Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az állatoknak most akkor van...

Az állatoknak most akkor van lelkük vagy nincs? És ha van, miért esznek sokan húst?

Figyelt kérdés

2015. febr. 20. 22:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%

Lélek nem létezik.


Btw, érdekelne miért nem kérdezed a növényeknek van-e lelkük, elvégre azok is élőlények.

2015. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Szoktak sírni állatok is, ezek után el tudom képzelni, hogy van lelkük.
2015. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
25%
nyugi, mire megeszed elvándorol a lelke :D egyél csak husikát :3
2015. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 wap93 válasza:
46%
Szerintem erről minden vallás másképp nyilatkozik de szerintem ezt te is eldöntheted magadnak, mivel a vallásoknál is egy valaki kitalálta hogy legyen ez meg az és az már más kérdés hogy ezzel többen vagy kevesebben értenek egyet.
2015. febr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
40%
Van, de nem egyéni, hanem csoportlélek. A második kérdésre nincs válasz. Ha az fáj, ha megütnek valakit, akkor miért ütnek meg mégis sokan másokat?
2015. febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
25%

A lélek létezésében nem hiszek.

És nem csak az ember eszik húst. Miért?


Jó étvágyat ;)

[link]

2015. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van, az én kutyusom tud sirni és nagyonkat is tud sóhajtani.
2015. febr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha az embereknek van, akkor az állatoknak is. Ha nekünk sincs, nekik se.

És azt gondolom, hogy a megnőtt intelligencia miatt tudunk egyáltalán ilyen fogalmakat létrehozni és azokon gondolkodni, az állatok nem hiszem hogy erre képesek. És ha van is lelkünk, nem ettől lett.

2015. febr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A lélek fogalmát csak azért vezették be, hogy megmagyarázzák az életet. Hogy miért mozgunk, lélegzünk, eszünk, beszélünk. Azt gondolják, ez tesz különbséget az emberi test és egy kő között, az egyiket a lélek mozgatja. Feltételezniük kell akkor, hogy minden mozgó, fejlődő élőlénynek van lelke, a növényektől kezdve az apró baktériumokig, amik mind a túlélésre törekszenek.
2015. febr. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
45%

Nem megengedőleg tételezzük fel, hogy az állatoknak van lelke.

Ebből kiindulva fel kell tételezni, hogy más élőlények is bírnak lélekkel, hiszen azok is Isten teremtvényei, ide sorolva a növényeket, sőt a sem-nem növény-sem-nem-állat

élőlényeket is, mint a gombák, bacik, virusok.

Számomra furcsa elképzelni a pestis virus mennyországát.

2015. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!