Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszi az emberek többség...

Miért hiszi az emberek többsége azt, hogy a tudomány az csak egy vallás a sok közül? A tudományos téziseket megérteni kell és nem elhinni.

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 15:16
1 2 3 4 5 6
 1/57 Pendulum92 ***** válasza:
62%

Ez bonyolult kérdés nagyon. És hosszan fogsz vitatkozni itt hívőkkel.


Kicsit mindenki az énképé teszi az ideológiát, amiben hisz. Ha ez bebetonozódott, akkor azt védeni kell, a másik, a övével szemben álló ideológiát pedig gyengíteni kell, mert veszélyes az övére.


Másik dolog, hogy a két fél teljesen másfelől nézi a világot, így teljesen máshogy is értékeli a benne lévő dolgokat.

2014. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
93%
Mert ahhoz, hoyg valamit MEGÉRTS, ÉRTELMESNEK kellene lenni.
2014. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 Angelo84 ***** válasza:
Lehetséges azért, mert a mostani természettudomány szerintük olyan kérdésekben is állításokat tesz, vagy olyan dolgokat is tényként kezel, amiket a saját (jelenlegi) módszerei vizsgálni képtelenek. Ez az emberek számlájára írható, nem a tudományéra. Ha a tudományt a helyén kezeljük, tudhatjuk, hogy eredendően nem foglal olyan kérdésekben állást, amiket 1. nem tud vizsgálni, 2. amik még kiaknázatlanok/ismeretlenek. Pont ezért tudomány, mert elfogulatlan, és tudomány alatt akár pszichológiát, akár filozófiát, akár teológiát is érthetünk.
2014. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
60%
Mert műveletlenek, és nem ismerik a szavak jelentését.
2014. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kérdezö, Te érted mi a fekete lyuk?


Stephez Hawkingról szól ez a cikk, amit belinkelek.


Szeretném figyelmedbe ajánlani e cikk "A legizgalmasabb felfedezés és a legnagyobb tévedés" cimszó alatti részét


[link]


Most képzeld el, hogy abban az idöben tetted volna magadévá ezt a gondolatát a tudósnak.... majd rájösz, hogy elhittél valamit, amit aztán ö saját maga megjavított


....ez a tudomány, szép dolog, de emberek csinálják :)

2014. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Na te pont olyan ember vagy, mint akik miatt kiírtam a kérdést. A tudományban nem kell elhinni semmit. Egy tudósnak nincs igaza, mert ez nem az ő igazáról szól és amit állít az nem szükségszerűen valóság. Itt az objektív világ megismerése a cél, amennyire csak lehetséges. Nincs konstans, tévedhetetlen igazság, a világ változik, a koncepciók fejlődnek, az ismeretanyag bővül. A vallások ezért veszélyesek, mert statikus világképet teremtenek, ami figyelmen kívül hagyja a valóságot.
2014. aug. 11. 18:01
 7/57 anonim ***** válasza:
77%

grkaty!

Ez a gyönyörű a tudományban, a legéletképesebb és jelenlegi tudásunk szerinti legjobb elmélet marad fenn. Ez a vallási "elméletekről" nem mondható el, ott a több ezer éves dogmák maradnak csak.

2014. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
13%

..hát igen, kedves hozzászólók. A tudományban ahogyan írod "nem kell elhinni semmit sem"


Átéltem a saját börömön néhányszor. Az orvosi tudomány, hát az is tudomány ugyebár, azt állította éveken keresztül, hogy ne együk a tojást mert "rosz" koleszterint tartalmaz.


Hát én elhittem a tudósoknak ezt, és nagy lelkiismeret furdallással ettem a finom tojásrántottát.


Ma már tudják a tudós urak, hogy a tojás nagyon is egészséges söt luteint tartalmaz, ami nélkülözhetetlen a szemünk megörzéséhez, és hasznos koleszterint is, amely lebontja a rosz koleszterint...


A nagynénikém cukros beteg évek óta. Azt mondták a tudós doktorok, hogy minden este egyen meg egy almát. Ma már a tudományos kutatások alapján csupán délelött kell fogyasztani a gyümölcsöt... ebéd után csak a zöldséget



Igazatok van pórul jár az, aki hisz .... egy öreg paraszt embernek sokszor több esze volt, mint a nagy tudósoknak vagy nem?

2014. aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
68%

grkaty!


Aki a tudományba belekeveri a hitet az magára vessen, ilyen egyszerű.

A megértésen lenne a hangsúly ahogy a kérdező írja.

Most feltennék neked egy alapkérdést. Te elhiszed hogy van gravitáció? Hiszel benne?

2014. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%

Én azt írtam volna, mint az első három válaszoló.

Egyébként meg a hívők azok akik a legjobban nem tudják, hogy mit jelent a hit szó.

Kedves tanúk meg még vallásosnak sem nevezik magukat.

2014. aug. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!