Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Én magam nem nagyon hiszek...

Én magam nem nagyon hiszek ebben az egész Reinkarnációban, de ez egy olyan dolog, ami már-már kezd érdekes lenni. és jó lenne megtudni, hogy miért van ez az érzés?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy ha interneten nézek képeket az Egyesült Államokról leginkább Los Angeles városáról, elkap egy különleges érzés, amit nem tudok leírni szavakkal, de igazából elmondani sem. Olyan vágyódásféleség.

Lehetséges az, hogy valamelyik életemben az Egyesült Államokban éltem és azért van ez a vágyódás?

(Vágyódás illetve honvágyszerűség így tudnám leírni ezt az érzést amit érzek)



2014. jún. 21. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Abból, hogy vágyódsz Los Angeles-e, már arra következtetsz, hogy létezik a reinkarnáció, egy minden élőlényre kiterjedő lélekvándorlási mechanizmus?

Hát én nem ezt mondanám a legelső, legkézenfekvőbb magyarázatnak.

2014. jún. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Az emberi elme nehezen birkózik meg az elmúlás gondolatával. Ennek enyhítésére találták ki a feltámadást, az örök vadászmezőt, vagy a paradicsomot.
2014. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 homo ludensz ***** válasza:
81%
Közvetlen benyomásom van erről.A nejem pár éve Olaszországban járt többedmagával a fiunk vezette az autót. Közben nézegette az elsuhanó tájat és felkiáltott "erre én már jártam". A fiam megállt a többiek nevettek. Anyu most először jövünk erre mondta a fiam! De ez a táj ismerős így a nejem és sorolta a hegyek neveit az utána következő még nem látható tájat.Hazaérve elmesélték és én is elgondolkoztam. Tudom hogy mindenki keres valami vigaszt az elmúlásra. Igazából én sem a vallásban sem a filozófiában nem találtam s így csak a hit az ami maradt viszont ez nem racionális mert csak hiszem tehát egy biankó csekk amit születésemkor aláírtam.(képletesen).
2014. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fürediné Kiefer EDit ***** válasza:
41%
Én hiszek benne, mert ha látok a metró állomáson egy féllábú embert, azonnal átsuhan az egész testemen egy borzasztó rossz érzés, mintha a lábamat most frissen levágták volna.Villámként csap belém valami iszonyat, az egész testemet megrázza, aztán elcsapom a fejemet balra és lenyugszom, mert túlléptem a látványon.Hasonló látvány esetén mindig ez a váratlan, hirtelen borzongás,villám hasítás fut át rajtam.A másik magyarázatom: ha valaki hülyén jóindulatú, és magát teljesen a háttérbe szorítja, arra csak egyfajta magyarázat lehet, hogy előző életében nagyon önző volt,és most a jelenlegiben viszont törleszt.,hiszen az ösztön és az egyensúly törvénye nem engedhetné, hogy saját magát anyagi,fizikai és szellemi szinten egyszerre zsigerelje ki, de lehet a fordítottja is,hogy előzőleg nagyvonalú volt, jelenben pedig nagyon önző ember.Az életnek van értelme, minden élőlény a fejlődés felé halad, csak a mértéke, a tempója változik,ezért a halandó embert megnyugtatja a reinkarnáció elmélete, Szepes Mária ezoterikus is abban hitt, hogy az emberi értelem, a tudat nem hal meg,egy örök körforgásban vesz részt.
2014. jún. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!