Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Elvesztettük a kisbabánkat a...

Elvesztettük a kisbabánkat a 40. héten voltam már. Lehet erre spirituális "magyarázatot" találni?

Figyelt kérdés

Soha nem hittem a véletlenekben, valahogy erre mindig igazolást is adott az élet, sokszor.

De ezt nagyon nehéz megérteni, hogy miért.....

Ha végig jönni akart miért a végén történt ez? :( ...


2012. okt. 15. 03:08
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

a magzat elhalálozásának nyilvánvalóan vannak az orvostudomány által megindokolt okai.

ha spirituális magyarázatként nem is, de megnyugtatásként gondolhatsz arra, hogy gyenge lelke sem bírta volna e világot, hogy jobb neki máshol. gondolhatsz arra, hogy jó halála volt, hiszen megszületve már nem szenvedett sokat, hogy nem 12 évesen halt meg úgy, hogy sem járni, sem megfordulni, sem felülni, sem beszélni nem tudott, de millió forintokat költöttetek rá és rengeteg időt, hogy valami gyógykezeléssel a kívülálló számára alig észrevehető mértékben javuljon az állapota és lelkileg ti is felőrlődjetek. azért boldogult meg, hogy később egy életerős testvérnek felhőtlen gyermekkora legyen. gondolhatsz arra, hogy ez a lélek egy jobb testbe vágyott.

gondolj arra, hogy ő az életét áldozta, hogy tragédiája az őt nemző férfi és a te kapcsolatodat erősebbé és jobbá tegye. talán ez az esemény lesz az, amitől egymás iránti érzelmeitek elvisznek titeket közösen az öregkorig, amikor szerető családdal, unokáitokban gyönyörködtök. gondolj arra, hogy az élet ajándék, de nem mindig és nem mindenáron. gondolj arra, hogy az öröklétben majd megismeritek egymást és sokkal több időtök lesz, mint most lett volna. így, hogy most vesztetted el a gyermeked, tudod milyen érzés terhesnek lenni, jobban meg tudod érteni az áldott állapotban lévő nőket és te is jobban tudsz készülni majd egy másik terhességre.

ha vallásos vagy, gondolj Jób esetére. és ami ember számára felfoghatatlan, de mégis reménnyel teli: Isten a szenvedést, a rosszat is jóra tudja fordítani.


részvétem és sok kitartást, türelmet a gyászhoz és boldogabb jövőt kívánok.

2012. okt. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Kizárólag biológiai, esetleg pszichés terhelés miatt kialakult biológiai oka van, spirituális soha nincs. De.... az első válaszló nagyon jól, szinte tökéletesen leírta,hogy mi segíthet a gyászban. Halgassatok rá szerintem. Részvétem.
2012. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Valahol olvastam, hogy azok a megvalósított személyek, szentek, akik már ledolgozták előző életeikben a karmájukat, teljesítették küldetéseiket, azoknak maradhat még annyi karmájuk, ami épp csak a fogantatáshoz, a születéshez elég. Ezután visszatérnek a létezés magasabb tartományaiba.

Természetesen nem elhanyagolható az a karmikus hatás sem, amit ezzel Rád(Rátok) gyakorolt. Ez sem véletlen...

Szükséged volt erre a tapasztalatra, de ezt csak Te fogod tudni helyre tenni. Ha még Te sem, ne aggasszon. Nem mindig érthetjük meg adott szintünkön a magasabb összefüggéseket. Oda is el fogunk majd jutni...

Ha foglalkozol spiritualitással, valószínűleg tudod, hogy Önvalónk nem azonos a testünkkel. A Lélek "felpróbál" egy testet, eszközként használja, majd idővel elhagyja azt.

Meghalt egy kisbaba, de a Lelke örök, sérthetetlen...

Segítségére voltál egy rövid időre, és szolgálatot tett Neked. Mindketten újabb tapasztalatot szereztetek a Világ sokszínűségének megismerésében, és semmi nem szakadt meg, semmi nem ért véget.


Remélem nem okoztam több aggodalmat Számodra, talán csak eloszlathattam néhányat.

2012. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos olyan is van, hogy rossz karmát hordozunk. Gondold el, mennyi háború folyamán, mennyi szenvedést okoztunk egymásnak. Nem tudjuk szerencsére, hogy személyesen milyen lelkiismeretünknek fájó dolog terhel minket. De következtetni lehet. Amit kaptunk, az volt a karmánk. Valami hasonlót okoztunk egy korábbi életben, máskor, másvalakinek. De most "ledolgoztad". Azért kérjed, és kérjed a megbocsátást, és te is bocsáss meg bárki is legyen az, és esetleg bármit tett ellened. És a kisbabának is bocsáss meg, amiért visszament.

Mindamellett részvéttel gondolok rád, és szívből kívánom, hogy legközelebb nálad maradjon, aki jön hozzád.

2012. okt. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"hogy gyenge lelke sem bírta volna e világot, hogy jobb neki máshol. gondolhatsz arra, hogy jó halála volt"


Beteg vagy.

2012. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha spirituális értelemben kérdezed ezt akkor sajnos el kell vonatkoztatnunk a vélt "való" világtól.

Az axióma az kell legyen hogy az élet minden történésében mi vagyunk jelen,így nem különíthetünk el a kisbabádra,mert akár életben akár halálban is önmagad energiája vagy. A személyiség a Te és az Én megkülönböztetése sajnos szeretettelen apokalipszis állapot. Tehát alacsonyabb értelemben véve ez talán a "Ti"közös mélyen szunnyadó karma vágyatok volt ami megvalósult,mert univerzális értelemben nincs rossz jó közötti különbség.

Nem akarok egyáltalán szívtelennek tűni,de a spirituális magyarázat ilyen paradox,ahogy az élet is paradox.

Remélem tudtam segíteni!:)

2012. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Nincs olyan,hogy karma. Részvétem. Nem könnyű a gyászmunka,ilyenkor talán jólesne valami ezo-s magyarázat, de ilyenek nem léteznek.
2012. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha mégis van karma, akkor lehet, hogy neki ez volt a funkciója valamiért. Vagy erőszakkal letértetek a sorsotok útjáról, és csak káosz lett belőle. Nem lehet tudni sajnos, de magadnak valószínűsíthetsz dolgokat függően attól, miben hiszel, vagy jó esetben attól, hogy miről vagy meggyőződve. Nem állítom, hogy nem lehet meggyőződni a karma rendszerének létezéséről, és azt se, hogy ne lehetne ráérezni, hogy "milyen lapok vannak a sors kezében". Elvileg születésed előtt te magad választottál sorsot a "lelki költségvetésed" szerint (merthogy nem csak adósság van és nem csak ledolgozni kell, hanem van kapok is, és pluszban ott a lehetőség jó küldetést vállalni. Már ha van karma)
2012. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos orvosi mulasztás(késői császármetszés)miatt halt meg. Vajon ez is szabadakarat volt?
2013. jún. 6. 18:39
 10/10 anonim ***** válasza:

A kisbabátok leleke lehet, hogy egy másik pillanatban akar a világra jönni. Lehet, hogy a világban történt valamiféle változás, és talán nem úgy alakult, ahogy ő az élettervét eltervezte.

Ha kiválasztott titeket, akkor nagy valószínűséggel az ő lelke lesz a következő baba tetstében is, aki beköltözik hozzátok. Én átéltem ezt anyukámmal, vissza is mentem meditációban, igaz az jóval korábbi vetélés volt. 5 évvel később kellett erre a világra születnem, a férjem így is jóval fiatalabb...

2013. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!