Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik hisznek a reinkarnációban...

Akik hisznek a reinkarnációban, vagy akik tudnak értelmes emberi választ adni, segítenének?

Figyelt kérdés
Szóval ha van olyan, hogy halál után újra születünk, olyan életbe születünk, amilyet megérdemlünk? (szerintetek. Olyan választ nem kérek, amiben azt írjátok, hogy majd meglátod, köszönöm.:D )

2012. júl. 6. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem igen. Egyes vélekedések szerint pedig olyan helyzetekbe, amiket meg kell tanulnunk kezelni. Ha jól meggondolom, lehet is benne valami, biztos te is megfigyelted, a körülötted kialakuló problémák, konfliktusok mindig hasonlóak.
2012. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Igen, vagy legalábbis valahogy így. Mindig olyan sorsba születünk, ahol megtanulhatjuk a következő leckét. A lecke mindig valami olyasmi, hogy bizonyos tulajdonságaintól, mint valami málhától meg kell szabadulnunk. Ilyesmiktől: irigység, féltékenység, nagyravágyás, elismerés-koldulás, birtoklásvágy, uralkodásvágy, ... stb..

Ha végigértünk az úton, amely persze nagyon sok inkarnációból áll, akkor csak a "szeretet" elnevezésű tulajdonság lesz bennünk. Azért írtam ilyen bonyolultan, mert mindenki mást ért ezalatt a szó alatt. Tehát kizárólagos tiszta szeretetről beszélek.

Ilyeneket olvashatsz pl. a MIRDAD KÖNYVE c. könyvben.

2012. júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

A természet törvényei szerint fogunk új testbe születni. A karma határozza meg. A karma nem csak előző életünk hozadéka, hanem az összes többi. Nem tudhatjuk, hány élet van mögöttünk.

Az élet célja azonban az önmegvalósítás. Tudni, tapasztalni, hogy nem ez az anyagi test vagyunk, hanem a lélek.

Az önmegvalósított lélek kiléphet az reinkarnáció nyomorúságos körforgásából: születés, öregség, betegség, halál.

2012. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Sosem értettem azokat az ideológiákat, amik az Univerzum működését egy ilyen ködös rébuszként értelmezik. Ha "megérdemlünk" valamit, akkor logikusan kellene tudnunk azt is, hogy mit miért kapunk, ráadásul azzal az értelmezéssel sem tudok azonosulni, hogy szinte az összes ideológia az embert magát egy kis pontnak (szinte pondrónak) tünteti fel, aki csakis alárendelt, alattvaló, kiszolgáltatott helyzetben lehet, akinek a szabad akaratának és a vágyainak érvényesítési óhajára egyetlen válasz az "elengedés" lehet, tehát magyarán az egyén megerőszakolása, regulázása, ahogy egy filmben szereleplt, ún. "megrendszabályozása" zajlik. Tehát: ne legyen vágyad, vagy ha van, akkor ne megvalósítsd, hanem engedd el, az összes párás szemmel megosztott napibölcsesség és idézet is mindig csak frusztráló, és a buzdítás helyett inkább elvonó, energiát és életörömet elvevő elvont baromsággal van tele. Én egyszerűen nem hiszem el azt, hogy ha van is reinkarnáció (már pedig eddig nem tudták hitelesen cáfolni), akkor az az értelmetlen bosszúállásról és az egyén mindenáron való megtöréséről szólna.
2012. júl. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Èn ugy tudom, hogy minèl töb rosszaságot.követsz el, annàl rosszabb dologba születsz pl. Kőbe vagy egy bogàrba :DD
2012. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az uccsó válaszokban benne van a reinkarnáció és a karma elméletének teljes torzulása. A legjobb filozófiai és logikai megközelítése ennek a zavaros hitnek amit eddig olvastam:-))Ez a vallás és hatalom megerősítését szolgáló hiedelem azért maradt fenn mert jól hangzik, hogy ,,tégy jót,légy birka, majd a következő életedben megjutalmaznak érte" :-)))))Vicc!! A következőben már fogalmad sem lenne róla, hogy ki voltál, azt sem tudod miért jutalmaz az élet vagy miért büntet, tehát semmi nevelő hatása nem lenne. Ez csupán az aktuális hatalom ügyes játéka a szegényekkel, hogy elfogadóak legyenek a ,,sorsukkal". Tehát filozófiai értelemben is megdőlt az elmélet, nem csupán a természettudományos tények ismerete által:-)))) Köszi!!!!!!
2012. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!