Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hisztek abban hogy egy ember...

Hisztek abban hogy egy ember a tetteiért elszámol, visszakapja azt amit másoknak "ad"?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán hittem az ezotériában,vonzás törvényében,karmában stb. de körülöttem lévő események egyre inkább elgondolkodtatóak. Számos esetben tapasztaltam ha valaki valahogy megbántott az visszakapta az élettől valamilyen formában.

Mikor általánosba jártam,akkor az egyik osztálytársam állandóan kritizált a szemüvegem miatt és a pápaszemesnek csúfolt.Rá pár évre ő is szemüveges lett,sőt rosszabb a szeme mint az enyém.

Másik nagyon elgondolkodtató az életemben,hogy amikor várandós voltam,akkor a szülés előtt pár héttel volt apukám 6.halálévfordulója.Minden évben újsághirdetésben meg szoktam róla emlékezni és azon az évfordulón mikor várandós voltam a gyászévforduló végére beírtam hogy lányod:xy és leendő unokád: xy. Soha nem kérkedtem a várandóságommal,nem raktam fel a fb-ra egyetlen kismama képet sem és csak a szűk családi kör és a barátok tudták hogy gyereket várok.Na és a sógornőm kifakadt,hogy hogy képzelem hogy egy meg nem született gyerek nevét beírom a gyászhirdetésbe?!Még meg sem született,bármi lehet és én meg dicsekszem..stb.Hirtelen köpni nyelni nem tudtam,mert nem dicsekvésnek szántam,de mivel 1.baba,így az ő nevét mint megemlékező is beleírattam a saját nevem mellé.Mondtam a sógornőmnek hogy én így látom jónak és ezzel rövidre zártam a történetet.Aztán mint kiderült,amikor nekem ezt mondta kb. előtte esett teherbe pár héttel a 3.babával és ez kiderült pár nappal azután miután volt ez a beszólása.Mivel könnyű és problémamentes várandósságai és szülései voltak,így abban a tudatban volt hogy ez is neki csak gyerekjáték.Minden ismerősüknek,barátaiknak eldicsekedték hogy jön a baba kb. az egész falu tudta, s a nagy dicsekvés után pár héttel elvesztette a babát.Nekem rögtön az ugrott be,hogy nekem csúnyán beszólt hogy még meg nem született gyermekkel dicsekszem...ő is dicsekedett a még meg nem született babával és el is vesztette és gyanítom hogy visszakapta azt a szenvedést amit nekem adott.

Még rengeteg sztori van az éltemben és azt tapasztalom hogy az emberek visszakapják amit adnak.Veletek is előfordult ilyesmi?Példákat is írjatok,mert kíváncsi vagyok másnál hogy alakul az ilyesmi.



2016. febr. 22. 14:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

"a nagy dicsekvés után pár héttel elvesztette a babát.Nekem rögtön az ugrott be,hogy nekem csúnyán beszólt hogy még meg nem született gyermekkel dicsekszem...ő is dicsekedett a még meg nem született babával és el is vesztette és gyanítom hogy visszakapta azt a szenvedést amit nekem adott."


Ja nyilván nagy szenvedés lehet számodra hogy beszólt, simán megérdemelte hogy elvesztette a babáját, igaz? Röhej, mennyire sokat gondolsz magadról. Csak nehogy visszaüssön a dolog! X-D


Komolyra fordítva a szót, nincs ilyen. Amit gondolsz az egyszerűen az úgy nevezett mágikus gondolkodás, amit illene kinőni, de nem mindenkinek sikerül. Ez van, főleg itt az ezoterikus fórumon. :)


Tessék pár link, de kb ez a lényeg belőlük:

[link]

A mágikus gondolkodás vezérlő elve az a vélemény, hogy a hasonló dolgok valóban összeköttetésben állnak, csak épp olyan módon, ami túlmutat a tudományos vizsgálhatóságon (a hasonlóság törvénye).


[link]

A mágikus gondolkodás jellemzője, hogy a gyermek varázslatos oksági viszonyokat tételez fel egy-egy jelenség között. Mágikus gondolkodás jellemzi például a gyermeket, aki összetöri kedvenc játékát, hogy egy másik dolog megtörténjen. (Téged bántott a sógornő és a sors "visszabántotta".)

2016. febr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 axonbite válasza:
100%

Mindig van és okozat de ezt nem feszegetem tovább inkább ajánlanák pár filmet azoknak akik hiszik hogy a halál után sincs vége.


és az élet megy tovább: https://www.youtube.com/watch?v=eW2MJo4CDJI


levelek a túlvilágról: https://www.youtube.com/watch?v=lRx5UNwe9gc


az otthonunk: [link]


Chico Xavier médium könyvei és igaz történetek alapján készült filmek.

2016. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Úgy látom nagyon eltérően gondolkodtok erről a témáról.Nem képzelek sokat magamról,hiszen a sógornőm nem az 1.babáját veszítette el,vannak már gyerekei.De zárom a témát,nem óhajtok senkivel vitatkozni.Leírtam a saját tapasztalataimat s ahogy írtam is fentebb,rengeteg dologban tapasztaltam azt hogy amit az ember ad,azt vissza is kapja.
2016. febr. 25. 11:00
 14/21 anonim ***** válasza:
49%

Igen, visszakapják az élettől.

Egyvalamire figyelj: nagyon nagyon figyelj oda, hogy ne kívánj nekik semmit, még azt se, hogy visszakapják. Ne légy rosszindulatú. Hidd el, azt is te kapnád vissza, amit nekik kívánsz.

Sajnos a családon belül is van. Én mindig mindenkinek megpróbáltam segíteni. Van, aki nem akarja. Akkor sajnos az olyat is kap. Nagyon nehéz nekem erről beszélnem, de épp tegnap beszélgettünk a barátommal. Olyan, mintha néha, az embereket, odatennénk mellém az életembe, és ki kellene faggatnom őket, hogy mi lakozik bennük. Aztán miután állást foglaltak, de valóban állást, egy érzelmi üggyel kapcsolatosan, fent elbíráltatik és nem én ítélek, hanem csak segítek kibontani, mi van bennük. Megtisztelteés és megpróbáltatás számomra egyszerre.

Hidd el, egyáltalán nem egyszerű.

2016. febr. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Tudom h nagyon nehez ez az egesz.En nem kivanok nekik rosszat egyaltalan,viszont ha egyutt vagyok veluk nem erzem jol magam a tarsasagukban.Lenezoek szinte mindenkivel,allando feszultseg van naluk :(
2016. febr. 26. 09:17
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer úgy oldottam meg, hogy azt kívántam teljesüljön élete álma de ha neki nem gond akkor úgy, hogx ő elkerüljön a közelemből.
2016. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
utolsó: tetszik a kommented! ment a zöld kéz ;)
2016. febr. 26. 22:12
 18/21 anonim ***** válasza:
Igen. Amúgy pont a napokban láttam egy rajzot, tökre tetszett, az volt rajta, hogy így körbe mennek a dominók, egy pasas meglöki az elsőt, de az első után a többi sorra dől le, és az utolsó dominó őfelé van.
2016. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem hiszek a karmában meg hasonlókban, viszont én is tapasztaltam ezt.

Tavaly több héten keresztül amikor csak találkoztam egy bizonyos személlyel mindent megtettem azért, hogy fájdalmat okozzak neki és, hogy megutáljon. (ez igazából nagyon bonyolult hisz 7 éven keresztül kedveltük egymást, és nem tudom ez, hogy jutott hirtelen eszembe). Aztán felismertem, hogy nem jó amit teszek és abba hagytam. Bocsánatot kértem az illetőtől, aki szerencsémre megbocsátott és azóta a kapcsolatunk sokkal jobb mint volt. Viszont abban a percben amikor felismertem, hogy hibáztam millió kis nyíl fúródott a szívembe és gyakorlatilag kétszeresen hullott vissza minden rám amit az illető ellen elkövettem. Nem úgy, hogy valaki ellenem is elkövetett valamit, hanem csak úgy a bűntudat miatt. Ez egy éve történt. Azóta is fáj. 15/l

2016. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én hiszek ebben. Saját magamon tapasztaltam.
2017. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!