Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan működik az életedben a...

Hogyan működik az életedben a karma?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi

2016. jún. 14. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Nekem egy 400 évvel ezelőtti baklövésemet kellett volna helyrehozni ebben az életemben, de nem sikerült, úgyhogy viszem tovább. Majd pár száz év múlva újra megpróbálom.
2016. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Személyes tapasztalatom szerint ha valakivel kicseszek akkor azt visszakapom valahonnan. Ha valakivel jót teszek akkor is kicseszik velem valaki. Na meg néha nagy ritkán történek jó dolgok is velem gondolom véletlenül.
2016. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a csudát tudunk a világrol c filmet nezd meg.
2016. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 OneEntity ***** válasza:
50%

Privát életemben nem érdekel a karma, nem hiszek benne és nem is foglalkozok vele. Szerintem a karma, ahogy manapság értelmezik főleg itt nyugaton (mármint kelethez képest nyugat), nem más, mint a keresztény istenség visszatükröződése, azaz egy olyan entitás, aki megjutalmaz ha jókisfiú/jókislány vagy, és megbüntet, ha rosszalkodsz, és különben sem menekülhetsz el a hatalma elől. Az itt feltett, karmával kapcsolatos kérdések is ezt a szemléletmódot tükrözik vissza.

Nem hiszek abban, hogy a karma meghatározza az életünket, elég hülye játék lenne ez az élet, ha olyasmiért kellene felelősséget vállalnod és olyan problémákat kellene megoldanod, amiről nincs és nem is lehet tudomásod.

2016. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Yog-Sothoth ***** válasza:
Szerintem nálam elromlott. :/
2016. jún. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
88%
Én az évek során a legkülönbözőbb betegségekkel találtam szembe magam. Egyszerűen mindig más jön, soha sem túl komoly, de elég kellemetlen ahhoz, hogy megkeserítse a hétköznapjaimat, főleg amikor halmozódnak is. 21 éves koromban azon kapom magam, hogy olyan betegségeim vannak, amikre látszólag semmi magyarázat nincsen: egészséges életmódot folytatok, nincsenek elfojtott érzéseim és lelki bajaim, sőt sokszor olyan betegségek jönnek, amelyek csak az idősebb korosztályra jellemzőek. Egyszer egy ismerősöm ismerősétől, akiről kiderült, hogy látó, megkérdeztem, vajon mi lehet az oka ennek? Azt "látta", hogy előző életemben értettem a gyógynövényekhez, azonban önkényesen döntöttem el, hogy kinek segítek és kinek nem, amikor mindenkinek tudtam volna és most azoknak az embereknek a betegségeit kell átélnem, akiket cserben hagytam a saját egóm miatt :DD Azt mondta, hogy mindez karmikus. Hogy ebből mennyi igaz azt nem tudom, vannak kételyeim, de eddig még ez a legelfogadhatóbb magyarázat számomra. Akár igaz, akár nem, nekem ennek a tudata segít elfogadnom a helyzetemet, és jó érzés tudni, hogy egyszer véget ér.
2016. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a karma mukodjon, kell egy fotengely, es sok gazolaj. A fuvokakat is gyakran kell tisztitani.
2016. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A karma törvènye a legegyszerűbb ès legfontosabb törvèny a világon. Az ok-okozat törvènyekènt is ismert. Az ok, a bennünk megszülető szándèk. A szándèk egy vággyal ès akarattal párosult èrzelmi töltet, amiből gondolatok születnek ezekből a gondolatokból pedig a szándèknak megfelelő viselkedès, ami előidèzi az okozatot vagyis a vágy beteljesülèsèt.

A karma csak a vágyakat teljesíti be. Itt jön a csavar. Hogyan lehet sokaknak negatív az eredmèny? Pofon egyszerű a válasz, a szemèlyisègük torz. Negatív szokásokból ès elvárásokból èpül fel èrzelmi világuk ès gondolataik. A múlt rabjai, a figyelmüket a hiány, a harag, ès a problèmák kötik le. Szó sincs arról, hogy előző èletekből hozd magaddal a karmádat, hiszen a jelen pillanatban változtatsz az èleteden ès ennek a következő pillanatban már eredmènye van.


Hogyan használd a törvènyt èpítő jellegűen?


Tudnod kell, hogy minden vágynak legyen az jó vagy rossz, legyen tudatos vagy tudattalan, van egy kifejeződèse a külvilágban. Ezèrt meg kell ismerned önmagad, meg kell figyelned, hogy szokásaid közül melyek azok amik negatívan hatnak rád, ès el kell távolodnod tőlük. Mondok pár pèldát: (szereted a horror filmeket mègis rettegsz tőlük, fèlelmet èpítenek benned. Szereted a rap zenèt, de agressziót plántál belèd.)

Ez persze nehèznek tűnhet, mert a környezeteddel együtt gondolkodsz. Akik nehèz helyzetű környezetbe èlnek, sajnos átveszik a mentalitást. Azt hiszik ők teljesen hasonló sorsúak ès nem tehetnek ellene semmit. Ez kamu. Mindenkiben más kèpessègek vannak èlete felvirágoztatására ès figyelmük fókuszába ezeknek a kèpessègeknek kell kerülnie. Meg kell tanulnod elvonatkoztatni, a környezetedben èlők mentalitásától. Hiába látsz valamit lehetetlennek a szemeddel, ha belül èrzed, hogy TE kèpes vagy rá. Hiába mondják a környezetedben èlők azt, hogy nem vagy rá kèpes mert azt ők igazából saját maguk iránt èrzik ès rád is kivetítik.

2016. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!