Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Most csak én értek félre...

Most csak én értek félre valamit, vagy simán megcáfolható az egész lélekvándorlás?

Figyelt kérdés
Ha a lélekvándorlás létetne, akkor nem emlékezhetnénk részletesen az előző életünkre. DE mivel a ,,mostani" életem meglehetősen részletes, valószínűleg nincs egy következő életem ezután (reinkarnáció stílusban). Lehet hogy ez valamiféle utolsó élet, de szerintem mindenki elég részletesen éli az életét ahhoz, hogy ne következzen utána reinkarnáció. Ez esetben két lehetőség áll fönn: Vagy mindenkinek ez az utolsó élete, vagy (nagyobb valószínűséggel) nincs reinkarnáció. Bocs ha valamit elnéztem, nem vagyok szakértő a témában.

#ezotéria #élet #reinkarnáció #cáfolat #szerkesztőség forever
2015. aug. 16. 00:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze az életed részletességének a reinkarnációhoz? Miért kellene emlékezned a mostani életedben az előző életedre? Ha például terrorista voltál és felrobbantottál egy emberekkel teli repülőgépet, akkor mi hasznod lenne belőle, ha most emlékeznél rá, mekkora balfék voltál?


Az előző élet egy külön játék, nem pedig ugyanabban a játékban egy x. élet, ami után újra próbálkozhatsz. Nem az élettér számít (jelenleg a Föld), hanem az, hogy milyen szerepet játszol az életben és azt hogyan teszed. Érted?

2015. aug. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

De ha cáfolni szeretnél: tudományosan nem bizonyított/bizonyítható a lélekvándorlás, sőt még csak maga a lélek létezése sem.


Tehát ha a tudományba fekteted a hited, akkor nincs lelked, csak egy darab rothadó hús vagy és semmi értelme az életednek, meghalsz és vége. Mindegy mit csináltál, hány embernek segítettél, mennyi pénzt harácsoltál össze, hány embert nyomorítottál meg, csak az ösztön és a túlélés számít, hogy később kerülj a pondrók közé a földbe.

2015. aug. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#1 Én is épp erről beszélek. Ha elvileg nem.kéne emlékeznem az előző életemre, akkor a mostanira hogyan emlékezhetek? Ebből következik az, hogy vagy nincs lélekvándorlás, vagy valami utolsó életet élek.
2015. aug. 16. 01:39
 4/20 anonim ***** válasza:
Mert a mostanit éppen most éled, azért. Még a cikluson belül vagy.
2015. aug. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

>>Ha a lélekvándorlás létezne, akkor nem emlékezhetnénk részletesen az előző életünkre.<<


Én egyáltalán nem emlékszem rá, nem hogy részletesen.

De ha csak apró darobkra emékszem, akkor jobban létezhet a vándorlás, mintha részeltesebben emlékeznék?

Itt szerintem valami logikai hiba van.


>>DE mivel a ,,mostani" életem meglehetősen részletes, valószínűleg nincs egy következő életem ezután (reinkarnáció stílusban).<<

Ezt sem értem. Attól mert részletes az életed, miért ne lehetne következő?


A mostnai életben hogyan döntöd el, hogy a következő életedben emlékezni fogsz, hogy mennyire volt részletes a mostani, tehát a jövőbeni élethez képesti előző életed?


Jaj, már többet nem bírok gondolkodni, csak ennyi telt tőlem. Bocs.

2015. aug. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

>>Ha elvileg nem.kéne emlékeznem az előző életemre, akkor a mostanira hogyan emlékezhetek?<<


A mostani életed most van. Az emlékek az agyban tárolódnak. Különböző ingerek érnek az érzékszerveiden keresztül, amit az agyad feldolgoz és tárol. Tanulsz.


Az állításod amire gondolsz akkor volna igaz, ha már a következő életedben is élnél.

2015. aug. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem emlékezhetsz állítólag az előző életedre a mostaniban, még nem jelenti azt, hogy az előző életes nem volt részletes.
2015. aug. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
10%
Nem cáfoltad semmivel, de a 2-es válaszoló cáfolta az egész lélekvándorlást. Ha nem bizonyítható a lélek létezése, akkor nem követni az ok és okozat törvényeit, így bizony tényleg nem létező. Nem létezik olyasmi, hogy valami csak úgy lesz, és nem követi a rendszert + szembe megy a fizikai törvényekkel és a józan ésszel. 2. Szær lehet egy ilyen elqurt világban élned, ahol az ember egy rothadó húsdarab. Valószínűleg a saját értékrended szerint élsz. :D Értem én, hogy te azzal tudattal akarsz meghalni, hogy a halálod után te lélekvándorolsz. De, ami van azt el kell fogadni és kész, nem tehetünk ellene semmit. A halál egy természetes folyamat, ami akkor is bekövetkezik, ha te rendíthetetlenül hiszel a reinkarnációban. Persze ezt csak azt jelenti, hogy neked, csak akkor lesz fæsza, ha ezzel állatot magad, máskülönben szembe kéne nézni a valósággal.
2015. aug. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Laci555 ***** válasza:
Szia! Mivel az érzékszerveiden keresztűl érzékeled a világot ezért egy olyan dolgot amit az érzékszerveiddel nem érzékelsz, csak logikai úton ismerhetsz meg. A lélek elfogadását vagy elutasítását tudományosan csak akkor lehetne alapúl venni ha a tudomány számára érzékelhető lenne. Mivel nem az személyenként egyénenként kell vagy elfogadnod vagy elutasítanod. A kérdésedre térve nincs összefüggés az emlékeid és a lélekváborlás között. Mikor úgy alszol hogy nem álmodsz...amikor felkelsz nem tételezed fel hogy az előző órában nem léteztél. Semmilyen emléked nincs róla nem érzéjkeltél a fizikai világban nem voltál jelen tudati szinten. Mégsem cáfolod hogy léteztél mert emlékszel elbbi dolgokra. Csak ez az oka ... ha nem emlékeznél akkor az előző órai létezésed is cáfolni tudnád? ... Természetesen nekem van saját véleményem, de mindenkinek magának kell erről döntenie... mint minden nem érzékelhető, de logikai úton értelmezhető dologról.
2015. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Jó annak, aki hisz ezekben, mert ha most nem is érti, megnyugtatja a lelkiismeretét, hogy majd a következő életében megérti. Én meg úgy élem az életemet, hogy csak ez az egy van, ebbe kell belesűrítenem mindent.
2015. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!