Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Valaki meg tudná magyarázni...

Openyoureye kérdése:

Valaki meg tudná magyarázni mi az az egó?

Figyelt kérdés
Mit jelent/takar? Valóban a részünk vagy egy olyan dolog amitől el lehet határolódni?

2016. máj. 28. 19:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
56%
Egó hát ezt arra az emberre szokták modani aki nem is inkabb beképzelt hanem sokat gondolol magaról, másoknak füllent magáról, hogy pl ez meg az oszt közben sehol semmi
2016. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Spirituális értelemben értettem. Sokszor hallani, hogy meg kell szabadulni az egótól, meg az egó akadályozza az embert a felébredésben, megvilágosodásban. Mi az amitől meg kell szabadulni? Mi az amitől távol kell tartani magunk?
2016. máj. 28. 19:28
 3/43 piriiiii ***** válasza:
88%
Az ego azt jelenti: én. De ez egy hamis én, nem lehet igazi, valójában nem is az ember része, csak az emberen egy burkolat, egy vakolat. Ami mondjuk ennek ellenére mélyen bele tud ivódni. Az ember igazi énje az az ego-nál sokkal mélyebben van, viszont az ego az, ami hamarabb megnyilvánul, az ego az, ami az erősebb (ha hagyják). Az ember megszületik a tiszta tudatával, aztán szépen lassan, ahogyan kinyílik, magára vesz az életében dolgokat, egy személyiséget, szokásokat, habitust, amit a külvilág alakít főként, a külvilág aggat rá. Az ego magában hordozhat féltékenységet, haragot, de a túlzott öröm és pozitivitás is idesorolható szerintem. Minden az ego része, ami nem a tiszta tudat.
2016. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 piriiiii ***** válasza:
79%
Szóval, ha az embert valami kellemetlen, bosszantó dolog éri, és emiatt dühös, haragos lesz (ezek mérgező érzelmek és könnyen eluralják az embert), az az ego miatt van.
2016. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon érdekes. Tehát ha jól értem, ha megszabadulunk az egónktól, akkor ezzel elfogadjuk hogy igazából mi teremtettünk mindent és igazából "mi" sem létezik, csak én. De valami oka csak volt ezen világ megalkotásának... Ha ismét ráébrednénk, hogy rajtunk kívül nem létezik semmi és senki más, akkor ugyan oda jutnánk vissza, ahonnan elindultunk. Ez nem lehet a végcél. Szerintem.
2016. máj. 28. 20:07
 6/43 piriiiii ***** válasza:
55%
Szerintem épp ez a végcél. Bár Te most idekeverted a szolipszizmust, jól sejtem? Ami egy kicsit más.
2016. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

Az egó az a magatartás, amikor a saját biológiai szervezeted kielégítését fontosnak tartod.

Ehhez sokszor meg kell magad különböztetni a másiktól.

2016. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Az egótól nem megszabadulni kell, nem is lehet. Hanem a helyes mederben tartani. Észrevenni, hogy mik azok az élethelyzetek, amikor átveszi az uralmat.
2016. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Ööö, nem egészen így értettem, de vehetjük így is, hisz ha mind egyek vagyunk és egy egészet alkotunk, akkor az egyesülés után csakis egy valaki marad: Én. Vagy te úgy képzeled el a nirvánát, mintha a egy test lenne a teremtő és az apró lelkek amik alkotják lennének a sejtjei/molekulái és így alkotjuk meg az egészet? Tehát nélkülünk nincs létezhetne ő sem, de mi sem létezhetünk külön tőle?
2016. máj. 28. 20:28
 10/43 A kérdező kommentje:

Lucifer-666-nek:


- Ha az egyedfenntartás a cél ahogy a "nem hívők" mondják, akkor az egyén léte vagy nem léte lényegtelen.


Viszont ha spirituálisan közelítjük meg a kérdést, akkor ez az összetevő épphogy ellentétes a céllal: Az egyesülés ellen van, ebben az esetben pedig fel merül a kérdés: Mi értelme volt megalkotni?


8-nak: Kicsit előre szaladtál. Még ott tartunk hogy megpróbáljuk definiálni mi is az egó. Az, hogy mit tesz majd a következő kérdés lesz. De had kérdezzek valamit: Mi az ami irányít/irányíthat téged? Mi tudja át venni az uralmat? Ha jól értem szerinted az egó több, mint vágy vagy ösztön. Ha át tudja venni a hatalmat felettünk, akkor az egy másik tudatosság lenne?

2016. máj. 28. 20:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!