Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Valaki megtudná nekem magyaráz...

Valaki megtudná nekem magyarázni, hogy mi a lélek fogalma? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Addig már eljutottam, hogy ha megakarom tudni , hogy mi az a lélek fogalma, ahhoz az alkímiában kell kutakodnom.

Viszont én messze állok ettől a témától, tehát akinek van némi fogalma róla az elmagyarázná valamilyen szinten?

Minden verzió érdekel!:)



2015. júl. 8. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Ha van egy macskaalom amiben fehér kavicsok helyett fogak vannak és valaki háziállatnak tart egy lebegő lelket ami abba piszkít...


...akkor az a lélek fogalma

2015. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
Lélek: Ez egy filozófiai téma.Vegyünk példának két embert.Az egyik árvaházban nőtt fel.Apa,Anya és testvérek nélkül.A másiknak van anyja,apja,testvére.Rájuk nézel beszélgetsz velük mondjuk egy semleges témáról az idojarásról.De nem mondja meg neked senki sem,hogy melyik nőtt fel árvaházban .és mégis rájössz magától ! Miért ? Mert érzed a lelkét,legalábbis én igen.
2015. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
2.válaszoló vagyok.Te pl nő vagy.
2015. júl. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
és én mi vagyok?:D
2015. júl. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem igazán alkímiai kérdés, annál magasabb szintű. A lélek az ősi filozófiai rendszerek szerint az ember halhatatlan része. Ez a halhatatlan rész rendelkezik minden tulajdonsággal, amivel a megszülető ember rendelkezhet, de önmagában képtelen irányítani a testet, ezért a szellem, azaz a személyiség, érzések, gondolatok összességén át lép kapcsolatba a fizikai világgal. Elég nehéz lentről felfelé nézve tetten érni, mert közvetlenül nem tapasztalható. A halál után ez az ember egyetlen része, ami nem bomlik fel, nem hal meg. Tulajdonképpen a lélek az igazi ember, minden más része csak részben nevezhető annak. A lélek megtestesült részei nem rendelkeznek a lélek teljes tulajdonságaival, csak részben képesek a léleknek otthont adni, de ezek a részek mind benne vannak a lélekben is.
2015. júl. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Duenna ***** válasza:
37%

A lélek fogalmát a kvantumfizikában kell keresni!


A lélek tulajdonképpen egy energiából álló fénylény. Ez az energia egy nagyon magas frekvencián rezgő fény. A magasfrekvencián rezgő fényt már nem látjuk, ez olyan, mint az ultrahang, azt sem látjuk, de tudjuk, hogy létezik. Vagy a rádióhullámok, amik működtetik a rádiót, az is egy magasfrekvencián rezgő hullám, amit szintén nem látunk, de tudjuk, hogy létezik, mert működik vele a rádió. Tehát a lélek is egy ilyen energiahullám.


Isten teremtette az örökké élő és létező energiát, azon belül a lélekenergiát. Minden emberben van egy örökké élő lélek. Amikor meghalunk, a lelkünk felmegy a lélekdimenzióba (a vallásosak úgy mondják, hogy a Mennyországba), és onnan születünk le majd ismét egy új testbe, egy kisbaba testébe. Sokszor élő rokonok közé születünk le.


Ezt a folyamatot nevezik reinkarnációnak. Két ezer évvel ezelőtt még minden emberi kultúra ismerte a reinkarnációt. Ma, a materializmus a reinkarnációt tagadja. De sajnos, a nyugati judeokeresztény vallás is tagadja. Viszont a keleti tibeti buddhizmus, és az indiai hinduizmus ismeri, és tanítja! Odajárnak tanulni Nyugat-Európából, hogy az elveszett tudást újra megismerhessék, és taníthassák.

2015. júl. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Nekem ezeknél sokkal materialistább nézeteim vannak a lélekről. Minden agyag egy energiahalmaz. Ez az energia amiből az anyag jön létre, ez nem csak energia, hanem az energiák összessége, minden energia együtt.

Szerves világunk kialakulásához kellett valami ami a szervezetet vezérli. Ez lett a lélek. A lélek egy olyan energiahalmaz a térben, aminek anyagi tulajdonságait a test mutatja meg, a többi tulajdonságát, mert végelen számban vannak ezek, és nincs mindegyikre szakosodott érzékszervünk, ezért csak azt tudjuk érzékelni, amire fejlődött érzékszervünk van. Így a lelket nem érzékelhetjük.

"A lélek az az energiahalmaz, aminek részeit tudunk csak érzékelni." Pontosabban ez a lélek fogalma.

2015. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Duenna ***** válasza:
7-es! Nagyonjó! Kösz.
2015. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ozmium42 ***** válasza:
29%

OK, akkor az alkímiát most felejtsd el, a kvantumhalandzsára meg ügyet se vess, ezek az emberek azt sem tudják, mi az az energia, pedig egy Google keresésre vannak tőle.


A lélek szóval több fogalmat jelölnek.


A spirituális, kvantumos-energiás-fénylényes halandzsa izé nem létezik.


A személyiséget nem a lélek okozza, és nem is maga a lélek a személyiség.


Az életet nem a lélek okozza, halhatatlan lélek nincs.


A lélekszám szóban a lélek magára a személyre utal. 1 lélek = 1 fő. Nagyjából ennyi a lélek szó egyetlen létjogosult használata.

2015. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Duenna ***** válasza:
0%
Ozmium42! Ekkora bugyutaságokat leírni csak te tudsz! :D
2015. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!