Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki esetleg hallott mar...

Valaki esetleg hallott mar olyanrol, hogy tartos kurtos kalacs en egyszer lattam anno, de mar nagyon regen nem talalkoztam ilyen kalaccsal. Van valakinek otlete, arrol hogy hogyan lehetne tartositani/frissen tartani? Koszonom elore is a valaszokat!

Figyelt kérdés

#Kurtos
2016. febr. 4. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Beteszed a fagyasztóba, és amikor enni akarod, kiveszed és hagyod kiengedni,vagy kimelegíted a mikróban.
2016. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszt de nekem olyan adalekanyag kellene, amit ha tesztajaba teszek el all 2-3 napig esetleg olyanrol nem hallottal?
2016. febr. 4. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Eredeti erdélyi recept: (ez eláll több napig)

1 kg búzaliszt

2 tojás

4 tojássárgája

12 kanál porcukor

2 dk élesztő

0,5 deci tej

12 kanál olvasztott vaj (nem margarin)

A hozzávalókat jól kidolgozzuk és kelni hagyjuk. Amikor félig megkelt, szeleteket vágunk belőle és kisujjnyi vastagságúra sodorjuk, és feltekerjük a fára, majd megsütjük.

2016. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2016. febr. 4. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!