Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó kereskedő köteles...

Használtautó kereskedő köteles e szervízkönyvet adni? Ha igen, mi történik akkor ha azt mondta, hogy nincs meg és anélkül vásároltam meg az autót? Járhat e valamilyen következménnyel? (Az eladó felé irányulva)

Figyelt kérdés

2015. dec. 5. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, a szervizkönyv nem kötelező. Semmi nem történik. Semilyen következménye nincs, semilyen irányba.
2015. dec. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

elismerem, hogy a becsületesen szervizelt autó, és az ennek megfelelő becsületesen vezetett szervízkönyv nagy kincs..és jóleső érzés..

az utóbbi húsz évben négy új autót vettem, de vagy én szóltam a beírás miatt, vagy eladáskor töltötték ki a hiányzó három év adatait...

a legjobb az üregvédelem-ellenőrzés...az mindig lemarad...

az más kérdés, hogy a karbantartással nem volt gond.csak az adminisztráció ne lenne..


egyébként az autót kell alaposan átnézni, a szervízkönyv nem mérvadó


szerintem

2015. dec. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a kereskedo azt mondta hogy nincs meg, es tenyleg nem adott hozza, mi a problema? Kovetelni nem kovetelheted, elore szolt, ennek tudataban vetted meg.


A szervizkonyv nem hivatalos irat. Akkor szerzek neked egy biankot, amikor akarok, meg pecset is lesz benne.

2015. dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:

A szervízkönyv csak a hivatalos szervizek vezetésére szolgál. (Nem arra hogy a szomszéd Pista kicserélte az olajat)


Nem kötelező tartozék, nem kötelező márkaszervízbe járni., nem kötelező vezetni a könyvet, stb stb.


Ez kb olyan mint a plazmatévéd doboza. Ha eladod és megvan a doboz akkor a vevő örül, ha nem nem.

2015. dec. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szervizkönyv akkor év valamit, ha még gyári garanciális az autód, és előtte minden kötelező szervizt márkaszervizbe elvégeztek és vezették is benne.

Ha már nem gyári garanciális az autó, akkor arra jó, hogy valamiféle sejtésed legyen, hogy mit szervizeltek rajta egy darabig, amíg vezetve volt. De ezt sem lehet 100%-osan biztosra venni, mert a szervizkönyv nem hivatalos irat, nem bizonyít semmit. Gyakorlatilag bárki bármit beleírhat (hamisíthat). Persze jó pont vevőként ha mégiscsak tudnak mutatni valami papírt, esetleg szervizszámlák, stb megvannak.

Így ha amúgy sem garanciális már a használt autó amit vettél, akkor sokat nem vesztettél, hogy nincs meg.

2015. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#2:


A gyári új céges pözsó szervizkönyvébe sose írt a márkaszerviz. Amikor rákérdeztem, azt válaszolták, hogy az számít amit a gyári számítógépes rendszerbe írnak. (No azt meg vajon hogyan ellenőrizzem?)

2015. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!