Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehetek nagyapám reinkarnáci&#...

Lehetek nagyapám reinkarnáciòja?

Figyelt kérdés
Sosem ismertem, halála után születtem. Amikor először láttam kèpet ròla èletemben, nen tudtam ki ő, de annyira ismerős volt. Nagyapám mèg èlő unokatestvère szerint tiszta nagyapám vagyok. Anyám is mondta, hogy nèha vannak olyan gesztikuláciòim mint nagyapámnak voltak.

2016. máj. 30. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem kell misztifikálni a dolgot. Már Mendel brünni apát a 19. sz. közepén felismerte, hogy a keresztezés során az előbb kapcsolódó tulajdonságok az unoka nemzedékben újra szétválnak, azaz az unokák és a nagyszülők közti hasonlatosság a leginkább kifejezett.
2016. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Abban az értelemben, hogy örökölted a dns-ének a nagy részét valóban a reinkarnációja vagy.
2016. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Amennyiben minimum 40 nappal a halála után fogantál, de inkább több, van rá esély, bár nem olyan nagy, mint elsőre gondolná az ember.
2016. máj. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a leírtakra nem reagáltatok, pedig arra is kéne
2016. máj. 30. 22:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Az emlékek, szokások, tulajdonságok a személlyel együtt halnak. Ezek nem bizonyító erejűek, csak a gyanút kelthetik fel. Egy családon belül a reinkarnáción kívül több tényező van, amely az elődök tulajdonságait tovább örökíti generációkon át. Ehhez nem szükséges, hogy ismerd, vagy találkozz azzal aki korábban szintén birtokolt ilyen tulajdonságokat. De ez a téma szerteágazóbb az itteni kereteknél. A leírtak alapján kb ugyanannyi esélyed van, hogy a nagyapád reinkarnációja vagy, mint hogy nem vagy az.
2016. máj. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kicsi az esélye.

A Földön elenyésző számú olyan lélek inkarnálódik, akik annyira fejlettek, hogy haláluk után rövid időn belül szülessenek le. Kb. a dalai láma szintjén kell ehhez lenni. A lelkek túlnyomó többsége legalább egy generációnyi időt tölt a köztes létben, így nem találkozhat olyanokkal, akik előző életében ismerték. (Kivételt képeznek ez alól akik magzati, vagy csecsemőkorban haláloznak el, ők hamar le akarnak születni újra, de nagyapád esetében ugye nem ez az eset áll fenn.)


Ami pedig a tulajdonságokat, gesztusokat illeti: az inkarnálódáskor csak a lélek ugyanaz, a személyiségvonások teljesen elfelejtődnek. Akiknek vannak emlékeik korábbi életeikből, teljesen más személyiségről számoltak be. Ezt nem visszük tovább későbbi életeinkbe.


A nagyapádhoz való hasonlóság inkább genetikai ill. szocializációs kérdés, nem karmikus.

2016. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A köztes lét 49 nap. lásd: Tibeti halottaskönyv!!!
2016. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# 7: a 49 nap arra vonatkozik, hogy annyi időt tölt a lélek még a Földön, ha valamilyen dolga van. (Erről konkrét, személyes élményem is van.)


Utána a "lelkek világában" készül fel az új inkarnációjára, ami viszont jellemzően egy emberöltőnyi idő.

(Ld. Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I-III. kötet)

2016. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ritka az emberöltőnyi várakozás. A karma sokkal hamarabb a földre kényszeríti a lelket. Ez alól kivételek a nagy mesterek, akiket a karma már nem ilyen jelleggel kényszerít. Sokkal inkább a néhány hónaptól 1-3 évig terjedő "várakozás" a jellemző. Legalább is jobbára ennyit láttam azoknál, akiket nyomon követhettem.

A karma elég szorosan köti a lelket a családjához, és közeli környezetéhez. Ha ez a legszorosabb, és legsürgetőbb kötelék a halált követően, akkor a korábbi családhoz, vagy a korábban elhunyt családtagokhoz közel fog új testet ölteni a lélek, és ezt viszonylag gyorsan fogja tenni.

2016. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es! mondom TIBETI HALOTTAS KÖNYV Nézd végig a Tibetieket amely igen ritka videó a yue tube-n van!!!!!!!!!!!!!!!!
2016. máj. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!