Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy mindenen...

Miért van az, hogy mindenen rágódok, és sokszor minden pillanatban bűntudatom támad valamiért? Te megtudod magyarázni, veled van/volt ilyen?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy mindenen rágódok, nap mint nap, ahogy felkelek reggel, már azzal kezdődik, hogy az agyamban akaratlanul is olyan gondolatok tengődnek, amik elveszik a kedvem. Jó, alapjábavéve, régebben elég negatív ember voltam, egy időszakban, de ezen időről időre változtattam, és már egyáltalán nincs így, ha valami kihívással nézek szembe, akkor már nem arra gondolok, hogy "jaj, de nehéz", hanem megoldásokat keresek, amik sokszor be is jönnek. De azonkívűl mostmár főbb gondom, hogy hiába, hogy úgy érzem, jó a hozzáállásom a dolgaimhoz, egy jóideje gyakran túlgondolok dolgokat, sokáig rágódok rajta, majd rájövök, hogy ennél sokkal egyszerűbb és eltérek a tárgytól:-?. Ezzel még mindig nincs baj. Gyakran, olyan napokon inkább, mikor egyedül vagyok, nagyon túl agyalok bármit, olyan gondolatokkal, amik bűntudat érzésével végződnek, de olykor még kajálás közben is elkap.

Tudom, rendbe kéne raknom a kis rendetlen lelkivilágomat, de veled már volt ilyen elég hihetetlenülszürreális állapot? Ha igen, részedről mi volt az oka? Az én esetemben nem igazán tudom, pedig szeretném tudni.



2014. szept. 13. 13:36
 1/3 zoricabones ***** válasza:

Szia!

Ha régebben is gondok voltak ezzel, akkor valószínű, hogy ez részben benne van a személyiségedben, azonban ez nem jelenti azt, hogy ne tudnál tenni ellene. Nekem például volt egy korszakom, mikor betegesen azt hittem mindenki ellenem van. A nagymamám segített, akiben teljesen megbíztam és megbízok most is. Elmondta a szüleimnek, akik a tudtom nélkül megbeszélték, hogy máshogy fognak viselkedni egy ideig. Ez persze csak később derült ki. Szóval szerintem beszélned kéne több emberrel, akikben megbízol és sokszor vagy velük. Beszéljétek meg, mit tudnátok tenni.

Remélem segítettem :-)

2014. szept. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kicsit benne van, de kb 1-2 éve rosszabbodott elég elviselhetetlen szintre:) Bár lassan helyre teszem magam, de kiváncsi vagyok arra, honnan jön ez, mi az oka:)

Beszélni néha a család tagjaimmal szoktam erről keveset, elmondom, hogy ideges vagyok ők meg rendszerint elmondják, hogy természetes állapot, és hogy ne idegeskedjek, ami jól esik. de igazából senkiben sem bízom annyira, egyetlen olyan rokonom sinc, akiben annyira megbíznék, bár elvileg igyekszem nyitott lenni a világra, meg barátkozni, akivel kicsit mélyebb, abban már nagyon meg bízom. ez gyogyít, de mégis úgy érzem, mintha nem lenne elég.

2014. szept. 14. 21:00
 3/3 zoricabones ***** válasza:

Szia megint!

Ez kicsit bonyolultabb mint gondoltam. :-)

Na szóval, szerintem jót tenne, ha mindent vagy a legtöbb dolgot listáznád amit fontosnak tartasz, pl.: mit kell venni vagy mit szeretnék még elérni az életben, az a lényeg hogy motiváljon, pozitív dolgokat hozzon fel.

Másik dolog, hogy még ennek az elkezdésekor rajzolj egy pici- közepes méretű jelecskét a kézfejedre, ami pozitív, nincs rossz emléked róla és nem tartod cikinek sem. Az a lényeg, hogy mikor erre nézel eszedbe jusson, hogy te egy optimista, tenniakaró, ügyes probléma megoldó szakember vagy. :-)

Minden nap rajzold újra és úgy kezdj neki a napi dolgokhoz.

Fontos, hogy tudd, hogy ami történt megtörtént és nem lehet változtatni rajta, csak azt tudod csinálni, hogy a jelen helyzetből a legjobbat hozod ki.

Ha már magabiztosan tudod, hogy már semmi lelki problémäd, akkor nyugodtan el lehet hagyni a jelet, de addig bird ki. :-)

Ha megcsinálod és sikerül, kérlek üzend meg egykori tanácsadódnak és nyugodtan írj, ha valami nem megy, vagy baj van, szívesen segítek ha tudok :-) .

Nagyon fontos hogy ne add fel. Sok sikert kíván neked zorica

2014. szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!