Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan kell jól meditálni?

Hogyan kell jól meditálni?

Figyelt kérdés
olvastam a telekinézisről. megszeretném tanulni és olvastam hogy előtte tudnom kéne meditálni. kipróbáltam 10 percig és nyugtató de elálmosít. szóval honnan tudom hogy mikor csinálom jól? és hogy kell csinálni?
2012. okt. 24. 16:38
 1/7 nagylzs ***** válasza:

Szia! A telekinézissel nem érdemes próbálkoznod. A meditációval is csak akkor, ha pozitív célod van vele. És itt a pozitív alatt nem azt kell érteni hogy számodra érzelmileg pozitív (pl. "ha gazdag leszek akkor örülni fogok") hanem azt hogy: mások szeretet és szolgálata.


A meditációnak sok típusa van. Ha igazán megszeretnéd ismerni ezeket a technikákat, akkor ne egy internetes lapon érdeklődj, hanem olvass el pár (de inkább jó sok) könyvet. Nehogy leragadj az elsőnél! A sokadik könyv után elkezdhetsz azon gondolkozni, hogy mi az amit elfogadsz belőle és mi az amit nem.


Majd biztos lesznek emberek akik írnak neked rövid leírást arról, hogy kell meditálni. De a jó meditáció hosszú felkészítést igényel, és nem lehet két sorban leírni.


Illetve biztosan kapsz majd mindenféle linkeket külső lapokra. Ezek között lehetnek jók, és rosszak is... a legfontosabb, hogy te magad döntsd el hogy neked mi a jó. Van ami jó az egyik embernek, és nem jó a másiknak.

2012. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon bonyolult dolog és tudni kell azt is hozzá, egyáltalán milyen célból, miért is szeretnél meditálni.. Azt , hogy hogyan is műveled a saját célod és személyiséged fogja meghatározni.. Úgy tedd,ahogyan te el tudod érni a békét..
2012. okt. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Többféle meditáció van. Az egyik, vagyis a 'rendes' meditáció amikor az ember megpróbálja kiüríteni az elméjét: "edénnyé válni" ahogy szokták mondani. Ez a test lelazításával kezdődik és eleinte elég nehéz.

Van olyan meditáció is ami pl gyógyításra vagy nyugtatásra alkalmazható, de ezeket inkább lelki gyakorlatnak kellene hívni pl amikor meditatív állapotban egy adott dologra koncentrálsz. A youtube-on ilyenek vannak, ha beírod h meditáció.

Az első típusúról is van fent egy elég jó video:

http://www.youtube.com/watch?v=WBbLsfFS9wo

2012. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sl zoli ***** válasza:

A meditáció egy szóval JELENLÉT.

A meditáció a legegyszerűbb dolog a világon, és még is nagyon bonyolult. Hogy lehet ez? Az elméd ahhoz szokott hozzá, hogy a múlton rágódjon vagy a jövő miatt aggódjon, az elméd a jelenben meghal, ezért fél tőle, ezért mindenféle turfissággal megpróbál elválasztani tőle.

Te nem az elméd vagy. Az csak a születésed óta rád rakódott személyiség, de nem te vagy. A Te igazi önvalód a jelenben lakozik, és csak ott érheted el.

Amikor sikerül a gondolatfolyamodat leállítani, akkor előbukkan az, aki te valójában vagy.

Ajánlom Osho - Meditáció című könyvét, Osho nagyon ott volt a témában.

A meditációhoz visz közel, de tulajdonképpen relaxáció (vagy nevezzük irányított meditációnak) Gyurkó Zsolt felvett medijeit, próbáld ki, és döntsd el, hogy veled harmonizál-e:

[link]

Nekem ez nagyon bejött, tőled viszont lehet távol áll.


Amit ajánlok a saját példámból kiindulva, hogy már az elejétől kezdj el meditálni a gyakorlatban, mert az 1000x többet ér minden írott szónál. Csak egyszerűen lazulj el, mintha a tévé előtt ülnél feszültségmentesen. A meditáció sokkal közelebb áll a semmit tevéshez, mint a valamit tevéshez, és ugyanakkor ekkor kerülsz bele abba az állapotba, ahol a lehető legtöbbet tudsz magadért tenni. Ez lehet kicsit ellentmondásosnak tűnik (csak tűnik) és nehezen érthetőnek, de tömören ennyit éreztem hogy írnom kell. Gyakorolj! És ne az elméd tartalmához adj hozzá 20 könyvet. Nem mondom, hogy a könyv rossz, de csak az elindulásban segít, a többit belső munkával kell elérned!

2012. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2012. okt. 24. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikor először olvastam a hullapózról egy Jógáról szóló könyvben, és rögtön ki is próbáltam, majd naponta gyakoroltam, akkor kerültem legközelebb a meditáció állapotához. Lényege hogy lefekszel a padlóra és mindenedet ellazítod. 20-30 perc mozdulatlanság után az elme kikapcsol, éber vagy de nem "gondolsz" semmire, hanem TUDOD hogy ott vagy. És pont ez a célja az egésznek, már meg is érkeztünk.
2012. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

úgy, hogy nem meditálsz


ebben az esetben nem rontasz el semmit

2012. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!