Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért van az, hogy nincsenek...

Miért van az, hogy nincsenek emberek, akik számára fontos vagyok?

Figyelt kérdés

Munkámban és az életben is mindig igyekszem önzetlenül segíteni másokon, és nem szoktam feltételekhez, vagy anyagi juttatáshoz kötni. Mégsem váltam eddig senki számára fontossá. Valahogy jönnek az emberek, segítséget kérnek. Ha tudok segítek, van, akinek többször is. Aztán valahogy elfelejtődök, és nem válok fontossá számukra.

Kezdem magam úgy érezni, mint egy levesestál. Csak addig érdemel figyelmet, amíg kiszedek belőle egy kanál levest. Utána már nem érdekel. :(


2013. jan. 18. 19:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Az emberek már csak ilyenek szokj hozzá. Én is akin tudok segítek, de ha én vagyok bajban le se szarnak. Ez nem a Te hibád, ők ilyen selejtesek. Én már nem agyalok ezen. Ennek ellenére, én szeretnék segítőkész, jó ember maradni, még ha hálátlanok is az emberek.
2013. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

légy egy kicsit önzőbb.


A jellem ami vonzza az embereket és a karizma. Jézust sem csak a jószívűsége miatt szerették.

2013. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Igazából az emberek manapság, többségében leszarják egymást, csak akkor kedvesek, ha várnak valamit cserébe..
2013. jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sok ember önző, és csak akkor fordul az emberhez, ha segítségre van szüksége. De nem mindenki ilyen.

Mégis furcsa és fáj is, hogy azért egyetlen ember sincs, akinek fontos vagyok, hisz annyi mindenkivel tettem jót, húztam ki a totális összeomlásból, munkanélküliségből. Csak kellett volna legyen az elmúlt 10-20 évben egy, aki akkor is szóba áll velem, és érdekli a sorsom, amikor már nincs rám szüksége, nem?

2013. jan. 18. 19:55
 5/19 anonim ***** válasza:
nem, ez a saját tapasztalatom is. Hiába segítek bkinek, utána várhatom a viszonzást. Ne agyalj ezen, nem benned van a hiba. Az emberek többsége hálátlan, és érzéketlen és leszarja a másikat. De te ne légy ilyen.. :)
2013. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Konkrétan viszonzást még én se kaptam senkitől. Pedig én már nem vagyok annyira fiatal. Egyedül a páromnak vagyok fontos.
2013. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló: ha önzőbb leszek, akkor fontossá válok majd? :) Mert ha ez kell, akkor nekiugrok.
2013. jan. 18. 20:21
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha már ebbe a kategóriába soroltad a kérdésed, válaszolnék kicsit 'ezósan'. Nekem a kérdésed olvasva az alábbiak jutottak eszembe:

Az ember azzal találkozik életében, amilyen ő maga, vagy amivel dolga van - pl. tanulnia kell a helyzetből, az emberektől. Szerintem Rád ez utóbbi igaz: tanulj meg önzőnek lenni, vagyis jobban szeretni önmagad. Ha ennyire segítőkész vagy, nem fogsz szerintem ezen a téren túlzásba esni.

Kérdésem, hogy amikor segítséget adtál, akkor ezt kérték tőled, vagy Te ajánlkozol?

Én hajlamos voltam mindenkinek felajánlani a segítségem, aztán rájöttem hogy ezt nem lehet bírni. Magamra már nem jutott idő, és sötétebb napjaimon úgy véltem, viszonzást sem kaptam. Arról nem is beszélve, hogy valakin egyszerűen nem lehet segíteni - és ha ezt látod, tudni kell nemet mondani. Tudni kell töltekezni is, és foglalkozni saját magaddal, hogy aztán ebből erőt tudj meríteni.


Az már eredmény, ha sikerül eljutni odáig, hogy ne strigulázzon az ember, kinek milyen és mennyi jót tett, nem feltétlenül fog pont tőle viszonzást kapni. Bízni kell (és figyelni-észrevenni!) az életben, hogy ha jót teszel, az is visszatér hozzád!

2013. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ezért kell mindenkit leszarni, én nem kérek senkitől semmit de nem is segítek senkinek
2013. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2013. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!