Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Minden felvuvalkodott öntelt...

Minden felvuvalkodott öntelt ember visszakapja az univerzumtól?

Figyelt kérdés

Elnézést, hogy hosszú és csapongó leszek. A karma miatt ide írtam be. Én egy eléggé zárkózott család gyermekeként kerültem be az iskolába nagyon sok évvel ezelőtt. Gátlásos voltam, nehezen oldódtam. Ez általában, mégha nem is csinál semmit az ember, bevonzza a nagyképűbbek, nagyhangúak lenézését. Én soha nem éreztem szükségesnek azt, hogy bármit is demonstráljak az osztálytársak előtt, viszon én a szerényebb attitűdömmel mindig kivívtam az ilyen "magabiztosak" ellenszenvét. Volt egy srác a suliban, nevezzük Z-nek, aki afféle "lehengerlő" volt, mindenki mindig úgy viszonyuljon mindenhez, ahogy ő akarja. Ez a srác mindenkire tukmálta a saját zenei ízlését, ha beszélgettél vele úgy érezted magad, mint aki nem áll meg előtte a lábán. (Lehet, hogy azt hiszi mindenki, hogy frusztrált a dolog és irigykedtem a magabiztosságára, lehet, hogy egy pszichológus ezt ki is mutatná, tudat szinten nem ezt érzem, de irritált a srác).

Volt egy másik gyerek is, nevezzük őt most N-nek, akinek meg a kedvenc cikiző témája az én tesiórás ügyetlenkedéseim voltak. Illetve állandóan felvágott azzal, hogy az anyukája egy banknál dolgozik, ő mindig halomra vásárolta magát a sulibüfében. Ő az a tipikus kamasz volt, aki otthon szeretet helyett pénzt kapott az anyjától. Mindenkit lenézett stb stb.

Én nem vágtam fel, pedig apám már a rendszerváltás előtt igazgató volt egy akkor még állami cégben, amit később privatizáltunk. Később, ha nem is lettem nagymenő, de nekünk jobban bejött az élet, a cég a miénk lett a privatizációban, nam habzsidőzsi módon, de jól éltünk. Sportautóálmomat megvalósítottam stb stb.


Aztán felnőttként újra összehozott a sors bennünket. N barátom többször is dolgozott-kilépett-visszakönyörögte magát , újra ott dolgozott a mi cégünknél. Az egyik felkaptt településről, ahol laktak, elköltöztek egy kis szutyok faluba, nem mer meghívni magához.

Z barátommal is összejöttem újra, üzleteltünk és én egy-két nap türelmet kértem tőle, hogy kifizessem , mert akkorra jön meg a pénzem nekem is. Hát 8ezer(!!!!) forintért amilyen hisztit levágott, hogy ő teljesített és én nem, hogy én ígéretet tettem és nem teljesítem és hogy ő egy angliai tanfolyamon azt tanulta, hogy pszichikai módszerrel hogy kell megalázni valakit, hoyg fizessen. Őneki nem tartozik senki, még cigánynak is ad kölcsön, mert megadja stb stb.

Az egész történet annyi volt, hogy ő egy vegyszeres üzletágban dolgozott és felhívott, hogy a sportkocsimhoz nem akarok-e spéci autókozmetikai szereket. Én azt mondtam neki egy keddi napon, hogy de. (2008-ban volt) Aztán ő pénteken szólt, hogy megvan a cucc. Én mondtam, hogy hétfőn mennék érte, akkor könnyebb lesz kifizetni (egy jutalékomat vártam, kb 180ezret) azt a nyolcast. Na ő erre reagált így, ahogy fent írtam. Aztán akkor inkább kifizettem pénteken, legyen vele boldog. Aztán ő kért egy segítséget, hogy intézzek el neki valamit, és egy kis borítékkal hálálja majd meg, csak neki ne kelljen részt venni benne (Gjmű KGFB ügylet) 10-20 ezer körül ígért, plusz a befolyásos kapcsolatai miatt egy Depeche Mode koncertre tiszteletjegyet. Mondanom sem kell, hogy a magabiztos Z úr két éve egyik kötelezettségét sem teljesítette, a hatalmas pofa-image kipukkadt és az ő precíz üzleti fegyelme is igen egyoldalúnak mutatkozott.

Annyira szánalmasak az ilyen emberek és én most, bőven 30 fölött kezdek rájönni, hogy túl kishitű voltam régen és mindig bekajáltam mindem magabiztoskodó ember felsőbbrendűségét, halál feleslegesen.

Az egész témafelvetés pedig egyáltalán nem kárörvendés, vagyok annyira EMBER, hogy nem kívánok senkinek sem rosszat, mégha hibázott is, de mindenesetre egy érdekes dolog. Ez e két legkirívóbb, de több példám is lenne egykori felvuvalkodott magabiztos emberek későbbi bukásairól.


2010. nov. 10. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Isten előtt mind egyformák vagyunk.Jól meg kéne ezt jegyezni minden embernek,mert itt a földön is olyan ez,mint valami törvényszerűség...Hiába próbál valaki többnek látszani a rangja,pénze által,előbb-utóbb lehull a lepel és kiderül,hogy ő is csak egyszerű ,esendő ember.

Nem kell hogy hagyjuk,hogy becsapjon a látszat.Aki másokat lenéz,gőgösködik,hivalkodik,az nem lesz több másoknál,inkább csak egyre szánalmasabb és agy szánalmas alak nem lehet félelmetes...

Igen,nevezhetjük akár karmának is,mindenképp működik.

2010. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*egy
2010. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszett az írásod! Hasonló cipőben jártam már én is. És igenis mindenki visszakapja, amit más embertársa ellen cselekedett. Régen történt velem, hogy egyik kedves szomszédasszonyom rámfogta, elloptam az ékszereit. Telekürtölte vele a falut, hogy majd feljelent.De aztán csak nem jelentett fel.Aztán eltelt vagy fél év, és jött egy jó nagy nyári vihar. Akkor volt kb 7 éves a gyereke. Vihar utánkimentem járdát söprögetni, és borzasztó nagy dübbenést hallottam felőlük, meg tányér csörömpölést. Mint megtudtam a gyerek felmászott a konyhaszekrényre, és mivel megcsúszott a pulton belekapaszkodott a felső szekrény fogganyújába, és az egészet magára húzta. Tehát leszakadt az egész. Összetört a drága porcelán, pohár minden készlete. És mit ádott a jó Isten, mert ki kellett húzni az alsó részt is, ott voltak az aranyai beszorulva az alsó szint között. Na meglett az arany, de nem kért elnézést. Tehát megverte a Jó Isten hogy engem megvádolt. Azóta sem beszélünk egymással.Megalázott a falu előtt, de visszakapta, amit ellenem elkövetett.
2010. nov. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nemsemmi, remélem azért a kisunoka nem sérült meg.
2010. nov. 10. 09:54
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocs nem unoka hanem a gyerek.
2010. nov. 10. 09:55
 6/13 anonim ***** válasza:

Negatív tetteinkkel negatív karmákat teremtünk magunknak, és mindenki megkapja a negatív karmájával járó "büntetését", bár nem ez a legjobb szó.

Ha pl valaki megkínoz egy állatot, az számíthat rá, hogy következő életében ugyanolyan állatként születik meg, és hasonlóan fognak vele bánni..

A karma természete igazságos, és kiegyenlíti a számlákat. De ez hosszú távon, életeken átívelően történik meg, ezért nem értik sokan a velük történteket, és kérdezik: "Miért érdemlem ezt meg?"

2010. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem rossz teória, én is olvastam már ezt. Zöldkezecske ment.

Ugyanakkor nem értem az értelmét. Ha most szívok, mert két generációnyival előttem köcsög voltam, de most nem tudok róla, úgy nem sok ráció van benne.

Kb, mint amikor a kutyát agyba főbe verik egy fél nappal előtti rossz tettéért. Nem fogja érteni, miért kapja.

2010. nov. 10. 21:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok:


Jó oka van annak, hogy tudatunk nem emlékszik előző életeink történéseire. Bár mi magunk nem érzékeljük, összes előző életünk tapasztalata, ismerete alkotja jelenlegi személyiségünket. Ha tudatosan ismernénk összes előző életünk történéseit, képtelenek lennénk épp ésszel felfogni és feldolgozni tudásunkat. Olykor már egyetlen életünk traumái, rossz tapasztalatai is depressziót okoznak, több száz előző élet negatívumait pedig képtelenek lennénk tudatosan elfogadni.

2010. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kérdésre: Minden felfuvalkodott öntelt ember visszakapja az univerzumtól?

De vissza ám! Kb nap mint nap tapasztalom. Elég csak egy kicsit szétnézni. :)

2010. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

:) Van egy régi közmondás

AZ IDŐ VAS FOGA

2011. jan. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!