Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Érezte már valaki azt, hogy a...

Érezte már valaki azt, hogy a lelke és a teste nem békél meg egymással? Néha úgy érzem, ezêrt vagyok pánikbeteg.

Figyelt kérdés
A lelkem mintha megpróbálá elhagyni a testem, föleg éjszakánként. Egy erös lökést érzek a gyomrom környékén, ami felébreszt éjszakánként.
2013. jan. 14. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lelkem nehezen békél meg a testemmel. Veseelégtelenségben szenvedek és vagy 12x műtöttek, nagy korlátaim vannak, a lelkem szárnyalna, de a testem meggátol sok mindenben. Én is pánikbeteg vagyok, de én a testi fájdalmak miatt váltam azzá. Hozzáteszem most kopp kopp, jó az egészségem, de voltak nagy mélypontjaim 30 kilós voltam és bizony sokszor álmodtam? vagy tényleg megtörtént, hogy a kórházban egyre-egyre feljebb szálltam már-már láttam a téli füstölgő kéményeket a tetőn, amikor jött a nővér és arra ébredtem, hogy zutty visszajöttem a "valóságba". Amúgy bocsi, hogy elkalandoztam :) a kérdésedre a válasz, igen előfordul, hogy az ember elhagyná ezt a "börtönt", de el kell fogadnod, hogy ez egy küldetés, amit még be kell fejezned. A lelked választotta ezt a testet, ezt a feladatot. Saját magadnak kell ezen segítened, relaxálnod, tudatosítani magadban, hogy bizony, ezt az életet le kell, hogy éljem, olyan szépen és becsülettel, mint mindenki más. :) Remélem segítettem! 23F
2013. jan. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szép amiről az első ír, hogy esetleg úgy gondoljon valaki az életére, erre a szituációra, hogy ő maga választotta valamiért. valamit dolga épp itt volt.


platón is ír erről, ahogy a lélek sorsot választ magának a túl világon, mielőtt megszületik.

2013. jan. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sokáig éreztem ilyet. A lelkem egy szende szűzé, a testem viszont nem annyira :S
2013. jan. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tiszteletben tartom az első válaszoló véleményét, és egyáltalán nem csodálom, hogy ez a felfogás alakult ki benne.

De én más véleményen vagyok. Szerintem meglehetősen nagy baj, hogy az emberek része teljesen külön kezeli a testét és a lelkét. A lelket magasztos, halhatatlan dologként kezelik, a testre pedig úgy tekintenek, mint valami romlandó gyümölcsre. Értem én is, hogy a test megöregszik, meghalunk stb., de a felfogásról beszélek.

A testünk az egyetlen kézzel fogható, nagyszerű ajándék, amit születésünkkor kapunk. Semmi másunk nincs, amivel megtapasztalhatnánk a világot, ezen keresztül teszünk, mondunk, gondolunk, érzünk mindent, ami az életben történik. Aki a testére nem úgy tekint, hogy az saját maga, az véleményem szerint nem lehet igazán kiegyensúlyozott, mert egy börtönbe zárt fogolyként akar élni. A legtöbben még csak nem is ismerik a testüket, alig van fogalmuk a működéséről és képességeiről.

2013. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tiszteletben tartom az első válaszoló véleményét, és egyáltalán nem csodálom, hogy ez a felfogás alakult ki benne.

De én más véleményen vagyok. Szerintem meglehetősen nagy baj, hogy az emberek része teljesen külön kezeli a testét és a lelkét. A lelket magasztos, halhatatlan dologként kezelik, a testre pedig úgy tekintenek, mint valami romlandó gyümölcsre. Értem én is, hogy a test megöregszik, meghalunk stb., de a felfogásról beszélek.

A testünk az egyetlen kézzel fogható, nagyszerű ajándék, amit születésünkkor kapunk. Semmi másunk nincs, amivel megtapasztalhatnánk a világot, ezen keresztül teszünk, mondunk, gondolunk, érzünk mindent, ami az életben történik. Aki a testére nem úgy tekint, hogy az saját maga, az véleményem szerint nem lehet igazán kiegyensúlyozott, mert egy börtönbe zárt fogolyként akar élni. A legtöbben még csak nem is ismerik a testüket, alig van fogalmuk a működéséről és képességeiről.


De hogy konkrétan válaszoljak is: nem, még nem volt velem ilyen, bár én a lélek fogalmát alapból csak metaforaként használom, szóval nem is nagyon lehetett volna.

2013. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez testen kívüli élmény, de nem feltétlenül azért van, mert a test és a lélek nem békél meg egymással.Emiatt teljesen felesleges pánikolni.

Viszont a pánikbetegségnek nagyon sok furcsa tünete lehet.A tünetek közé tartozik a derealizáció, deperszonalizáció, amit a testen kívüli élményhez hasonlatosnak is megélhet a pánikbeteg, lehet hogy csupán erről van szó.Nem kell vele foglalkozni, akkor hamarabb megszűnik.A testen kívüli élménnyel szintén nem kell, mivel az is veszélytelen.

2013. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

<OFF>

Bocsi, hogy kétszer küldtem el (4, 5), nem szándékosan volt.

</OFF>

2013. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is csodálom a test működését és úgy gondolom a világ csodálatos, akár a testünk. Ha nem lenne ilyen csodálatos az emberi test, akkor én már nem írnám ezeket a sorokat! De tartom magamat, ahhoz, hogy a lélek létezik és halálunk után tovább él és a lélek mivel ( az én meglátásom szerint ) a teret és az időt nem ismeri, ezért néha "börtönnek" érzi a tér és idő korlátai közé szorított testet!
2013. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Én nem tudtam kideríteni pánikbetegségem valódi okát, így nem is tudom még megoldani. 6-7 éve küszködöm ezzel, megpróbáltam mindig társítani valamely problémámhoz- munka, család, társtalanság, szeretethiány, egy helyben állás, de az igazi okot még mindig nem tudom. Minden problémámat nem tudom megoldani, pl.: nem tudok társat vagy szeretetet rendelni. De úgy gondolom, hogy ezekből az egyik az, amely alapja a betegségemnek. De hogy lehet ezt megtalálni?Ha megtalálnám, és ennek megoldására koncentrálnám minden erőmet, talán sikerülne kikerülni belőle? Most szétaprózódik az energiám minden felé, kimerült, depressziós, életunt lettem. Nem tudok szeretni, egyszerűen nem megy, senki irányába, még a saját szüleimet sem. Pedig tudom,hogy tudtam szeretni, emlékszem rá,milyen érzés volt.

Nem voltam soha szent ember, de rossz sem. Vannak kisebb-nagyobb emberi hibáim, amiket, vagy amelyek egy részét az élet során beazonosítottam, és próbáltam tudatosan kontrollálni. De most már olyan reménytelennek érzem ezt az egészet, egyre többször tör ki belőlem a rosszindulat, az irigység, és szégyenlem nagyon magam miatta.

Ezért gondoltam, hogy talán a lelkem olyan agyat kapott, amivel nincs szinkronban. :) Talán az agyam, és az emberi alantasabb érzelmek veszik át az uralmat a lelkem felett, és nem a lelkem vezet már.

Egyébként nem hiszem, hogy testen kívüli élményem lett volna, bárcsak megtapasztalhatnám ezt az élményt. De épp, hogy csak elaludnék, és már jön is sokszor a lökés. Úgy látszik nem engedem el a lelkem. Néha tiszta hülyének érzem magam. Most is, hogy ilyeneket írok. Remélem nem ez az út az őrület felé.

2013. jan. 17. 20:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az a bajod, hogy magadat nem tudod elfogadni, igazán szeretni, ez kitűnik legutóbbi hozzászólásodból is.Irígység, önvád, kételkedés önmagadban.Ezeket kell megszüntetned és jobban leszel.A lelkednek nincs semmi baja, csak az utóbbi időben nyilván sok negatív tapasztalatot szereztél, nem úgy mennek a dolgok ahogyan szeretnéd.De mi akadálya, hogy ezen változtass?Nincs társad, hát keress egyet, ahelyett, hogy elkeserítő dolgokon morfondíroznál!Magadat lovalod a depibe, miközben a fejlődésre is fordíthatnád az időt.Azért pánikolsz, mert gyengének, tehetetlennek érzed magad("egy helyben állás")ha megváltoztatod a hozzáállásod és elkezdesz cselekedni, az megerősít és elfognak múlni ezek az érzéseid és gondjaid.
2013. jan. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!