Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Jó elgondolás ez a reinkarnáci...

Jó elgondolás ez a reinkarnációról?

Figyelt kérdés
Ha valaki meghal akkor azt mondják ,hogy "Nem lesz semmi utána ,mert egyszer élünk!" Elvileg ha a nagy semmi lesz a halál után akkor elvileg a születésünk előtt is a nagy semmi volt a számunkra ,de mégis megszületünk. Ha nem lenne valamiféle létben élet akkor elvileg most se élhetnék ebben a pillanatban. Vagyis akkor valami volt a halálom előtt ,mert ha semmi se lett volna akkor nem születhetem volna meg és nem élhetnék most.Normális válaszokat szeretnék,de a témáról a véleményeket elfogadom ,de főként reinkarnáció hívők mondják el a véleményüket. :)

2012. szept. 7. 20:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%
én is ezen gondolkozok, halálunk után a test lebomlik, az anyag visszakerül a természet körforgásába, amit az élőlények elfogyasztanak és felhasználnak az utódnemzésre
2012. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
46%

Nálam az van, hogy számos dolgot csak ezzel tudok megmagyarázni. Pl. soha nem jégkoriztam, de már elsőre tök jól ment, ráéreztem az ízére nagyon hamar. Pedig még TV-ben sem szoktam ilyesmit nézni.

A másik a nyelvérzék. Miért tud valaki hirtelen olyan jól nyelveket? Szerintem azért, mert beszélte korábban.

Vagy azok a gyerekek, akik ritka hamar megtanulnak valamilyen hangszeren játszani vagy táncolni.

Hallottam olyan gyerekekről is, akik azt kérdezték, hogy mikor "mehetnek haza".

A szerelem első látásra dologról már nem is beszélve, meg amikor azt érzed valakivel kapcsolatban nagyon hamar, hogy mintha mindig is ismerted volna.

2012. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
56%
személy szerint úgy vagyok a lélekkel, hogy vannak az anyagi dimenziók, és egy asztrál dimenzió, vagy hívjuk akárminek. Amikor egy új élet jön létre, akkkor a kettő szép lassan egybefonódik, mint mikor kötéskor egy új szemet hozunk létre.Aztán a halállal pukk, eltűnik, visszaolvad a közösbe. Soha nem szorul ugyanaz a lélekdarab megint egy másik testbe, maximum néhány része megegyezik. Én így tudom megközelíteni. Érdekelnek a spirituális dolgok, de a kvantummechanika is.
2012. szept. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%

Ok nélkül jött létre az ok-okozat. Innentől van ráció.

A közös az egy energia egység és egy közös információs háló. Ami egyedi az az egyedi információs egység, nevezzük mentális testnek. Az eddigieket nevezzük léleknek, ami hallhatatlan. Lélekhez társul egyfajta asztráltest, azaz érzelmi információs test. Ez összesen idáig Szellem. A szellemhez párosul egy test, ezt az egészet nevezzük embernek. Emlékszem előző életeimre(lesz.arom aki nem hiszi, vagy lepontoz gondolkodás nélkül, annak már mindegy, de tudom valakihez eljut ez), de nem ragaszkodok akkori unokáimhoz, macskámhoz. Halál után ez az asztráltest végetér, életfilmszerűen, ezután igazán kellemes a halál, születéssel ellentétben.


Életben két feladat van. Ezen elgondolkodni, ha nem is elhinni, nem kizárni. A másik az eredeti tervtől való nem letérés.

2012. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
72%

Én nagyon szkeptikus vagyok általában. De azt olvastam a filozófia könyvekben, Platón, Szókratész, és a haverok írásaiból, hogy a semmi, legalább olyan elképzelhetetlen, mint az istennek nevezett valami. Ami biztos, hogy a semmi az semmi, a semmiből meg nem lehet valami, mert a semmi az nem van, hanem nincs, ha a semmi lenne akkor az már valami, az meg már nem semmi :) (Besenyő István) De tényleg érdemes ezen elgondolkozni. A legnagyobb paradoxon hogy ha a semmiből valami van. Sok filozófus úgy tartotta, hogy az általunk létezésként érzékelt nagy krumpli egy állandó abszolút valamiből szakadt ki ami végtelen, nem kezdődött, nem lesz vége. Itt már nem értelmezünk időt, meg teret, ez már attól odébb van. (mint ahogyan az ősrobbanás előtt tartják a nagy fizikusok). Én szerintem is vagy az van hogy a lét alapból végtelen, vagy véges mely egy végtelenből, vagy végtelen keze nyomán jött létre.(azért dobálózok ilyen szavakkal, mert nem tudok a filozófus zsargonnal, lavírozni, az Isten szót meg nincs kedvem használni)


A halál után nem tudom mi van, de nem lehet rossz, mert senki sem jött vissza panaszkodni ;). Fizikai szemmel nézve teljesen elfogadhatónak tartom, hogy a testünk, a lényünk nem vész el a semmibe (anyag és energia megmaradás). A legutolsó átalakulással is anyuci szép kisfiából is egyszer x*dS nagyságú összentrópia növekedés lesz.


Amit nem tudok felfogni az az öntudat, vagy a lélek további sorsa. Én hiszem, hogy van, és hiszem, hogy az a fontos. A test az a gép, a hardver erősebb, és csököttebb, szenzorokkal és vezérléssel ellátva. De szerintem tuti van mögötte valami. De hogy azzal mi lesz lövésem nincs. Előző élet ha van vagy ha nincs, akkor sem tudom, hogy lehetne rá a következőben emlékezni, mert az emlékek fizikailag is léteznek (kb, mint a CD rovátkái) de az agyad is elrohad a földben, tehát a memória szerintem törlődik. A pokol-menny nekem nevetséges, de azt sem tudnám elképzelni, hogy csak megszűnik a semmibe, az a fizikának is ellent mondana.


I.K.

2012. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
56%

#12!

Próbáld csak meg ezt az úgynevezett "veleszületett tehetséget" genetikával magyarázni. Biztosan menni fog!

2012. szept. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
50%

Smartguy!

Abszolút jól érvelsz! Ha valaki ilyen szájbarágós stílusban sem fogja fel a valóságot, az nyilván be van oltva valamivel. Valószínűleg anyagmentes lélekkel.

2012. szept. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
65%
Materialista vagyok amennyire lehet és elítélem az ezóbolondságokat. Viszont azt remélem, hogy lesz valami a halál után és nem csak megszünök létezni.
2012. szept. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 homo ludensz ***** válasza:
100%
Azért nem emlékezünk intenzíven az előző életeinkre mert a mostanit zavarná vagy megbénítaná. Képzeld el hogy emlékszel egy életfeladat sorozatos kudarcára és ismét ott állsz a jelen életedben e feladat megoldása előtt és tudod hogy számos alkalommal elbuktál.Nem túl ösztönző lenne igaz? A Teremtő,vagy nevezze ki ki a maga szájíze szerint bölcsen elrendezte mint az Univerzumot is amely minden óriási vagy parányi részletében óramű pontossággal működik. Az agy anyag természetesen az emlékeknek is tároló kapacitása de mint anyag halálunk után sejtjeire és atomjaira bomlik magyarul elrohad. Ne benne keressétek a folytonosságot.
2012. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Amanda!

Materialista létedre miért zavar Téged az elmúlás? Nem Te magad vagy a Világ! Te is csak egy élő szervezet vagy benne, mint mindannyian, az egyszerű egysejtűtől kezdve, a növényeken át a többi gerincesig. Mivé lenne a Világ, ha mind fenn akarna maradni valamilyen formában az elpusztulása után? Az hívő ember ugyebár elképzeli, hogy a lelke majd valahová jut, mennybe, pokolba, vagy épp egy másik élőlénybe. Ezzel nincs semmi baj, ha neki úgy jó, csak éppen semmi értelme. Ha ez a léleknek nevezett elképzelt valami távozik belőle, attól kezdve nem birtokolja ezt a valamit, tehát gyakorlatilag semmi köze nincs hozzá. Akkor meg minek ugyebár?N

Nem tudom, ajánlottam-e már neked is ezt a dalt az elmúlásról? Összefoglalóan mindent elmond a halálról:

http://www.youtube.com/watch?v=G9BFfSdug-E

2012. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!