Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet elhinni, hogy...

Hogyan lehet elhinni, hogy istenek léteznek?

Figyelt kérdés

Pl. egy általam most kitalált filmrészlet alaptörténete, mely oly sokszor szerepel filmekben:

Nyíljon meg a pokol kapuja, és jöjjetek sötétség seregei, pusztítsatok... Istennek nincs hatalma felettem (mondja ezt a templomban a sátán, holott neki ott nem is lenne hatalma). Én vagyok az erősebb! Enyém a végtelen hatalom!


Most ugyanez az óvodában: Az én bábum erősebb, mint a tiéd, ezért most elsöpörlek! Nem, az enyém erősebb! Akkor add ide! Nem adom, ez az enyém, mert erősebb. És én nyerek! Wáááá....


És, hogy nem ezen alapszik a hit? A filmek az istenekre épülnek, és a film csak illúzió, nem a valóság! Tehát ebben a témában a valóság is egy illúzió!


A filmek csak arra valók, hogy az emberekkel elhitessék a valóságban, tényleg léteznek istenek, és tényleg így lesz egyszer, mint a filmekben.



2013. dec. 23. 02:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy: Megparancsolom, hogy pusztulj, te f*reg, a sátán nevében! És akkor az illető összeesik és meghal! (Mindez a valóságban!)
2013. dec. 23. 02:31
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

Hidd el: Az, hogy valaki azt mondja, hogy az enyém és nem a tiéd, egyáltalán nem játék...

Egyébként meg azért hiszünk, mert nem olyan bárgyù az istenképünk, mint neked illetve mi benne élünk a hitben és látjuk, hogy zöldségeket beszélsz ròlunk. Mi nem a TV-ből tanulunk. De az intelligens a hülyeségből is tanul és abbòl is, amit tud vagy sem.

2013. dec. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Amint elhiszed, hogy egy lépéssel előtte vagy, nagyot hibázol.
2013. dec. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Azonban az embernek vannak olyan tudati működései, amik okoznak olyan tapasztalatokat, amikkel aztán összekötik a mesékből, filmekből tanult istenképzeteket. Azok az élmények, tapasztalások valósak, csak talán téves a rá tanult értelmezés.
2013. dec. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 openyoureye ***** válasza:
Ennél bárgyúbb logikai érvelést már rég hallottam :)
2013. dec. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 openyoureye ***** válasza:
Bocs nem egyértelmű, a kérdező firkál butaságokat, remélem csak viccel... :)
2013. dec. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Eh... ezt a kérdést gondold át újra, mert nem sok értelme van.
2013. dec. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

CSAK a kérdést elolvasva, és a zöld mezőt nem figyelembe véve: Úgy lehet, hogy van még sok buta, begyöpösödött ember, akik képtelenek felfogni a tudományos bizonyítékokat és a Neander völgyi szintén vannak! <--ezek a vallásosok! Én képes voltam rá, fogtam a szabadidőm és informálódtam, erre lám, 100%-ig biztos vagyok, hogy semmilyen istenség nem létezik! Erre bárki képes! (jó vallásos nem, mert nem fogja fel az agyuk!)


Kellemes Ünnepeket, bár már tuti elkúrtam az igazsággal...! Bocsi e miatt! :(

2013. dec. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%
Megkérdezném az előttem szólót, hogy te mindent tudsz? Szerintem nem, de tegyük fel, hogy tudod egy nagy részét az összes tudásnak. Honnan tudod biztosan, hogy a másik részben nincs ott Isten? Én tudom, hogy van Isten, de csak egy!
2013. dec. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

Részben Csatlakozom előttem szólóhoz.


egy Isten van és nem Istenek vannak.


Persze Ezt Relatíve lehet értelmezni, mert az emberek csináltak maguknak "Isteneket" akik valójában halandó, pusztulásra képes dolgok.


Pl itt van az Armageddon c. film

Melyben Bruce Willis megmenti a világot.

S ezt a kifejezést is a bibliából szedték


De azt már nem tudják, hogy Armageddon nem a föld és az egész emberiség pusztulásáról szól, mert ez nem természet függ vénye lesz.

Armageddon eredeti jelentése:

Megiddó hegye.

S ez Isten háborúja az emberiséggel.

Vagy is ez lesz az a nap amikor végleg lezárja azt a "vitát", és végre hajtja azokon az embereken az ítéletet, akik nem méltók, az Ő királyságában, vagy is Jézus messiási királyságában az életre.


A film nem azt mondja el, mait a Teremtő s teljesen eltereli a figyelmet a valóságról.

S Még Bruce Willis sem fogja tudni megmenteni ezeket az embereket, mert ha nem változtat az életén, Ő is az összes mozi sztárral pusztulni fognak.

2013. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!