Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ez milyen következménnyel jár?

Ashes of oblivion kérdése:

Ez milyen következménnyel jár?

Figyelt kérdés
Van a sulinkban egy személy, aki nagyon durván komoly pszichés betegségekkel rendelkezik, kialakulóban a skizofrénia, pszichopata jellemvonásai is vannak. Tavaly még jóban voltunk és akkor még nem tudtam. Vakáció előtt meg azt mondta, hogy a sátánt szolgálja Isten nevében. Aztán, szerencsére, megszakatt a kapcsolatunk s idén totál látszik, mennyire leépítette magát. A kérdésem lényege abból áll, hogy egyik pillanatban hisz Istenben, mádikban meg tagadja és olyan rózsafűzért hord, melyről le van tépve a kereszt. Ilyesztő, hogy mit tett magával. Az aurája is sötétebb és sötétebb. Milyen következményekjel jár, ha ilyen szintű ellentétekben élsz spirituális szempontból?

2015. dec. 29. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy kinövi az ilyen tini-baromságokat, vagy zártosztály/börtön.
2015. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a helyzet nem egy ok, hanem ez már a következmény. Ez nem egy saját döntés, hanem egy beteges állapot, ami az általad leírt szélsőségekben mutatkozik meg. Sajnos nem sokat lehet érte tenni, főleg ha igazad van, és a skizofrénia felé hajlik. Ha orvos mondaná sem hinné el, hogy beteg, egyenesen tagadná. Ez is egy fő tünet. Hosszú távon természetesen sokkal súlyosabb következményekkel kell majd számolnia, és ha nem kap segítséget-akár erőszakkal is- akkor végképp fel fog bomlani az elméje. Ennek a problémának a halál sem vethet véget, csak az, ha egyszer ő maga gyűjti össze minden erejét, és leszámol ezzel.

Amennyiben nem csak hisz az általad leírt dolgokban, hanem kísérletezik is sátáni mágiával, vagy akár imádsággal, és hasonlókkal, azzal csak benzinnel locsolja a bozóttüzet.

2015. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam neten is mind a skizofréniának, mint a szociopatáknak. Istennel való tévhitek az egyik, hát az talál. Aztán a folysmatos félelem valamitől, mindig hajtogatta, hogy kifut az időből. A nagypapája is megbolondult az elmondása szerint, tehát a genetika is közrejátszhat. Egyszerűen nem érez bűntudatot, megbánást, se semmit. Kijelentette, hogy nincsenek barátok, csak eszközök. Másokat zsarolgat, másokat követtet, míg jóba voltunk, folyamatosan azt hajtogatta, hogy nagyon jól ismer már, nagyon hamar vált stílust. Azt, hogy sátáni dolgokkal próbálkozik-e, azt nem tudom, én annyit tudok, amit leírtam. Tavaly mind azon voltam, hogy segítsek neki. Idén szóltam az oszijának és pszichológusnál is voltam. Az oszija totál félreértett, azt hiszi, hogy csak kettőnk között volt nézeteltérés, de ez nem így van. Mindig próbáltam jó lenni vele, még amikor meg se érdemelte volna és nem akarom, hogy más is átélje, hogy ilyen szörnyűségeket tegyen bárkivel.
2015. dec. 29. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz érte semmit tenni. Ha ezek a tünetek igazak, akkor tényleg szociopata skizofrén. Érte az orvosok se tudnak sokat, legfeljebb élhető életet próbálnak teremteni neki, és a környezetének. De ez is csak akkor működne, ha ő maga felismerné a problémát. Ha nincs semmi, és senki fontos, aminek az elvesztése összetörné, akkor sohasem fog ráébredni a bajra.
2015. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem...hát, mostmár lesz, ami lesz. Ment a zöld kéz mindenkinek. Megtettem, amit megtehettem és talán még annál is többet. Köszönöm a segítséget, mindenkinek.
2015. dec. 29. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!