Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a vonzás törvénye által...

Ha a vonzás törvénye által bármit bevonzhatunk, és bármivé lehetünk, nem akadályoz bennünket az előre elrendelt sorsunk/karmánk?

Figyelt kérdés
Ha erre az életemre pl. halláskárosulást kapok életfeladatnak, (mert pl. valamelyik előző életemben makacs voltam és nem hallgattam senkire), bevonzhatok-e gyógyulást, javulást a vonzás törvénye által? Vagy pl. karmikusan anyagi nehézségeim vannak, mert egyik előző életemben pl. rabló voltam, és ebben az életemben én szenvedek el anyagi nehézségeket... ilyenkor is működik a vonzás törvénye?

2012. aug. 19. 05:53
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A karma törvénye mellett ismerni kell az Univerzum többi törvényét is ahhoz, hogy a kép teljes legyen.


1. Amivel azonosítjuk magunkat, az elkülönült lényünk illúzió.

2. A végtelen bőségben élünk, ami áramlana, ha hagynánk.

3. Ha képesek vagyunk az elengedésre, akkor a legkisebb erőfeszítéssel valósul meg amire vágyunk. Görcsölés és sóvárgás azért van, mert meg akarjuk szabni a módot, ahogy a vágyunk megvalósulhat.

4. A figyelmünk erejével teremtünk. Amire a figyelem irányul, az erősödik, akár negatív, akár pozitív. A figyelem a tudattalanban is jelen van, ezért a félelem és erkölcsi aggály elfojtása nem oldja meg a problémákat, előbb utóbb mindenképpen szembesülünk a feladattal.

5. Az elkülönült egó feladásának szükségessége, ami a teljes bizonytalanság felvállalásával érhető el.

6. A Dharma törvénye, vagyis a leszületés célja az, hogy haladjunk a bennünk élő Önvaló felfedezése felé, miközben a személyiségünket, az értékeinket teljes mértékben kibontakoztassuk és értékeset és egyedit adjunk a többi embernek a munkánk által.


Egyetlen törvény kiragadása fals világnézetet ad. A Secretes bevonzások például azért buknak meg, mert ha a megteremtett, bevonzott dolog növelné az egót, akkor az ütközik több más törvénnyel, mint például az egó feladásának a szükségességével, a lelki fejlődés elsőbbségével.


Gyógyulás akkor lehetséges ha a személyiséged megváltozik, tehát nem a vonzáson van a lényeg, hanem a belső átalakuláson.


Ha kiraboltál embereket most téged rabolnak ki, sokszor átvitt értelemben, pl adókkal, uzsora kamattal stb. A lényege éld át dettó ugyanazt az érzést és válj ebben tudatossá. Hogy tudd, ha másik emberrel ezt tennéd, akkor ezt érezné, ezáltal empatikussá fogsz válni. Jóvá kell tenni a karmát, ami segítség adást,ingyenes közösségi munkát jelenthet pl.

2012. aug. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Sem a karma,sem az előző élet nem létezik. Legalábbis nem bizonyított. A jelenlegi életedben élj tisztességes,hasznos életet.
2012. aug. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
De, a karma, és a lélek is a vonzás ellen tud dolgozni. A földi tudatod nem azonos a lelkeddel. A lélek mindenkor a saját javát, tehát a földi tudat javát is akarja, mivel a földi tudat a lélekből származik. Viszont ennek a földi tudatnak mások az elképzelései a jóról. A karma pedig automatikusan dolgozik olyasmi ellen, ami ellentétes vele. Ezért nem törvény, hanem lehetőség a vonzás.
2012. aug. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
77%
Szerintem mindneki a "maga szerencséjének kovácsa". És én az előző meg következő életben sem hiszek. Most élek és kész. A vonzás törvényéről pedig annyit, hogy működik. De nem úgy hogy ülsz egyhelyben és várod a csodát. Egyszerűen optimista vagy, és akkor bevonzod a jót, amitől az életed is jobb lesz.
2012. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Az egész tényleg optimizmus kérdése. Sokan a vonzást egyfajta otthon ülve kreatív gondolkodásnak fogják fel,és várják a sült galambot anélkül,hogy tennének valamit érte. A karma is közrejátszik,de ezek mind leckék:ha megoldod őket,és tanulsz belőlük,akkor megtanultad az adott időszakra vonatkozó adott leckét.

Én bevonzottam gyógyulást,szerelmet,munkát és minden más pozitívat a vonzás törvénye által. Nem is azt a szót használnám,hogy bevonzottam: sokkal inkább hittem magamban, tettem érte,és pozitívan álltam a dolgokhoz. Ha van ilyen opciód azzal szemben,hogy elkeseredsz és feladod,miért ne inkább a pozitív gondolkodást választanád? :)

2012. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nincs előre elrendelt sorsunk! Az a sorsunk amit te teremtesz meg saját magadnak. Előző élet? Talán létezik, talán nem. Gondolj ara, hogy előző életedben amit nem értél el most elfogod érni, nincs az a rósz amit nem lehet megváltoztatni. Miért kéne bűnhődni? Hozd helyre, mert azért élsz megint. A vonzás törvényével változtass szépé mindent, ami létezik mert csak ő létezik igazán. Változtasd meg a gondolataidat, mert ha nem lassan bevonzod amit ide leírtál és akkor bajban vagy. Miért is?

Mert el is hiszed, hogy azért van mert az előző életemben...és most bűnhődnöd kell. Sok sikert!

2012. aug. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. aug. 27. 23:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincsen előre elrendelt sors meg karma.Legalábbis nem ezoterikus értelemben.Asz egy kamu.

Egyébként persze,hogy nem mindegy, hogy hová születik az ember, nyilván az élete alakulására hatással van ha királyfiként vagy koldusként látja meg a napvilágot.

2012. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vonzás törvénye, hát igen....Ezt a módszert a múltban az okkultizmusban és varázslásban alkalmazták, tulajdonképpen ez volt a sámánok, varázslók, boszorkánydoktorok módszere arra, hogy befolyásolják a valóságot. Kiket szoktak használni ezek a mágusok a varázslásaikban? Én úgy tudom, démonokat, szellemeket, stb. Nem hiszel a démonokban, de hiszel a „rezgésekben”, mert az tudományosan hangzik? Én viszont semmivel sem tartom hihetetlenebbnek, hogy szellemi lények- démonok - intézzék el neked, hogy találj parkolót, legyen pénzed, vagy amit akarsz, ha ezzel meg tudnak nyerni téged maguknak. Mindenesetre a logika számára egy fokkal hihetőbb a démon verzió -, mert az legalább egy tudatos lény -, mint a személytelen, céltalan Univerzum.

Azzal, hogy te magadhoz vonzol bármit (pénzt, parkolóhelyet, egy másik embert stb.), azzal valaki másnak a szabad akaratát korlátoztad, másítottad meg. Óriási problémákat vet fel, hogy arra biztatnak embereket, hogy „képzeljék – teremtsék – meg a saját univerzumukat”, ahol aztán ők irányíthatnak mindent. Sajnos ennek hatásait látjuk is magunk körül. Az emberek csak magukkal törődnek. Amúgy a gondolkodásoddal valóban meg tudod változtatni a valóság azon részét, amire hatással tudsz lenni.

Célokat állíthatsz, tervezhetsz, ezek alapján elkezdhetsz cselekedni, és megváltoztathatod a környezeted egy részét úgy, hogy létrehozol valamit, ami eddig nem létezett. Ez lehet bármiféle alkotás (a bablevestől, vagy egy kisgyermek homokvárától kezdve egy folyón átívelő hídig stb.). Lehet egy működő vállalkozás, üzlet, bármi, amit cselekvés útján hozhatsz létre. A hazugság az, hogy mindent meg tudsz változtatni, pusztán a gondolkodásoddal.

A „mindent” és a „pusztán” külön-külön is hazugság. Nem tudsz mindent megváltoztatni, és pusztán a gondolkodásoddal sem tudsz változtatni. A gondolkodásnak igen is van bizonyos hatalma a valóság felett. Például ha azt képzeled, hogy te tehetségtelenen vagy, nincsenek lehetőségeid, akkor ez határozza meg a cselekedeteidet is, és nem is fogsz elérni semmit. Ellenben, ha azt gondolod, hogy amibe belefogtál, az értelmes dolog, "ügy", amelyért lelkesedni tudsz, akkor ennek megfelelően fogsz cselekedni is. De kizárólag a tetteiddel változtathatsz meg bármit is, nem pusztán a gondolataiddal. Elképzelhető persze, hogy még ennek ellenére sem éred el a kitűzött célodat. Ugyanis a pozitív – én inkább a kreatív, tervező, elképzelő szavakat használnám - gondolkodás nem egy "automatikus célmegvalósító gépezet", hanem csupán egy összetevője az eredménynek, mint pl. a liszt a palacsintának. Kellenek hozzá még más dolgok is, melyek jó része tőlünk független.

Reinkarnáció pedig nem létezik, ahogy karma sem!

2012. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!