Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnációt hogy lehet...

A reinkarnációt hogy lehet elhinni?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésből, tényleg érdekel. Szóval. Amit baromira nem értek, bármelyik olyan vallásról legyen szó amelyben újászületés van, az a következő:

Tegyük fel, hogy mindenki újászületik.

Nekem van egy előző életem, és mikor meghalok, lesz egy másik.

Namármost. Ha nem emlékszem arra hogy az előzőben ki/mi voltam, a következőben sem fogok emlékezni hogy most ki vagyok, akkor mégis miért vagyok én én mindkét esetben, ha közöm nincs a másik kettőhöz.



2016. febr. 16. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Az istenlétet hogy lehet elhinni?

A lelket hogy lehet elhinni?

.

.

.

2016. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Legoman ***** válasza:
80%

A lelked tárolja az információkat, az agyad lesz új.

Ezért nem emlékszik rá senki.


Közöd pedig van, mert mint írtam a lelked tárolja az információkat, és a tapasztalatokat, és eképpen hasznosítsa következő életedben. Valamint a karma, és szépen kialakítja neked a következő életed, az előző életed szerint.

2016. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Az istenlétet hogy lehet elhinni?

A lelket hogy lehet elhinni? "

úgy, hogy arra nincs ilyen egyértelmű és könnyen levezethető ellentmondás.



"A lelked tárolja az információkat, az agyad lesz új.

Ezért nem emlékszik rá senki."

Ebben az esetben miért nem tudom a lélekből előhalászni az emlékeket?

Ha nem lehetséges, akkor mi értelme van a léleknek?

2016. febr. 16. 18:55
 4/15 Legoman ***** válasza:
78%

Előtudod halászni, de a lelked nagyon mély meditációs állapotban elérhető, és az emlékeket nehéz feltárni.

Vannak emberek, akik megtudják mutatni neked a dolgokat, úgy hogy teljességében átéled ezeket újra, és itt nem feltétlen a regressziós hipnózisra gondolok, viszont ez a dolog tanulható, de nem olyan könnyű hozzájutni a tanokhoz.


Magadnak is megpróbálhatod feltárni meditációs állapotban, viszont az időt vesz igénybe, és több hónapos/éves gyakorlás is kell előtte, hogy ne téveszd össze a saját gondolataiddal, és ne kezdj képzelgésbe.

2016. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

"akkor mégis miért vagyok én én mindkét esetben, ha közöm nincs a másik kettőhöz"


Helyezd át egy másik kontextusba az életedet.

A Földről valamilyen tágabb létbe, amelyekben a különböző földi "életeid" csak epizódok. Az egyetlen kapocs köztük a lelked.


Gondolj rá úgy, mint álmokra - mindegyik álom más, de megtanít neked ezt és azt. Egyik hasonlít a másikra, másik teljesen egyedülálló a maga nemében, stb.

2016. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

(folyt.)

Az álom azért is jó hasonlat, mert többnyire ott sem vagy tudatában annak, hogy az nem a "valóság". Egyszercsak elkezdődik az álom valahol, vannak benyomásaid, érzéseid, gondolataid, történik ez és amaz, majd véget ér az álom.

Mikor felébredsz, összegzed a folytonosabb, érdekesebb álmaidat. Vannak, amelyek egész tanulságosak vagy érdekesek.

2016. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem te reinkarnálódsz, hanem a lélek. A lélek nem azonos azzal a személyiséggel, és tudattal, amit önmagaddal azonosítasz jelen pillanatban. Az emlékek sem úgy tárolódnak, ahogy benned most az emlékek halmozódnak. Azok a "részeid" amikkel most emlékszel, azaz az agyad, az elméd, a tudatod szintén meghalnak. A lélek memóriája persze folytonos, de azt a memóriát nem tudod előhívni úgy, ahogy az emlékeiddel teszed. Ez az oka annak is, hogy a következő életedben nem hogy emlékezni nem fogsz, de még teljesen más személlyé is válsz. Valójában nem is mondhatod, hogy Te reinkarnálódsz, mert így nem is igaz. A legbelső lényeged reinkarnálódik, aminek a legtöbb ember alig van tudatában.
2016. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Nincs olyan, hogy lélek.
2016. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
Kell hozzá egy bizonyos lelkiállapot, ami annyit tesz, hogy nem fogadod el a halált, mint végső befejezést.
2016. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek túlnyomó többsége nem tapasztalja a reinkarnációval kapcsolatos jelenségeket, ha nem hallana róla, nem lenne számára kérdés, azt sem tudná, hogy létezik vagy sem. A kérdés akkor válik érdekessé pl. az átlagember számára, amikor tudomására jut, hogy vannak, voltak olyan személyek, akiknek vannak, voltak reinkarnációval kapcsolatos tapasztalatai, és azt meg is osztották másokkal. Példa ilyen személyre: H.W.L. Poonja. (magyaros átírásban magyaros átírásban Harivans Lál Púndzsa. Azért említem őt, mert vannak magyarul megjelent könyvei.) Poonja elmondta, hogy látta előző életeit, tehát megbizonyosodott a reinkarnáció létezéséről. Az állapot, amiben Poonja volt, a megvilágosodás.

Hogy elhiszed-e, amit Poonja mondott, elhiszed-e, hogy Poonja megvilágosodott volt, a te dolgod. Mindenesetre látszik, hogy nem csupán vallások próbálják elhitetni, hogy van újjászületés, hanem olyan személyekről is tudunk, akik saját tapasztalatuk alapján tanúsították is, hogy van.

2016. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!