Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Jó elgondolás ez a reinkarnáci...

Jó elgondolás ez a reinkarnációról?

Figyelt kérdés
Ha valaki meghal akkor azt mondják ,hogy "Nem lesz semmi utána ,mert egyszer élünk!" Elvileg ha a nagy semmi lesz a halál után akkor elvileg a születésünk előtt is a nagy semmi volt a számunkra ,de mégis megszületünk. Ha nem lenne valamiféle létben élet akkor elvileg most se élhetnék ebben a pillanatban. Vagyis akkor valami volt a halálom előtt ,mert ha semmi se lett volna akkor nem születhetem volna meg és nem élhetnék most.Normális válaszokat szeretnék,de a témáról a véleményeket elfogadom ,de főként reinkarnáció hívők mondják el a véleményüket. :)

2012. szept. 7. 20:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
53%

A világmindenség is a semmiből lett. Ez az, amit képtelenség felfogni. A semmiből hogyan keletkezhet valami. Viszont biztos, hogy a semmiből keletkezett, hiszen a valami nem örök, nincs a kezdetektől valami... Éppen olyan, mint az univerzum határa... mi van azon túl, mert valahol mégis vége kell lennie, hiszen olyan nincs, hogy egy fizikai kiterjedésű valaminek nincs határa, nem lehet végtelen. De mi van azon túl?

Szóval...

2012. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%

és mivan a leges legelső életeddel?az a semmiből lett.

amúgy van reinkarnáció.

2012. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
43%
Nincs reinkarnáció,senki nem tudta eddig bebizonyítani,hogy van. Csak könnyebb erre ráfogni a kudarcokat,mint megoldani őket.
2012. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 homo ludensz ***** válasza:
46%
Meggyőződésem hogy van és aki ezt nem hiszi ami szíve joga csak azt felejti el hogy az elmúlás mindenkit foglalkoztat csak az emberek elfojtják. Ez rengeteg alkotó energiát leköt amit hasznosabb tevékenységre is felhasználhatnának.Elég egy betegség egy közeli ismerős elvesztése és kizökken a bedöngölt magabiztosság.Aki nem egyetlen emberöltő alatt szeretne mindent megvalósítani és esetleg élni is közben az türelmes,nyugodt a környezetében az embertársaival szemben és nem azon kesereg hogy ha neki van akkor nekem miért nincs. Legyen neki és használja egészséggel hiszen nem az övé. Úgy megyünk át a kijáraton csupaszon ahogyan bejöttünk a bejáraton születésünkkor. A félelem az ismeretlentől a "mi van utána?"--ból fakad hiszen egy munkahely vagy lakóhely váltás is felzaklat. A "létem végleg lemerül..." ez meg ismeretlen állapot. A leszületésed előtt felkészítettek és lineárisan megmutatták a feladatokat és a hozzá szükséges talentumot.Cselekedj ez szerint mert újra és újra szembesülsz majd velük míg meg nem oldod.
2012. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Smartguy86 ***** válasza:
70%

1. A világmindenség NEM a semmiből lett. Ha mégis így lenne, akkor bizonyítékokat kérek!


2. A születésed előtt NEM csak a semmi van!!! Apukád és anyukád génállománya és az ő sejtjei azok, amik benne tovább élnek és sokasodnak - KÉMIAI úton.


3. Az univerzumnak NINCS határa. Jelenlegi tudományos eredményeink alapján ismerjük a világegyetem egy adott részét. De az NEM a teljes világegyetem. Csak MI annyit ismerünk belőle, ADDIG látunk el a műszereinkkel. MOST. De ez a jövőben változni fog. Minden, ami a végtelenségre vagy a végességre utal, CSAK ELMÉLET!


Értem?


Reinkarnáció -> Mi értelme van, ha úgyse emlékszünk arra, hogy milyen életünk volt? Semmit nem tanultunk, ugyanolyan hülyeségeket csinálunk. ÉS ezzel más is így van. Ember már 1-2 százezer éve létezik. 200 ezer év alatt ennyi halálból és születésből marhára nem tanultunk semmit ezek szerint...

2012. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
34%

5.

Azért néhányan emlékeznek pár dologra.

2012. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Smartguy86 ***** válasza:
36%
És miből gondolod, hogy az a pár valaki az előző életére emlékszik és nem egy álmára vagy egy gyerekkori élményére, amit akkor nem élet meg olyan mélyen?
2012. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
22%
tök mindegy mit mondok a tudósok meg akik csak a tudományba hisznek azoknak nem lehet meg magyarázni hogy ez van b+ nincs mindenre magyarázat szóval..inkább nem fárasztom magam ezzel is.
2012. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Smartguy86 ***** válasza:
77%

Tehát ha elhiszem, attól igaz lesz? Ezt nem tudtam :D


Ez a baj a hittel. Hogy csak hit. 50-50. Inkább tudjam biztosan, hogy nem tudok valamit, mint hogy hitegessem magam.


Ez a lényege a reinkarnációnak is - aki be van tojva a haláltól, az egyből elkezd ilyen elméleteket gyártani, hogy megnyugtassa magát. Aztán a többiek már csak átveszik a hülyeségét. Ha én holnap kitalálom, hogy rózsaszín póniló leszek a következő életemben, és ez leírom egy könyvbe, akkor pár száz év múlva a rózsaszín póniló hiten fognak vitatkozni a félműveltek... :DDD Vicc.

2012. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%
nekem nem kell több, csak ez az egy életem, és mindent meg is teszek érte, hogy szép, boldog és lehetőleg hosszú legyen. Az után pedig, nos, én személy szerint a mennyországban hiszek.
2012. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!