami Balogh Béla féle könyv első felében van taglalva fizikai és kémiai úton...ez pedig az, hogy az anyag valójában nem létezik, vagyis önmagában nem, hanem minden a megfigyelőtől, elmétől függő, azaz az anyag maga mentális termék, gondolatsor csupán. Ez a mű, amiről beszélek, erre az egyetlen momentumra épít egy egész tanítást, mindeközben megtisztítva a vallásokat a tévedésektől, de valójában az embert is. :)


itt hagyom neked, bizonyára kell.


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


ui.: egyébként magával a gondaltisággal kapcsoltban a véleményem annyi, hogy ez egy második lehetőség a 2 közül, ami létezik...vagy létezik az anyag tudaton kívül, vagy nem...lehet választani, de ez utóbbi(mentális elv) nem ellent mond a korábbinak, hanem felöleli azt, túlmutat azon. lehet választani...:)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ez már hirtelen a második kérdés amiben belefutok a te válaszodba, és tök érdekeseket írsz és ajánlasz nem értem, hogy miért vagy ennyire lepontozva.../off_end.
2011. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem 26/F azért van lepontozva, mert olyan dolgokra mutat rá, ami nem populáris, így sokan hülyeségnek, stb. ítélik azt meg és az emberben van egy olyan dolog, ami miatt jobban érzi magát, ha a könnyebbik utat választva a piros kezecskét választja gondolkodás helyett.



26/F!

Az általad ajánlott könyvet már régen olvastam! ;)

Balogh Béla említett könyvébe is belekezdtem már korábban, de mostanra sikerült elolvasnom. ;)

2011. máj. 9. 18:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
attól még, hogy ő nem tudja értelmezni a leírtakat még nem kéne lepontozni..(egyenlőre nekem is újak ezek a dolgok) de ha valamit nem ismerek akkor rákeresek és utána nézek mégis mi fán terem! Na mind1 nem vagyunk egyformák :)
2011. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó.


azért az 54 % nem is olyan rossz. :)


Kérdező. :P


Akkor ha van kedved nézz utána Amit Goswami nevű kvantumfizikusnak, és itt van 3 link ehhez, még egy kis fizikával megspékelve, egy másik válaszadótól csenve. :P


[link]

[link]

[link]


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó felé kapisgál Balogh Béla, azonban túl sok benne a hipotézis, spekuláció. Konkrétumokat most nem tudnék idézni, mivel támasztanám alá meglátásomat, mert pár éve, hogy olvastam. Nekem nem adott pluszt, de biztos sokan vannak, akiket inspirál, mert még ez is újdonság számukra, amely megközelítési módokról ír. Ha jól rémlik, csak az első részét olvastam a könyvnek, tehát arra reagáltam most.
2011. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!