Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki a karmája miatt...

Ha valaki a karmája miatt bűnhődik ebben az életében, akkor őt nem is kell sajnálni?

Figyelt kérdés

Mondjuk valamilyen fogyatékkal él, akkor ő a karma törvény miatt lett olyan, tehát bűnhődik, tehát akkor senkit nem kell sajnálni?


Mármint ha a karmatörvényt komolyan vennénk. Logikátlan e szerint az, ha megsajnálják az ilyen embert, segítik, támogatják.


Elég ostobán hangzik.



2013. márc. 3. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
Nem, mer +érdemelte
2013. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy sem kell sajnálni őket. Te sem örülnél, ha lesajnálnának és nem teljes értékű embernek néznének téged.
2013. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Szerint pont azért nem emlékszünk az előző életekre és a többi..., hogy ne nézzük le és hagyjuk magukra őket. Tehát mindenképpen emberhez méltóan viselkedjünk és nyilván nem lesajnálni kell őket, de nem is bólogatni: "ja, de ezt te megérdemled". Mert szerintem pl. egy vak ember vagy egy mozgásképtelen ezt nem így látja. (Egyébként sem biztos, hogy így van.)


Lehet valaki azért él így, hogy példát mutasson, soha semmi nincs elveszve, mindig van remény. Pl. az a fickó, aki karok meg lábak nélkül járja az országot és önti a lelket az emberekbe.


Vagy a kutyus, akinek nincsenek mellső lábai, mégis boldog életet él.


Mindenkitől tanulhatunk valamit.

2013. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Én is arra gondoltam, mint amit a 3. írt: nem tudni, hogy miért olyan, amilyen. Lehet, hogy a büntetését tölti, lehet, hogy valakit büntet, lehet, hogy tanít valakit valamire, pl. elfogadásra, türelemre, együttérzésre. Vagy neki kell megtanulnia pl. azt, hogy sérülten is lehet erős, boldog.
2013. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Az embereknek segíteni és támogatni kell egymást. Függetlenül attól, miért fogyatékos, vagy miért van bajban.

Mi a kérdés?

2013. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha valaki büntetést kap akkor a minimum az lenne hogy emlékezzen rá hogy mi a f@szért szenved.
2013. márc. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Indiában szerintem nem nagyon sajnálják a páriákat...

Én keresztény vok egyébként :)

2013. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Antimod ***** válasza:
73%

Tudtommal nem csak karma miatt lehet valaki fogyatékos. Egy fogyatékkal élő olyan leckéket tanulhat meg, olyan helyzeteket élhet át, amiket "teljes értékű" emberként sohasem.

A karma pedig nem büntet, hanem kiegyenlít. Egyfajta adósságként kell felfogni, mintha törlesztenél.

2013. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Antimod ***** válasza:
81%

"Logikátlan e szerint az, ha megsajnálják az ilyen embert, segítik, támogatják."


Ez egy érdekes kérdés, viszont ha keményszívű vagy, és még bele is rúgsz egy szenvedőbe, saját magadnak "generálsz" karmát. Szerintem jót tenni sohasem tilos, semmilyen körülmények között, és abból is tanulhat valaki, ha vele jót tesznek. Talán még többet is, mintha csak - látszólag ok nélkül - végigszenved egy adott helyzetet.

2013. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Komplikato ***** válasza:
86%
A sajnálat egy negatív érzelem, szerintem össze lett keverve az együttérzéssel.
2013. márc. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!