Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen következménnyel jár?

Milyen következménnyel jár?

Figyelt kérdés
Röviden az előzményeket is leírom.Páromnak az elöző kapcsolatából van egy 4 éves kislánya akinél még kb fél évesen Kiderült,hogy vashiányos.Mult pénteken elhoztam az oviból lázasan azóta nálunk van.Szombaton elvittem az ügyeletre mert nem ment lejebb a láza azt állapították meg hogy vírusos láza van.Hétfőn párom elvitte a gyerekorvoshoz ott sem láttak semmit szerdán még mindig lázas volt visszavittük az ügyeletre már tüszős mandulagyulladása lett az orvos kórházi kezelést javasolt amibe párom beleegyezett de a kislány édesanyja nem mivel nem ér rá befeküdni vele!Ilyen esetben ha az anya nem egyezik bele nem lehet a gyámügyet értesíteni a gyermek veszélyeztetése miatt?Azt csak az orvos teheti meg?Azt tudom hogy az édesapa nem jelentheti ennek már utána jártunk...Mult szombaton az is Kiderült,amikor vért vettek a kislánytól hogy nagyon kevés a vasa az éves ellenőrzésre se vitte vissza az édesanyja holott nekünk azt mondta hogy visszavitte és kinőtte a vashiányt...
2015. nov. 29. 06:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
31%

Na megint egy párocska, aki azt keresi, hol kössön bele a gyerek anyjába...

Nem ér rá befeküdni a gyerekkel a korházba? van ilyen, lehet olyan helyen dolgozik, ahol nem nézik jó szemmel ha táppénzre megy, főleg karácsony előtt. Feküdjön be vele az apuka. Ő is megteheti. De ha nincs más megoldás és elkerülhetetlen a kórház, bent maradhat egyedül is ha muszáj. És akkor mindenki megy látogatni amilyen sokat csak lehet. Tudom ez nem a legjobb megoldás, ha ha muszáj bent lennie akkor nincs mit tenni.

Na de ezért gyámügyre menni, hát nem semmik vagytok, idi@ták!

A vashiány meg lehet mindig megmarad, én is gyerekkorom óta vashiányos vagyok, felnőttem, gyerekeim vannak, nem dőlt össze a világ. Sok ember vashiányos, akkor most mindenkinek a szüleit a gyámügyre kéne cipelni?

2015. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
56%
Az orvosi javaslat és az utasítás nem ugyanaz. A szülőt egy javaslat nem kötelez. Én sem fektetnem be a gyerekemet egy javaslatra. Tudod te mekkora trauma az egy kisgyereknek? A tüszős mandula gyulladás nem igenyel korhazi kezelést, a vashiany pedig alkati kérdés is, én Pl 40 vagyok és 6 éves korom óta vashianyos, semmi ne segít. Apuka is feljelentheti anyukát, ha úgy gondolja, hogy jogos, de nem hinném, hogy sokra megy vele
2015. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
37%

Tudod kedves kérdező, szeretem, imádom a gyerekemet, mindent megteszek érte, házasságban élünk a férjemmel és úgy neveljük a gyerekünket, viszont én sem tehetem meg, hogy befekszem vele a kórházba, ugyanis nekem olyan a munkahelyem, ahol mindezt nem nézik jó szemmel, míg a férjemnek elnézik, tehát egyértelműen ha ilyen helyzetbe kerülnénk, akkor a férjem feküdne be a gyerekkel!

A másik meg, hogy a mi kisfiunk is volt kisbaba korában vashiányos, kapott is rá kezelést, majd pedig úgy nézett ki, hogy minden rendben van, nem kellett adni már neki a kezelést, aztán most, 5 éves kora előtt ismét előjött, megint olyanok az értékei, szóval megint kell adni neki a kezelést.

Szóval nem feltétlenül kell azt gondolni, hogy veszélyben van a gyerek anyukánál és egyből a gyámügynél kéne kapálózni! Amúgy ha ennyire aggódsz a gyerekért, akkor miért nem fekszel be a gyerekkel te a kórházba? Ha szerinted az anyjánál amúgy is rossz helyen van, el kell tőle venni, akkor gondolom ti szeretnétek amúgy is tovább nevelni, tehát akkor ezzel az erővel te is befeküdhettél volna vele a kórházba.

És ezt is saját tapasztalatból tudom, hogy egy tüszős mandulagyulladással senkit nem fektetnek kórházba, viszont olyan van, hogy kivizsgálás címszó alatt, mert a kórháznak kellenek a pontok, mindenkit befektetnek, valójában meg simán megbeszéled az orvossal, hogy oké, behozod a vizsgálatokra, de nem fekteted be, mert nincs olyan baja a gyereknek, amivel az orvos is tisztában van, hogy kórházi megfigyelést igényelne, de mondom, kell a pénz a kórháznak, így papíron bent van a gyerek, amúgy meg behordja sok szülő a vizsgálatokra.

Szóval előbb járj utána a dolgoknak és utána vagdalózz!

Mert lehet, hogy igazad van, de lehet, hogy nagyon nincs!

2015. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
37%

Szóval szerdán javasolták a kórházi kezelést, ha jól értem, most vasárnap van. Hogy van a kislány? És mi anyuka foglalkozása?

A vashiány nagyon gyakori, kérdés, mennyire súlyos, és mikor lett volna az éves ellenőrzés. Tüszős mandulagyulladás akkor igényel kórházi kezelést, ha a megelőző, viszonylag hosszú lázas állapot miatt kiszáradt a gyerek, és infúziós folyadékpótlásra szorul, vagy más problémát is gyanítanak a háttérben, és ki akarják vizsgálni, esetleg a szokásos antibiotikumok nem hatnak. Az első eset egy négyévesnél ritkán áll fenn, pláne, ha otthon gondosan ápolják, kivizsgálásra se nagyon fektetnek be, főleg az aktív folyamat idején, antibiotikumot pedig szerdáig nem kaphatott, ha vírusos betegség volt a diagnózis.

2015. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
47%

hű de sok itt a rosszindulatú ember...na meg az okosok akik természetfeletti energiákkal megjósolták, hogy a gyereknek nincs semmi baja és biztosan nem kell kórházi felügyelet.

gratulálok mindenkinek.

azt sem tudni, hogy a gyerek anyja milyen szülő, lehet szarik a gyerekére.

2015. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
28%

Vagy a kérdező unja, hogy egy hete neki kell ápolni apuka lázas, nyűgös gyerekét, akihez amúgy semmi köze, és inkább bevágná a kórházba egy otthon minden további nélkül kezelhető betegséggel, hadd szedjen még össze pár nyavalyát a meglévő mellé.

Ez is egy lehetőség, kedves "jóindulatú" 5-ös.

2015. nov. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
14%
Senki nem írta azt, hogy a gyereknek semmi baja. Ha az orvos javaslatot tett, az azt jelenti, hogy esetleg segíthet. Nem kötelező. Ha kötelező lenne, ha a gyerek életét veszélyeztetné az anya azzal, hogy nem viszi kórházba, már eleve folyamatban lenne ellene a hivatalból való feljelentés az orvos reszerol.
2015. nov. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
60%
jóslásba meg lepontozásba jók vagytok, azt már látom.
2015. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, ti itt milyen anyák vagytok, na de komolyan..lesokkoltam. Szerintetek az tényleg teljesen normális, hogy a beteg gyerekedet más ápolja?? Szamomra nem. Ha beteg, az anyja mellett a helye, bakker még csak 4 eves. Szerintetek tényleg normális, h azt hazudja az anyuka, h volt eves vizsgálaton, mar nincs vashiány, erre kiderül, h vissza sem vitte kontrollra?? Számomra nem. Ha a gyerekem vashianyos, kezelem, nem lesz@rom. En is az voltam gyermekkoromban, edesanyam soha nem hagyta annyiban. Es meg egy kerdes. Szerintetek tenlyeg teljesen rendben van az, h a saját kis negyevesetek a mostoha viszi orvoshoz, nem te, az anyja, javasolják a kórházi kezelését(teljesen mindegy, h miert), erre az a korrekt reakció, h nincs ideje?? Hat kit erdekel a munkaltato ilyenkor. Baromira nem izgatna, h a főnököm szerint nekem van e idom arra, h apoljam a gyerekemet.


Kiábrándító milyen szulok vannak itt, ha szerintetek ez igy rendben van.

2015. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
82%
nem tudom, hányszor voltam kórházban gyerekkoromban, és egyszer SEM feküdtek be velem, nem is tudtam, hogy van ilyen! szerintem akkor még nem is volt! A kisgyerek ki fogja bírni egyedül, vagy feküdjön be vele az apuka!!
2015. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!