Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ti hisztek abban, ha meghalunk...

Ti hisztek abban, ha meghalunk akkor utána lesz valami folytatás? Valaki megtudna nyugtatni?

Figyelt kérdés
Már lassan 1 hónapja foglalkoztat a dolog, hogy mi lesz velünk ha meghalunk és szinte könny csordul a szemembe. Nem magam miatt, hanem mások miatt leginkább. Nem szeretem a változásokat és most ért véget a középsulis időszakom, megyek egyetemre és ezen gondolkoztam, hogy ez az 5 év, amit én elvileg annyira utáltam, annyira csodálatos volt minden téren és már hiányzik. Amióta szakítottam életem első szerelmével vannak nálam ilyen negatív gondolkodások,mint pl gyorsan múlik az idő, nem vagyok túl boldog és kb úgy fogom fel, hogy barátnőm előtt és vele volt a boldog időszak most meg a szomorú rossz szürke korszak, mintha valami kihalt volna belőlem. Azóta persze eltelt 2 év és van más, akit nagyon szeretek. Ez a halál dolog egész kis korom óta foglalkoztat. Emlékszem amikor apukáméknak sírva mondtam el 5-6 évesen, hogy nem bírom elképzelni és ezt az egészet nem is akarom, meg azt sem hogy egyszer itt hagyjanak. Félek ettől az egésztől és egyik este jutott eszembe ez a gondolat azóta mindig a fejembe jár. Főleg esténként, akkor a legrosszabb. Most már zavaró a dolog, jó lenne tudományos választ kapni, hogy ha meghalunk van-e folytatás. Mert ha nincs akkor nem látom értelmét, hogy minek élünk ezen a bolygón egyáltalán... :( Annyira nehéz ez most számomra valamiért, kérlek segítsetek, mert nem bírom feldolgozni!

2013. aug. 6. 00:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%

Én személy szerint nem hiszem, hogy bármi is lenne a halál után, kész-passz, vége. Tudományos választ erre nem kaphatsz sehol... Sokan mondják viszont, hogy van: ott a Dalai Láma, aki reinkarnálodik elvileg, meg a sok hipnózis alatt felidézett "előző élet túra".

Az élet értelmét viszont ne a halálban keresd! Élj úgy, hogy ha eljön majd az a pillanat, ne kelljen semmit megbánni. Ha van ujrakezdés/tulvilág, akkor majd ott örülhetsz, ha pedig nincs, akkor csodás életed volt. Én így állok a dolgokhoz.

2013. aug. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, gyerekkoromban nekem is rossz gondolat volt, hogy egyszercsak nem leszek... Most egyrészt jobb dolgom is van, mint ilyeneken gondolkodni, másrészt sok értelme nem lenne, harmadrészt én hiszek a reinkarnációban, nekem elég természetes dolog, egy csomó dolgot nem tudnék értelmezni és magyarázni nélküle saját lényemben...


De tudományos magyarázatot ne várj...

2013. aug. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

néha elgondolkodom hogy ha meghalok mi lesz..

becsukom a szemem és csak nagy fekete ürességet látok az évek távlatában, se több se kevesebb, nagyon rossz érzés

2013. aug. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Olvasd el: Dr. Michael Newton: Lelkünk útja 1. 2. 3. és a negyedik részét a könyvnek,Fent van pdf-ben is.
2013. aug. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Antimod ***** válasza:
100%

Ami nincs, azt nem tudod elképzelni.

A halált - már amennyiben azt gondolod róla, hogy megszűnsz létezni - nem tudod elképzelni. Ahhoz az kellene, hogy tudatosan megélj egy olyan szituációt, amelyben tudatodnál vagy, és megállapítod, hogy nem létezel, nincs sem tér, sem idő, sem gondolat, sem érzés.

Kb. azzal egyenlő, mintha elképzelnéd azt, milyen volna a "világ", ha nem létezne az Univerzum (és tegyük fel, semmi más sem). Ki/mi állapítaná meg, hogy nincs semmi? És mi az a semmi?


Ezek a gondolatok csak megerősítenek abban, hogy nincs olyan, hogy a világ vagy az élet (tudat) megszűnne létezni. Egyszerűen lehetetlen.

2013. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én hiszek a reinkarnációban. Már sokat olvastam róla. Keresd ki:Élet a halál után.
2013. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
82%
Ez a félelem az önzésedből adódik, ha nem az éned lenne magad számára a legfontosabb nem érdekelne.
2013. aug. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Skywalker33 ***** válasza:
100%

Tuti van folytatás, sőt ez az élet gagyi ahhoz képest.

Lécci az internetet ne csak a hüjeségre használd és ne a asonlóan tudatlanokat faggasd hanem fordulj hitelesebb forrásokhoz.

t

2013. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
"Nem az a fontos, hogy van-e élet a halál után, hanem hogy van-e élet a halál előtt."
2013. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 BlackSword ***** válasza:

A halál mindenkit foglalkoztat... Vége van, vagy nem... Tudományos válasszal, és nem szolgálhatok, de véleményt talán formálhatok...


Bár szerintem úgy sokkal snasszabb lenne az élet... Vegyük csak akár petőfi költészetét... Egy 26 évesen meghalt ifjútól zseniális tett... Egy ezer éves lélektől pórias munka... De ez csak egy triviális példa... Ha elfogadjuk a reinkarnációt, az akkor csoda lenne??? Nem, hanem egy természetes folyamat... Ha nem fogadjuk el a reinkarnáció tényét, akkor a világ tele van apró csodákkal...


A fejlődést mindig az igény hozza...

2013. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!