Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ne hozhatták volna...

Miért ne hozhatták volna létre földönkívüli értelmes lények az emberi fajt pl. genetikai úton?

Figyelt kérdés

Érdekesnek tartom, hogy Isten létezését sokkal kevesebb ember vitatja, mint a földönkívüliekét meg hogy itt jártak a Földön. A kedvenc érvem, amit már többször is olvastam/hallottam, hogy ők mindig is angyaloknak és az Úrnak nevezték magukat vagy valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan.

Na akkor képzeljük el, hogy az ókori Júdeában landol egy ilyen űrhajó. Mivel az emberek nem tudják, mi ez, isteni jelenlétet tulajdonítanak neki.

A látogatók (akik az égből jöttek) szándéka, hogy felvegyék a kapcsolatot az emberiséggel. De mit mondanának, kik ők, hogy jutottak ide?

Lássuk:

-Sziasztok, "krixkraxok" vagyunk, egy több ezer fényévre található bolygóról jöttünk?

- Mi? Bolygó? Mi az?

- Hát tudjátok, olyan gömbformára hasonlító testek a világűrben (ez mondjuk még lehet mindenséggel helyettesíteni), amiket a gravitációs kölcsönhatás stb. tart egy meghatározott pályán. Ja, és azt tudtátok, hogy ti is egy ilyenen vagytok? De ez még nem elég, mert nemcsak, hogy gömb alakú, annak ellenére, hogy te síknak látjátok, hanem még forog is a saját tengelye körül, de még a Nap körül is kering stb.

- És akkor ti is egy ilyen égitestről jöttetek? Hogyan?

- Hát az űrhajóink úgy működnek, hogy...

Ide már azért nem írtam semmit, mert még a mostani tudásunkkal is elképzelhetetlen egy olyan jármű, ami több ezer vagy akár csak több fényévet meg tudna tenni emberekkel/ más értelmes lényekkel a fedélzetén, úgyhogy ezt emberi mértékkel behatárolható időn belül képes lenne megvalósítani. A különbség pusztán az, hogy korunk tudósainak valószínűleg könnyebben el tudnánk magyarázni egy ilyen űrhajó működési elvét, mint az akkori nagyobbrészt tájékozatlan-tudatlan embereknek.

Szóval én nem tudom teljességgel kizárni, hogy az ókorban tényleg láthattak csodákat, történhettek (az akkori emberek számára) megmagyarázhatatlan dolgok. De nem lehetséges, hogy nem a sokak által elképzelt Istennek volt köze ezekhez?

Nem csak és kizárólag vallásosak válaszát várom.


2011. febr. 11. 20:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nehezen elképzelhető,hogy magától is kialakuljon itt egy értelmes faj "magától",még mindig sanszosabb,hogy egy idegen faj babrált bele valamelyik főemlős DNS-ébe,mint egy komplett teremtés kivitelezése egy nagy entitás által,ami a fene tudja,hogy honnan lett.2-3 ezer évvel előttem élőknek nagyságrendekkel jobb volt a fantáziájuk,mint nekem.Az életre legalább már van bizonyíték,azaz mi.Ennyi erővel miért is ne?
2011. febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért is ne lehetett volna akár így is?

Viszont ezt az egészet olyan jól írtad le, hogy kár lenne befejezetlenül hagyni. Légyszi kidolgozni a részleteket is, mozgasd csak tovább a fantáziádat azokra a részletekre is, amelyeket itt most nem fejeztél be. Szerintem egy nagyon jó kis sci-fi kerekedne belőle.

2011. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

[link]

Információ,a gondolkodáshoz.

2011. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Kisibolya, köszönöm a hozzászólásod. Azonban ezt nem én találtam ki. Több különböző forrás is foglalkozik ezzel a kérdéskörrel: pl. raeliánusok, Zetatalk stb.

Sci-fi: könyvre vagy filmre gondoltál inkább?

2011. febr. 11. 20:36
 5/28 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz eddig mindenkinek.
2011. febr. 11. 20:38
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
létrehozhatták,én nem zárok ki semmit.mert ki az aki pontosan bizonyítani tudja,hogy,hogyan történt az egész?
2011. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Igen, könyvre, de legalábbis egy novellára gondoltam. Szerintem jó lenne.
2011. febr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Azt szerettem volna érzékeltetni, hogy mekkora képtelenség lett volna a látogatók részéről őszintén és komolyan elmondani, hogy kik is ők valójában. Egyszerűen akkoriban az embereknek nem voltak meg a kellő ismereteik.

Meg a dolgok is egyszerűbbek lehettek a jövevények számára úgy, hogy természetfeletti lényeknek képzelték őket.

2011. febr. 12. 12:59
 9/28 anonim ***** válasza:

érdekes felvetés.

de akkor jön a kérdés, hogy azokat a bizonyos értelmes lényeket kicsoda hozta össze genetikai módosításokkal? ugyanis ha az embert, mint tudatos entitást, valami megkreálta ily módon, ami őnála értelmesebb volt akkor, akkor ez utóbbit is valami nagyobb értelműnek kellett megalkotnia korábban. ezt pedig folytathatnánk a végtelenségig...vagy lezárhatjuk egyszerűen és megnevezünk valamit, ami minden létező tudással egyszerre rendelkező értelem...Isten. ráadásul az emberi értelem már most magad szinten van, csak egyetlen dolgot képtelen még belátni...egy mentális szabályt, ami áthágása miatt lát csak az orráig, ami miatt nevezi önmagát korlátoltnak, fejletlennek magát az ember, pedig ez nem igaz.


abban igazat adok, hogy nyilván nem tudná egy űrhajó mibenlétét elmagyarázni egy nomád népnek akármilyen illető, de még egy öngyújtóét sem biztos. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"ugyanis ha az embert, mint tudatos entitást, valami megkreálta ily módon, ami őnála értelmesebb volt akkor, akkor ez utóbbit is valami nagyobb értelműnek kellett megalkotnia korábban. ezt pedig folytathatnánk a végtelenségig...vagy lezárhatjuk egyszerűen és megnevezünk valamit, ami minden létező tudással egyszerre rendelkező értelem...Isten"


Nos igen. Ez logikusnak tűnik. És itt jön be a képbe, hogy honnan van egyáltalán az anyag pl.?

1. Nem tudom elképzelni, hogy a semmiből.

2. Egy olyan entitástól, amely öröktől fogva létezik? Egy ilyet nehezebb elképzelni, mint a semmit.


Egyébként igen, mindig kell lennie egy teremtőt teremtőnek, ha az általam leírtakat vesszük alapul. Ez alapján a sor végén van valami. De hogy ez Isten, aki "öröktől fogva" létezik, vagy csak egy régen feledésbe merült intelligens, idegen faj képviselői?

Az a baj ezzel az egésszel, hogy a semmiből nem jöhet létre semmi. De Istent elképzelni elég nehéz, és túlságosan is egyszerű megoldásnak tűnik.

2011. febr. 13. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!