Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha nekem rossz a sorsom van...

Ha nekem rossz a sorsom van koze az elozo eletemben elkovetett dolgaimhoz?

Figyelt kérdés
Erdekelne hogy a karma tenyleg ervenyesul-e es tenyleg rosszat kapunk e ha rosszat adunk

2012. márc. 28. 19:02
1 2
 11/20 Tedzsasri ***** válasza:

Gnosis...valasza nem butasag..igenis volt elozo eletunk es nemis egy,es vagyaink vezerelnek.A lelek a karmajanak es vagyanak megfeleloen kap uj testet.

Persze nem tudol a regi eletedrol semmit,de a regi eleteddel teremted meg az ujat,a mostani eleteddel,ahogy elsz keszited a kovetkezot...es mindennek van visszahatasa,meg a gondolatnak is.

De hisz ma mar tanitjak a pozitiv gondolkodas hatasat.A gondolatnak nagy ereje van,meg itt az anyagi vilagban is.

2012. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Tedzsasri ***** válasza:
75%

mami...sajnos nagy tevedesben vagy,de sajnos mindenki tevedesben van,amiota beestunk ebbe az anyagi csapdaba,es azt hiszuk, h ez a test vagyunk...es ez az oka h nem kerulunk ki a samsarabol=a szuletes es halal korforgasabol.

Abbol csak akkor kerulunk ki, ha megvalositjuk onmagunkat,h lelkek vagyunk Isten reszei,es ha annak megfeleloen elunk.

Az emberek azt hiszik ha meghalnak,egybol visszakerulnek ISTENHEZ.Ez egy nagy tevedes nem kerulunk ISTEN vilagaba,mert az a vilag nem itt van a naprendszerben,se mas anyagi univerzumban.ISTEN vilaga a transzcendensben van,es oda nagyon nehez visszakerulni.

Ezert aldozni kell,sokat kell tanulni,megerteni a lelki dolgokat es ugy kell elni....Jezus is azt mondta kovessetek engem!..de ezt nem sokan ertik.

Janos ev.

"Kijottem az ATYATOL ,es eljottem a vilagba; ismet elhagyom a vilagot,es elmegyek az ATYAHOZ."Jezust a transzcendensbol kuldte ISTEN ide ,h tanitson minket,es ugyanoda tert vissza.

Azt mondod te nem az vagy aki a regi eletedben voltal mert mas tested van most....ez a nagy illuzio...h te mindeg a testtel azonositod magad,pedig te a lelek vagy,es ideje mar felebredni h hazaterjunk ISTENHEZ.

Aki nem az itt maradhat meg ebben a durva anyagi vilagban.

A Baghavad gitabol mindent megtudhatsz a lelekrol a karmarol,ott mindenre valaszt kapsz.

2012. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Tedzsasri, tökre igazad van.

Istenbe kell visszaolvadni, de amíg kötnek az anyagi vágyak, addig megoszlik a figyelmünk, azt hisszük, Istentől különálló lények vagyunk, ezért külön is maradunk. A változás persze nem is megy máról holnapra, egy kis haladással is már megelégedhet az ember.


Előző életeinkre meg azért nem emlékszünk, mert sok lenne az nekünk, nem tudnánk megemészteni.


Szerintem a reinkarnáció bizonyítja legjobban, hogy Isten jószándékú, mert nem az ő kiszámíthatatlan szeszélye szerint szenved vagy üdvözül valaki, hanem csakis a saját tetteinknek köszönhetünk mindent.


Szerintem az így nem igaz, hogy mi választottuk a szüleinket meg mindent - olyat kapunk, ami karmáinknak legmegfelelőbb, de nem tudatos döntés, csak összepakol minket az erő :)


Az viszont igaz, hogy abban kell erősödnünk, amilyen nehézségeket kapunk, hiszen pont azért kapjuk, mert azokat az élethelyzeteket nem sikerült még kezelnünk.


Jó ez a téma, sok az érdekes hozzászólás :)

2012. ápr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

szóval Tedzsasri azt mondod isten a transzcendensen van-- rendben mondjuk elfogadom-- akkor most magyarázd el nekem mi a transzcendens aztán hol van a transzcendens aztán mi tulajdonképpen Isten és ha már mindenre válaszoltál mi az ember lelke eszik vagy isszák homály vagy mi is?


mert tudod nem elég leírni ezt- azt, érteni is kell és bizony elmagyarázni is, ha már olyan megvilágosodott vagy

2012. ápr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

neked pedig 13.as


---- azt irtad-"Az viszont igaz, hogy abban kell erősödnünk, amilyen nehézségeket kapunk, hiszen pont azért kapjuk, mert azokat az élethelyzeteket nem sikerült még kezelnünk"


Ez kedvesem egy nagy nagy butaság-- te kitől kaptad a nehézségeidet? remélem nem fogod az Istenre vagy a Sorsra, vagy a Karmádra ahogy a hindú hinti a rizsát?

2012. ápr. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves Mami,


az 13. vagyok.


Nagyon köszönöm a felvilágosítást, hogy így próbálod terelgetni az én elmémet is az Igaz Útra, és javítgatod a téves eszméimet (meg mindenki másét nagy buzgón)

Biztos vagyok benne, hogy csak az Igazság iránti lázas hevület izzít így téged, nem pedig valami okoskodó indulat, még ha a külső szemlélőnek talán úgy is tűnik.

Engedj meg egy kérdést, ó Nagy Bölcs!

Én csak a véleményemet mondtam, de persze bizonyítani nem tudom, és erőltetni sem akarom másra csak megosztom - te viszont olyan szilárdsággal érvelsz, áruld el, mi van mögötte?

Netalán már meghaltál és visszajöttél, onnan tudod olyan jól? Ha igen, leborulok előtted.


Nagyon örülnék, ha "ébresztgető" kérdések helyett, megosztanád velem a nagy titkod: akkor SZERINTED kitől kapjuk a nehézségeket, ha se nem Istentől, se nem a Sorstól, karmátől, egyéb "hülyeségtől"?


Előre is várom bölcs válaszodat, tisztelettel:


Egy "butuska" nem-tudó

2012. ápr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Régen nagyon rosszul viseltem a nehézségeket, amik történtek velem. De utólag visszanézve olyan dolgokat tanultam belőlük, amikért nagyon hálás vagyok. Ma már tudatosan figyelem, hogy egy nehéz helyzettel mire próbálnak megtanítani.

A túlvilág vagy transzcendens világ létezésére számomra már az is elég bizonyíték, hogy a láthatatlan mikrohullámok felmelegítik a teám, vagy vezeték nélkül tölthetek le videókat a gépemre. Valahonnan az éterből érkezik a videó láthatatlanul és a gépemen láthatóvá válik. Persze nem ez a transzcendens világ, de ez is létezik és szabad szemmel nem láthatjuk, de tudjuk, hogy van. Nap mint nap körülvesz, áthalad rajtunk is.

Tedzsasrihoz hasonlóan én is úgy gondolom, hogy tökéletessé kell válni, hogy Istenhez, az Atyához visszatérhessünk. Hasonlóvá kell válnunk, mint amilyen Ő. Mivel a gyerekei vagyunk így ez nem is lehetetlen.

A tükörben sosem magunkat látjuk, hanem a testet, ami olyan mint a ruha amit reggel magunkra veszünk és este levetünk. Bármilyen rossz is történjen velünk, sosem szabad kétségbe esnünk és Istent bántanunk a nehézségekért. Csak a testet érheti baj és fájdalom. Minket, a Lelkeket soha. Isten ezt sosem hagyná.

Ideje felébredni az anyag álmából.

2012. ápr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem az a szándékom, hogy osszam az észt, inkább tanítani szeretném nektek mind azt, amit én viszont megtapasztaltam életem során.


Az ember mindig kereste a válaszokat mitől élő az élő? Mi vagy ki tulajdonképpen és hol van Isten? mi lesz a halál után? egy végleges valami megsemmisülés, mint ahogy én tanultam az egészségügyben, vagy valami következhet utána, egy másik világ egy más létforma, mennyországa vagy alvilág stb és ezekhez kitalált személyeket angyalok alvilági lények, megszemélyesítette Istent, vagy épp helytelenül embert emelt abba a magasságba; Buddha, Jézus. vagy épp szobrokba, sziklákba állatokba helyezte a szellemeit--


nem voltam soha vallásos - viszont volt két fantasztikus képességem-- az egyiket akkortájt nem érdekelte az orvos tudományt-- pedig azért mentem tanulni és dolgozni klinikára, hogy érteni tudjam. Ha néha elszóltam magam, mert muszáj volt,- akkor elcsodálkoztak az orvosok-- de a tanácsomat megfogadták-- tovább kérdezni? - féltek.. gondolom, nem tudományos...

Ennek a képességemnek köszönhettem majd a másik segítségével, hogy tudom hogy az élet két lélek energiának köszönheti az életet.


A másik képességemről viszont muszáj volt hallgatnom, viszont annak köszönhettem minden csodálatos ismeretemet.


Innen tudom azt hogy csak az az életed van amit itt és most élsz, majd a szellemi lélek visszatér a Földünk isteni Lelki energiájához amelynek köszönhetően halhatatlanná válhat, mint tudatos lélek formáció. Ha valaha újra születik az élet az csak akkor következhet be ha vagy itt elpusztulna az élet vagy kiszakadna az egész isteni-emberi lélek és eltávozna egy életre alkalmas bolygóra.


Keress rá ha érdekel a fejezet címekre a blogomból abban elmesélem-- de van benne tanács is mint öngyógyítás a lélek segítségével.

19. f. A két csodálatos lelkünk.

60.f. Szeretet, szerelem, barátság, és elmúlás...

87.f. Evolució és fejlődés. Mondd csak picinyem....


Amikor amikor megtermékenyül a petesejt és belőle zigóta majd magzat fejlődik akkor már benne van a tudata, mint a lelke. Amely energia szál-rendszer-- ahogy növekszik a gyermek úgy növekszik a lélek is. Vagy is egy 180 magas emberből-- 180 magas lélek fog távozni és elindul az utolsó útra az isteni Fény energiához, a bolygónk közepébe a Magba. Onnan nincs visszatérés, csak ahogy fentebb leírtam.


Ezért nem igaz az se hogy itt ott holt lelkek sétafikálnak jót vagy épp rosszat akarnak ez nem igaz!

A lélek vagy azonnal elindul vagy elköszön valakitől ha eszébe jut vagy csodálkozik ha váratlan volt de az első 5 percben el kell indulnia mert itt elgyengülne, megsemmisülne a test ereje nélkül.

2012. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, ha neked rossz a sorsod annak vagy a családi körülményed, vagy a társadalom vagy te magad vagy a felelős, vagy mind három.


Ha péld. valaki szegény családba születik, primitív szülőkhöz ráadásul egy bizonytalan gazdasági helyzetű országba, akkor ha valaki még is okosnak, ügyesnek született, de nincs elég ereje hogy ebből a nehéz élet-helyzetből kitörjön, akkor sajnos visszafejlődik vagy szenved a maga helyzete és tehetetlensége miatt.


Ha viszont van akarata, célja és kitartása, akkor minden nehéz helyzetből megtalálni leszel képes a kiutat.


Hiába születik valaki gazdagnak ha a személyisége amit örökölt az őseitől, link-- az vagy elkótyavetyéli az életét, vagy még nagyobb gazemberré válik. Lásd az olyan képviselőket polgármestereket akik jól éltek, volt jó jövedelmük is és még is csaltak sikkasztottak.-- előző élete volt a hibás nem, csak ö maga-- aztán ha lebukott nézheti a sittes falakat.- remélhetőleg!


Ha te elhiszed azt hogy karma, ha elhiszed azt hogy előző életed okold, akkor a büdös életben nem fogsz tudni önmagad lenni, akarni és kilépni a nehéz életedből.


Egy életed van itt és most csak rajtad múlik miképp éled végig mekkora erővel kitartással becsülettel.


87.f. Evolució és fejlődés. Mondd csak picinyem....

19. f. A két csodálatos lelkünk.


Keress rá erre a két blog fejezetre és akkor talán megérted-- megtapasztalásaimat írtam le benne

2012. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Tudod 16/19 egész életemben hallgattam a különös és csodálatos képességeimről-- igaz titokban gyógyítottam a klinikai munkám közben. Mozdult a több éves béna, visszahoztam komából az intenzíven-- a betegek csak sejtették, mert éreztek ezt azt hogy valamit művelek-- de nem beszéltem róla-- néha ugyan elszóltam magam, nem bírtam megállni, orvosnak- rám csodálkozott-- de megtette amit javasoltam-- és igazam lett. de kérdezni nem kérdezett-- talán nem mert vagy mit tudom én miért.


Aztán volt egy másik képességem gyermekkortól kezdve-- ezért is mentem egészségügybe tanulni ismét és dolgozni, hogy ne féljem ezt a képességemet érteni akartam-- viszont erről soha senkinek nem beszéltem-- még gyermekként a szüleim figyelmeztettek rá-- hallgass fiam, mert elvisznek, ki az oroszokhoz...


Abban az időben még nem voltak műholdak, amivel ma be-lesnek" mindenhová-- Ez a képességem viszont, többet ért volna, mint egy műholdas leskelődés" a politika kezében a hidegháború de még a mai időben is.


Ennek a képességemnek köszönhettem minden tudásom egy részét. Tulajdonképpen nem volt szándékomban elmesélni soha. Annyira nem akartam, hogy egyszer még egy orvost is megkértem hogy hipnózissal hozzon felszínre élményeket amit átéltem-- de még azt is megtagadta a tudatom.


Miért nyíltam meg még is? Mert elképesztő mennyi babonaság ömlött be hazánkba és mennyi idegen vallási csoport-- s ez nem jó-- mert olyan filozófiákat hintenek el az emberek között és tévesztik meg az embereket ami ártalmas-- ilyen a hinduizmus is és a szektáns típusa különösen-- De ha egy nemzet gondolatait százfelé szakítják akkor még jobban eltávolodnak az emberek egymástól.- a mai nehéz helyzetben pedig jobban befolyásolhatók, mert sok ember bizonytalan élete miatt a sokszínű vallási mesékbe" kapaszkodik.


A hit jó és egészséges lehet, de a túlzásba vitt, már üzletszerűen hintett rizsa amit belesulykolnak a kapaszkodókat kereső emberek szellemébe az ártalmas.


Ezért kezdtem írni a blogomat névtelenül anonim, hogy ebben segítsek, ne kallódjanak el az emberek és ne váljanak se bigottá, mert szükségtelen, se a mesék foglyaivá.


az életet csak úgy lehet egészségesen végig élni, ha önmagunk maradunk és nem válunk senki szolgájává se szellemileg függővé, befolyásolhatóvá.

2012. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!