Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A valakit meggyilkoltak az...

A valakit meggyilkoltak az hatással van a következő életére?

Figyelt kérdés
Vagyis a halál formája, pl ha valaki erőszakos halált hal vagy csak egy ágyban csendben eltávozik tőle független esemény. Ezek a karmájára hatnak?
2011. szept. 5. 20:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"És mi van a gyilkosával? Hiszen így akkor ő vette át ezt a terhet azzal hogy megölte az áldozatot."


Ez egy érdekes kérdés. Mivel az embereknek szabad akaratuk van, ezért egy ember sorsa nem lehet az, hogy XY meg fogja ölni. Maximum annyi lehet a sorsa, hogy rosszkor, rossz helyre fog kerülni. És addig kerül rosszkor rossz helyre, amíg ki nem nyírják. Ezt még egy életen keresztül is könnyű elképzelni: aki kardot ragad, nagy eséllyel kard által vész el, ahogy a keresztény mondás tartja. A gyilkos viszont önszántából fog véget vetni a másik életének, nem a halál angyalaként, vagy ilyesmi.


A gyilkos karmája persze megváltozik, mivel szabad akaratából ölt. De azt is észre kell venni, hogy a gyilkos valószínűleg valakinek a valakijét ölte meg, tehát ez a dolog is visszahat rá. Nem csak annak ártott akit megölt, hanem a meggyilkolt ember szeretteinek is szomorúságot okozott.


Mi halandók nemsokat tudunk a karma pontos működéséről, csak annyit, hogy létezik ilyen dolog. (Mellesleg teljesen logikus is, onnantól, hogy hiszel a lélek létezésében.)

2011. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Bármi lehet logikus, ami azt akarod, hogy az legyen.
2011. szept. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"karma nincs ércsd már meg."


ha tisztába lennél a karma fogalmával, nem írnál hülyeséget.

a karma az ok-okozati összefüggést jelenti, nem valami Indiai varázslat.

pl. ha pofon vágsz én visszaütök

de vegyünk valami konkrétabb példát is, mert a pofonos dolog alakulhat másképp is. ha melegítem a vizet az felforr.

ha kétségbe vonod a karma törvényét kétségbe vonod a létezést!


azzal meg, hogy a karma hogy hat az életeinkre, ne foglalkozz, mert neked még magas. majd talán a következő életedben......

2011. szept. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Így van ahogy azt előttem írtátok.

Mi emberek birtokában vagyunk a szabad akaratnak, ami által mi döntjük el hogy mit teszünk, és mit nem.

Tehát a gyilkos a tettével rossz karmát teremt, ami következő életeiben, vagy a mostaniban ugyanolyan mértékben vissza fog hatni rá, mint amilyen fájdalmat ő okozott. Nem biztos hogy gyilkosság áldozatává fog válni, lehet hogy egy közeli szerettét veszti el hasonló módon.


Az ember (tudat, lélek) pedig sok-sok életen át ezeknek a tanulási folyamatoknak az eszenciáját áthozza életről-életre, a jelleme részévé válik, majd megérti, és saját akaratából megszabadul az élet és halál körforgásából.


"Minden szentnek van múltja, és minden bűnösnek van jövője."

2011. szept. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Bármi lehet logikus, ami azt akarod, hogy az legyen."


ez egyáltalán nem igaz. Viszont a logika adatokon operál, és a hívő és nem hívő ember számára ezek az adatok mások. Egy hívő ember számára a lélek létezése biztosabb, mint a föld nevű bolygó létezése. És én leszögeztem, hogy a karma léte csak akkor logikus, ha a lélek létezését igaz értékűnek veszed. Ezzel a kiegészítéssel már teljesen logikus az, amit mondtam, még egy nem-hívő embernek is.

2011. szept. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
minden hatással van mindenre, olyan nincs, hogy ne így legyen!
2011. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"ez egyáltalán nem igaz. "

Akkor mégegyszer; Ahány személy annyi világ. Hiába nem tetszik neked, ha én kijelentek valamit és szentül hiszek valamiben, azon semmi sem fog változtatni akárhogy vergődsz.

2011. szept. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

a karma létezik, bárhogy is hívjuk. az emberek többsége legalábbis szeretne hinni az ilyen igazságszolgáltatásban, és ha jobban átgondoljuk, sok bizonyíték van rá, hogy létezik!


sokféle módon mutatkozhat, elterjedt mondás, hogy aki lop, attól lopnak! gyerekkoromban elég rossz voltam, loptam is. utána "jó útra tértem", de 5 év múlva ellopták a biciklimet egy biciklitárolóból ahol még kb 15 bicikli volt és még csak nem is az enyém volt a legjobb, majd egy boltban együtt vásároltunk egy barátnőmmel, de letettük az esernyőnket elöl a pultnál. nem az övét lopták el, hanem az enyémet.


én ezért úgy gondolom, hogy igenis létezik a karma. egyszerűen muszáj hinnem benne, hogy aki rosszat tett velem, ő is megbűnhődött érte.


a gyilkosokat talán nem fogják megölni, de a legtöbb esetben hallani arról, hogy ezeknek az embereknek pokoli életük lesz, majd öngyilkosok lesznek, vagy teljesen megőrülnek!


a kérdésedre válaszolva szerintem hatással lehet a következő életére, talán így feloldozást nyert egy korábbi bűne alól.

2011. szept. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor mégegyszer; Ahány személy annyi világ. Hiába nem tetszik neked, ha én kijelentek valamit és szentül hiszek valamiben, azon semmi sem fog változtatni akárhogy vergődsz."


így igaz. semmi sem fog változtatni a hiteden. ettől függetlenül ez lehet, egy téves hit.

2011. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Így igaz. Nem léteznek igaz hitek. Egy téves hittel mit tesznek azok, akiknek az nem tetszik? Kinyírják a nagyobbak, mert nekik nem tetszik. (Jó ez most ilyen boszorkányüldöztetéses meg középkoros példa, de érted mire gondolok, manapság már csupán "kiközösítik")

És velük semmit sem csinálnak. Ezért van ilyen sötétségbe taszítva ez az egész faj. Hiába is akarjátok szentül hinni, hogy megvan a szabad akarat, de nincsen. Nem olyan értelemben, ahogy annak lennie kéne.

2011. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!