Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mik az egyértelmű jelei...

Mik az egyértelmű jelei annak, hogy idős lélek lakik/él valakiben? Hány inkarnáció után érezheti magát valaki így már egészen fiatalon (ha materialista szemmel nézzük, biológiailag kb. húszon évesen vagy még korábban)?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan erre van-e valamilyen bizonyíték, és ha igen mik azok?


Nekem nem egy idős ember mondta már kora gyerekkoromban hogy könnyedén tudtak velem szót érteni nem úgy mint más korombeliekkel és alapról idősebbekkel is barátkozom; és furcsának találták a korosztályomnál szokatlan komolyságot valamint higgadtságot.



Már gyerekkoromban is igyekeztem a bandázásokból, klikkekből kimaradni, és nálam sosem volt meg az az igazi lázadós korszak (viszont kiálltam magamért ha kellett), egész nyugodt a mai napig az életem és nem bántam meg hogy így lett.


Volt pár gyerek egy-két éve akikkel simán el tudtam komolyabb témákról beszélni... Mintha a lélek nem megfelelő testben létezne vagy egyszerűen az évek száma nem lenne egyenesen arányos a biológiai idősödéssel.



Miért érzem néha úgy mintha fordítva idősödnék (na nem biológiailag...)? Nem mondom hogy boldogtalan gyerekkorom lett volna egyszerűen csak az a megérzésem hogy engem NEM érdekelnek az önző dolgok, a pénzhajhászás (viszont a minimum megélhetéshez ugye kellenek az anyagiak) és a szórakozás :S



KOMOLY VÁLASZOKAT HA LEHET.... Jöhet privátban is. Köszönöm.



26/N



2015. febr. 7. 08:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Az inkarnációk száma másodlagos. Az életek alatt összegyűjtött előre mutató tapasztalatok számítanak. Minden emberi lélek idős, vagy legalább is néhány kivételtől eltekintve. Nem nagyon fogsz találkozni fiatal lélekkel. Az idő a léleknek mérsékelten fontos. Az ember akkor érzi magát idősnek, ha belefárad az életbe, ami manapság nem nehéz. A lélek nem idősnek érzi magát, és az embert sem erre készteti, ha tapasztalt. Általános jel, ha nem elégedett a világról alkotott, és tanulással megszerezhető tudással. Ez mindent megalapoz, amit általában idős léleknek neveznek. De ez is csak divatos ezós nézet. A lélek nem érzi idősnek magát.
2015. febr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
Semmi. A lélek és a reinkarnáció létezésére nincs semmi bizonyíték.
2015. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

Van "ember", van idegrendszer, van agy, nincs lélek.


Neked csak más a gondolkodásmódod, mindenkinek egyedi. Nem kell ehhez feltételezni reinkarnálódott emberek milliárdjait.

2015. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Legoman ***** válasza:
78%

A lélek mindig a megfelelő testben van.


Írta az első válaszoló is, hogy a tapasztalatok számítanak. Ez igaz is. Amennyi életet leélsz, annál tapasztaltabb és erősebb leszel másnál (ne testileg vedd, hanem szellemileg leszel erősebb). Ezeket az életeid során tapasztalod meg. Ezért érzed magad komolyabbnak, és tapasztaltabbnak, de nem vagy öreg. Csak a test öregszik, a lélek nem.

2015. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%
26N, amit leírtál nem érettségire val, én jóval fiatalabb vagyok nálad, de mégis érettebb. Én is jól el vagyok a nálam sokkal idősebbekkel gondolok itt a már sokat megélt idősebb korosztályra. Már 12 évesen tapasztaltabb voltam náluk, tőled úgy 80 évvel vagyok idősebb agyban.
2015. febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
12%
500 emberi leszületés után már szerintem idős léleknek mondhatunk egy lelket. De ez attól függ milyen feladaokat vállal be egy lélek leszületés előtt. Milyen tapasztalatai vannak már.
2015. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Nincs olyan hogy idős lélek,mint hogy az örök!


legfeljebb a személyiséged volt fejlettebb a többieknél.

2015. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat - érdekes egyébként....
2015. febr. 7. 17:16
 9/21 A kérdező kommentje:

#5 J Ügynök


Gratulálok az EGOdhoz... :))


Hasonlítasz egyik ismerősömre aki pont ugyanilyen stílusban kommunikál a környezetével.

2015. febr. 7. 17:27
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

Nos, ez elég bonyolult. Az, hogy idős lélek, relatív fogalom. Mindig abból induljunk ki, mihez képest?

Mert...

lehet valaki személyiségből olyan magas szinten álló (kellő személyiségtapasztalattal), hogy felül tud kerekedni pusztán a kisugárzásával másokon. Ez is idős lélek a maga nevében!

lehet értelemből olyan magas szinten álló (kellő IQ), hogy semmilyen információ/gondolatforma/filozófia/elmélet nem haladja meg a képességeit, ez is idős lélek a maga nevében!

lehet természetesen az inkarnációk számát is nézni, hogy hogy hány ezer, hány tízezer életet leélt már itt, és ott, ilyenkor az elme, és a tudat magas, ez is idős lélek a maga nevében!

lehet kellően magas rezgésű, szintű valaki, hogy elsajátítson bármilyen képességet/tudást, ezáltal akár spirituális személyisége/értelme is lehet, mint ami általában ma idős léleknek számít, természetesen ez is idős lélek a maga nevében!

természetesen még idős lélek lehet az, aki nagy teremtőből származz, ezáltal nagy lélek, fenntudja tartani a lelkét testi élete során, lehet idős lélek az is, aki kevés inkarnációval rendelkezik, de régóta jelen van a Mátrixban egy bizonyos elmeállapotban (lásd megvilágosodott), és természetesen lehet idős lélek az is, aki testileg/lelkileg/szellemileg annyira elhasználódott, hogy már van egy kis bölcsessége az élet iránt, például tisztelet, hála, sajnálat, nos, ezt is nézhetjük idős léleknek.

Én is koraérett voltam, igen fiatal koromban rájöttem, hogy mennyi mindent tudok, vagy MÁR tudok, de ennek ellenére értelemből sosem voltam még az átlag szinten sem, jegyekből jóval alulmúltam a huligán osztálytársaimat, mégis, arról a fogalomról, hogy idős lélek, vagy spirituális lélek, 24 éves koromig nem hallottam.

Mellesleg, amit te megjegyzel, "hogy korombéliekhez képest", ezt mindig átvitt értelemben vedd. Nagyon sokan nem azért züllenek el, vagy lesznek piások/drogosok, huligánok, hülyék, elmebetegek, mert fiatal lelkek, hanem mert gyenge az egyéniségük, ezáltal nem tudnak védekezni a társadalom ilyen irányú támadásai ellen.

Mert azt bizonyára te is észrevetted, hogy egy olyan világban élünk, ahol az emberiséget igyekeznek minél alacsonyabb szintre juttatni, éppen ezért, az a bizonyos lázadó generáció is lehet idős lelkekből álló.

Remélem, érted, amit mondok!

2015. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!