Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Aki materialista az nem hisz...

Aki materialista az nem hisz a reinkarnációban elvileg?

Figyelt kérdés
Megnéztem a neten a materializmus jelentését, de nem értettem. Most akkor egy materialista nem hisz a reinkarnációban?

2014. máj. 22. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Végeredményben a reinkarnáció összegyeztethető az anyagmegaradás elvével, de a hagyományos értelemben vett reinkarnációban aligha hisznek.
2014. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

ezek csak üres szavak, amikkel fórumokon dobálóznak.

egy materialista is lehet racionális gondolkodású és nyitott az új dolgokra, így akár sok mást is felfedezhet, de nem rugaszkodik el a tudomány talajáról.

de egy ezoterikus hívő is lehet fanatikus, elvakult, ált a vallás kategóriában találsz is ilyet, akire annyira átmosott agyú, hogy még azt sem hiszi el, amit a biokémikusok, vagy genetikusok mostanában csinálnak, mert az nem a hitük szerint való!

2014. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Snapette ***** válasza:
100%

Mi volt érthetetlen a materialista szó értelmezésében?

És nem, a materializmus nem összeegyeztethető a lélekben való hittel, semmiképp, a reinkarnáció pedig föltételezi a lélek létét.

2014. máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagyok materialista, de a reinkarnációban nem hiszek. Csak a buddhista papok találták ki a páriák vigasztalására.
2014. máj. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A reinkarnációban nem csak az ezoterikusok hisznek, és az ezotériának nem ellentéte a materializmus. A materializmus a racionalizmusnak egy kicsit szélsőségesebb formája, szóval sok más nézet van ezeken kívül. Ne keverd pl. a szkeptikusokat a materialistákkal.


Amúgy a materialisták valóban nem hisznek a reinkarnációban, mert magát a lélek fogalmát is elvetik.

2014. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
materializmus = anyagelvűség, tehát csak az anyagi dolgokban való hit
2014. máj. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már értem. Köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 23. 12:06
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
dehogy érted , lószart nem tudsz
2014. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

aki materialista az nem hisz a lélekben,

mert szerinte minden csak anyagból van,

és csak anyag létezik.

a lélek meg ugye nem anyag.

és mivel a lélek anyagtól független létezésében sem hisz,

ezért a lélek vándorlásában sem hihet,

azaz az újraszületésben más testben.

ez ilyen egyszerű.

2014. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!