Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha létezik karma, akkor nem...

Ha létezik karma, akkor nem kell elfogni és börtönbe zárni a bűnözőket?

Figyelt kérdés
Karmán az adott életen belüli ok-okozat összefüggést értem. (Tehát nem a következő élet beli következményeket.) Ha mindennek, ami történik velünk, oka van, és csak azt kapjuk, amit mi is adtunk másoknak és amit megérdemlünk, akkor csak azt gyilkolják meg, rabolják ki, lopják meg és verik meg, aki ezt megérdemli. Ilyen alapon nem kellene a bűnösöket elfogni, sőt, ha elfogják őket, azzal még kárt is okoznak, mert megakadályozzák a potenciális áldozatokat abban, hogy megkapják a büntetéseiket, és ezáltal dolgozzák le fokozatosan a karmájukat. Ha valakinek az a karmája, hogy egy jó nagy verést kell kapnia, de nincsenek rossz emberek a földön, akik megvernék, mert mindet bebörtönözték, akkor az illető fogja tudni megkapni a feladatát (a verés elszenvedését).

2015. okt. 14. 16:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%

J Ügyvéd a király csávó nevű felhasználó válasza:

Egy ilyen király csávónak, mint én vagyok nem kell válaszolnia egy ilyen kérdésre... Na jó! Válaszolok. A karmában nem mindenki hisz és ezért nem tartozik a büntetőjoghoz vágod? És az is ok-okozat, hogy börtönbe zárjuk a rosszfiúkat. A sors veled is büntetni tudja az embert.

2015. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

J Ügyvéd a király csávó: "A sors veled is büntetni tudja az embert." Ezt a mondatot sokszor hallottam már. Ötéves korom körül, anyukámtól, amikor a válásuk miatt elkezdtem éjszakánként bepisilni.

Kellemes napot minden Emberi Lénynek! :)

2015. okt. 15. 11:07
 13/15 anonim ***** válasza:

A büntetés azért szükséges, hogy a bűn elkövetője felismerje saját tettét, és szembe is nézhessenek vele, feldolgozza azt.

Ezért nem pártolom a halálbüntetést pl.


"Ha valakinek az a karmája, hogy egy jó nagy verést kell kapnia, de nincsenek rossz emberek a földön, akik megvernék, mert mindet bebörtönözték"


Ez technikailag lehetetlen állítás, ezért soha nem következik be. Egyébként akinek "ilyen a karmája", az olyan helyre születik, ahol kitör egy polgárháború, és el is van intézve.

2015. okt. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A Karma nem büntető eszköz!

Okozata az élet során elkövetett cselekedeteknek, de feladata nem büntetés, hanem a jó irányba terelés. Nevelés.

(Veréssel nem lehet nevelni, csupán a dacot beleverni és okosítani, hogy úgy kövesse el rossz cselekedetét, hogy ne jöjjenek rá.)

2015. okt. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

"A Karma nem büntető eszköz!

Okozata az élet során elkövetett cselekedeteknek,"


Ez igaz, csak az ember nevezte el "jutalom"-nak a számára pozitív okozatokat, és "büntetés"-nek a kellemetlen, fájdalmas okozatokat.

2015. okt. 16. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!