Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Előző életem emlékei?

Előző életem emlékei?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtudni dolgokat előző életemről.Hallottam hogy ezt hipnózissal lehet elérni és csakis szakember segítségével.Az a kérdésem lenne, hogy aki átesett már ilyesmin az mit tapasztalt, valóban látta emlékeit másik életéből vagy tapasztalt akármit?Használt?Volt közületek aki csalódott?Hogy zajlik egy ilyen hipnotizálás?Én nemtudom bízzak e ilyesmire szakosodott emberekben.És mennyit kérnek ezért el?(Esetleg van olyan is hogy csak úgy valamikor valami folytán előjön valami emlék életünk során?Én is tudom úgy magam"hipnotizálni" hogy elérjek valamit?)

Köszönöm a válaszotokat!

20/l



2014. jan. 1. 22:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%
Azt hallottam,hogy a hipnózis veszélyes.A meditációs utazás már nem.
2014. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Passiflora ***** válasza:
69%

A 8. hozzászólásra szeretnék reagálni, amiben Apocalypse nevű felhasználótársunk azt írta a reinkarnációról:


"Ha bizonyított lenne a dolog, akkor szinte mindenki öngyilkos lenne mindaddig, amíg olyan élete nem lesz ami happy.. gondolkodj már."


Aki hisz a reinkarnációban, megértette a lényegét és azt, hogy mi célt szolgál a lélek fejlődése szempontjából, az abban is hisz, hogy az egymás követő inkarnációk nem véletlenszerű összevisszaságban követik egymást (mintha - kicsit viccesen megfogalmazva - tombolán sorsolnák, hogy a léleknek milyen élete, milyen kihívásai, megoldandó feladatai lesznek a következő fizikai testben :-), és értelemszerűen hisz a karmában, vagyis abban, hogy az ok-okozat törvénye átível az egymást követő inkarnációkon is.


Aki abban a tudatban él, hogy minden tettének következménye van, és tisztában van azzal, hogy az életében felmerülő nehézségek sem nem véletlenszerű sorscsapások, sem nem valami felsőbb hatalom által rá kiszabott büntetések, hanem olyan feladatok, aminek a megoldásával tanul, fejlődik és egy magasabb tudatossági szintet ér el a lelke, az feltehetően úgy fogja fel, hogy az öngyilkossággal későbbre halasztani lehet ugyan egy-egy nehéz "leckét", de végleg megszabadulni tőle nem, mert egy következő életben előbb-utóbb szépen visszaköszön újra valamilyen formában, még ha nem is feltétlenül ugyanolyan élethelyzetben.


"LEHET van előző élet. De LEHET, hogy nincs.

Nincs bizonyítéka senkinek."


Én ez utóbbit nagyon másképp látom, bár nyilván nem tudhatom, hogy a hozzászóló, vagy bárki más mit tudna ebben a témában elfogadni valóban meggyőző bizonyítéknak.


Én annak ellenére, hogy már régóta nem keresek erre bizonyítékot, azt tapasztalom, hogy szinte akaratlanul is rengeteg, különböző forrásból származó információval találkozom ezt a témát illetően (könyvek, saját, vagy mások személyes tapasztalatai, halálközeli élmények, a reinkarnáció létén alapuló terápiák, amik bámulatosan hatékonyan működnek, évtizedek óta regressziós hipnózist végző, és azzal eredményesen gyógyító pszichiáterek esettanulmányai stb.), amik számomra teljesen meggyőzően alátámasztják mind a fizikai halálon túli létezés, mind reinkarnáció létét.


Nyilván közvetett bizonyítékokról beszélek, de - annak ellenére, hogy különböző forrásokból erednek - olyan mértékig egybevágnak, és olyan egységes képet "festenek" arról, hogy mi történik velünk a fizikai test halála után, hogy az számomra már nem lenne megmagyarázható a statisztikai véletlennel. A legszkeptikusabb hozzáállással is maximum az lenne erre az egyetlen más, számomra elképzelhető magyarázat, hogy egy világméretű összeesküvés, jól szervezett, rengeteg ember bevonásával végrehajtott megtévesztő akció áldozata lettem, de ezt nyilván nem tartom életszerűnek, csak viccnek szántam.


Ugyanakkor attól, hogy én személy szerint hiszek benne, (és gyakorlatilag már ha akarnék, sem tudnék nem hinni benne), egyáltalán nem tartanám helyesnek, ha a bárkit is meg akarnék győzni róla, aki az évtizedek alatt kialakított világképe, meggyőződése, vallásos hite, vagy az általa hitelesnek tartott információk alapján más következtetésre jutott, és valami másban hisz.

Ha ezt tenném, pont annyira érezném elfogadhatónak és célravezetőnek, mint az erőszakos hittérítést.

Abszolút meg tudom érteni és tiszteletben tudom tartani, hogy egy olyan ember, akinek a reinkarnáció léte nem fér össze a meggyőződésével, világképével, az nem fog ezek után kutakodni, nem fog erről a témáról regressziós hipnózist alkalmazó pszichiáterek által írt könyveket vagy bármi egyéb irodalmat olvasni és soha nem próbál ki olyan terápiákat, amik ezen alapulnak.


Kedves Kérdező, Tőled megkérdezhetem, hogy – feltéve, hogy sikerülne akár hipnózisban, akár más módszerrel - miért szeretnél egy ilyen tapasztalatot átélni, mi lenne vele a célod?

2014. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Én vakond voltam. Sokat ástam. Állítólag...mondjuk nem hiszek az ilyesmiben.
2014. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

egyik kommentre: nem biztos hogy pont arra Földre kerülsz amit te ismersz. Meglehet, hogy egy olyan dimenzióba születsz újjá, ahol még a jobb agyféltekét helyezik előtérbe. (Volt már rá példa).


kérdező: a hipnotizálás valóban nem a legjobb választás, mivel így a hipnotiz9r is be tud jutni a tudatodba. Erre van Magyarországon pár ehhez értő szakember, aki vissza tud emlékeztetni téged előző életedre, vagy akár többre is ha te azt akarod. Ezek a spontán emlékek is igazak, ha elmész egy ház mellett és te azt mondod hohy ismered, belülről is pedig még sosem láttad azt a házat, akkor valószínű hogy abba a házba laktál előző életedben. (erre is volt már példa) Olvastam, hogy amikor éhes leszel, vagy valami érzelem tör ki belőled, vagy ha csak simán nyúlsz a pohárért, hogy inni tudj, azok mind-mind megrögzült emlékek és ilyenkor az előző életed beli emlékek késztetnek arra egyél vagy igyál, stb.. Ennek nem tudom mennyi a valószínűsége. Valamint ha nagyon félsz bizonyos helyektől, tettektől pl. a nyílt vízben úszástól, akkor lehet hogy előző életedben vízbe fulladtál (jó magam is ettől irtózom), vagy a magas helyektől, akkor valószínű, hogy lelöktek valahonnan és belehaltál. :)

2014. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia végül elmentél egy ilyen terapeutához és mi lett? Kérlek válaszolj ,mert én is elkarok menni egyhez
2021. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!