Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért a jó emberekkel történik...

Miért a jó emberekkel történik a legtöbb rossz? Létezik egyáltalán a karma?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre, hogy a körülöttem lévő nagyon gonosz emberek(főleg egy valaki) olyan egészségesek hogy majd kicsattannak, rossz dolgok nem történnek velük mint pl baleset vagy ilyenek..nem kéne hogy vmilyen úton módon bűnhődjenek a tetteikért,és visszaszálljon rájuk az a sok rossz amiket csinálnak? Mert azt tapasztalom,hogy az igazán jó emberek a legbetegesebbek, velük történnek a legrosszabb dolgok, és sokkal hamarabb is halnak meg,mint azok akik jobban megérdemelnék. Ezeket csak saját észrevételeimből írom. Ne gondoljatok egy rosszakaró embernek,csak felmerült bennem a kérdés..

Kíváncsi vagyok hogy mások mit gondolnak a témáról.


2011. ápr. 17. 00:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Ezen én is gondolkodtam, nem is keveset....

Talán azért, mert a rossz emberek nem veszik fel a dolgokat, nem idegeskednek, hiszen nem érdekli őket semmi, lepereg, ha véletlen megbántják őket. A jók emésztik, szenvednek, és emiatt nő a stressz, a stressz, pedig mint tudjuk növeli a betegségek kialakulásának az esélyét, minél betegebb, annál hamarabb halhat meg.

De ez csak az én eszmefuttatásom. Nekem is kellenek a magyarázatok...

20/l

2011. ápr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
szerintem egyáltalán nem igaz amit a kérdésben állítasz.
2011. ápr. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
pedig igaz, a szar emberek sokáig élnek :/
2011. ápr. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert a jó emberek szelídek és nem küzdenek, hanem mindíg engednek, míg a rosszak harcolnak és így szívósak lesznek.
2011. ápr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
Így nem lehet általánosítani, hogy a rossz emberekkel csak jó dolgok, a jókkal csak rosszak történnek. Mindenre lesz példa, és ellenpélda is.
2011. ápr. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 lóf4szJankó ***** válasza:
65%

Isten malma lassan őröl de biztosan!!


nem feltétlenul ebben a vilagban/ebben az eletben fogjak megkapni a buntetesuket a rosszak es elnyerni jutalmukat a jok.

2011. ápr. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én nem szerettem volna általánosítani. Csak azt mondtam hogy eddigi tapasztalataim alapján. És ez egyre jobban látszódik.. útálom hogy néhány ember a gonoszságtól erősödik meg!
2011. ápr. 17. 13:55
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Talán csak mi látjuk úgy, mert a rossz embert nem sajnáljuk annyira, nem érdeklődünk felőle, tehát a velük történt rossz dolgok sem tűnnek fel annyira.

Én azért ismerek olyan gonosz embert néhányat, aki elnyerte méltó rossz sorsát, ha sok idő múlva is.

Másik tapasztalat, hogy a rossz emberek sokszor magukat sem becsülik sokra és többnyire nincsenek is tudatában annak, hogy épp rossz dolog történik velük , veri asors őket.

2011. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

...Mondok is példát,ha nem baj.Volt tanárnőm egy szép, de gonosz,érzéketlen nőszemély volt.Ezt nagyon sokan állították róla mások is,nem volt valami közkedvelt...Persze , ő ebből semmit nem vett észre.Látványos sorscsapás ugyan nem történt vele, de már 60 év körüli és még mindig totál egyedül, magányosan él. Nincs senkije, nem történik vele semmi.Akkor ez most vajon jó élet??

Vagy a másik.Egy óvónő.Sok emberen átgázolt a saját jóléte érdekében, még a saját párjától is elvetette a gyermekeket, mert neki semmiféle gyerek nem kellett.Csak a férj, a sok pénz miatt.Miután kifosztotta, őt is kidobta.És "jól" élt, hosszú évtizedekig.Most öreg ,súlyos rákbeteg .Kacsalábon forgó palotája helyett egy kórházban kezelik és a kutya sem látogatja, mert egyáltalán senkije nincs, akit érdekelne.

Igen,Isten malmai lassan őrölnek, de egyszer mindenki megkapja azt, amit kiérdemelt.

De azért arra is gondolni kell, hogy talán ezekkel a rossz emberekkel is történhetett valaha valami gonosz dolog, amiért ilyenek lettek.

2011. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
79%
Igen, ezt én is tapasztaltam. DE! Most hogy ezt a kérdést olvasom, rájöttem, hogy lehet azért, mert hogy a gonosz ember éljen sokáig a saját mocskában, és halál után esetleg megkapja büntetését, aki pedig jól viselkedik az életben hamar továbbléphet a szörnyűségből a "jóba". Persze, ezt sose fogjuk megtudni :)
2011. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!