Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy "csak egyszer élünk"?

Figyelt kérdés

Én például még sose láttam négert, csak tévében, tehát biztosan nem is léteznek négerek sehol. (A tévében vagy hazudtak erről, vagy pedig filmtrükk volt a négerekről, ez száz százalék).


Nem provokatív szándékú a kérdésem, hanem együtt gondolkodó. Érdekelnek vélemények, akár ironikus módon megfogalmazva, akár anélkül.


A "néger" csak egy példa volt, nem vagyok rasszista, a félreértés elkerülése végett jelzem. Írhattam volna "néger" helyett omlettet (vagy pl "négercsók" nevű édességet) is, azt se láttam még soha, csak tévében, tehát nem létezik valójában omlett, nyilvánvalóan.


Vagy például írhattam volna, hogy a négerek sosem csókolóznak, mivel még soha nem kaptam csókot négertől.


De például krixkraxnetovábbot se láttam még soha, tehát annak is eleve kizárom a létezését. Ahogy omlett se létezik ugyanilyen alapon, ugyanilyen (tudományos) logika által.


Tökéletes (tudományos) logikám van, érdekel a véleményetek a logikámról is, akármilyen tökéletes is. :) Bár buta vagyok, de tökéletes a logikám, illetőleg könnyen lehet, hogy végtelenül okos vagyok, csak véletlenül egy pillanatra megjelent az isteni szikra nekem arról, hogy netán buta vagyok.


Tényleg NEM provokatív a szándékom, hanem az EGYÜTTGONDOLKODÁS hatékonysága motivál engem a kérdésem kiírásával.


Mivel lehet, hogy mégis nagyon ostoba vagyok.


Bár mivel beképzelt vagyok, 100%, hogy tökéletes vagyok, hiszen tudományhívő vagyok, tele vagyok hipotézisekkel, előfeltevésekkel, és ennyi erővel akár totózhatnék is (tudományos alapon), ennek okán azt mondom magamról, hogy akad néminemű hiba a gondolkodásmódomban, miközben beképzelten tökélynek hiszen önmagam.



#tudomány #spiritualitás #buddhizmus #buta #Buddha #együttgondolkodás #hatékony válaszkeresés #a buta kérdező szeretne felvilágosult lenni
2016. nov. 3. 18:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

A tudomány szerint kizárt, hogy csak egy életünk van. A fizika szerint nincsen kitüntetve semmi, ha egyszer megszületsz megfogsz később is. Láttál már olyat a világon amiből csak egyetlen van?


Életek százezrei vannak

2016. nov. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
63%
10-es, tudom, pl. az amisok is ilyenek, de attól még a kérdező alapíthat saját szektát. :D
2016. nov. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

"Persze, hogy eltudlak! :D Van itthon két LCD TV-m, az okostelefonomra Cerberus van telepítve, ez egyfajta GPS, no meg a kocsim fedélzeti számítógépében is van. Repülőgépet meg láthatsz a Ferihegyen."


Ééérdekes... pedig -mint említett itt egy kommentemben korábban- az akadémikus tudomány követői a 80-as években azt mondták, hogy GPS nincs és nem is fog létezni soha, és paranoid az, aki hisz a létezésükben... :) Ezek szerint mi, tudományhívők tévedünk újra és újra? :)


Aki érdekel, visszaolvashatja itt a korábbi kommentjeimet, nem csak a GPS esetén történt így korában a "tudós" agyak részéről, hanem repülőgép építését is elmebeteg dolognak, kivitelezhetetlennek tartotta a legtöbb akadémikus "tudós" nem sokkal korábban: még az 1890-es években is... És sorolhatnánk számos más hasonló dogmát is minden korszak "tudósainak" többségétől, a "tudós" közvélekedéstől...

2016. nov. 8. 13:01
 14/30 A kérdező kommentje:

...és persze manapság is ez van: a tudósok pár évtizede marhaságnak tartozták az összes, több ezer éves, hagyományos és működő kínai gyógymódot, és javarészt ma is... csak annyi változott szinte, hogy az akupunktúrát már kezdik az európai akadémikus orvosok elismerni, meg még 1-2 kínai gyógymódot...


Tehát amire azt mondja az európai, meg amerikai tudós, hogy marhaság, elmebetegség, nem működik, nem létezik, arról idővel beismeri, hogy létezik, működik... Sorról sorra...


Ilyenek vagyunk mi, "tudósok"... vagy mégse? Tényleg nem ilyenek vagyunk? Milyen érvekkel igazolod? Én együtt gondolkodó és önkritikus vagyok, mert tudatilag fejlődőképes vagyok. És te?


A chemtrailt is dogmatikusan tagadják, holott egyre több kormány vallja be, hogy évek óta csinálják, hogy az tényleg nem kondenzcsík, azonban azt letagadják máig, hogy miért is szórnak veszélyes fémeket a talajra irtózatos mennyiségben... kamu indokokat mondtak, de legalább beismerik, hogy létezik....


Némelyik tudós kollégám azonban még ennek ellenére is tagadja a chemtrail létezését... aztán ennek létét is elismerik ők is, akárcsak a repülőgépé létezését, a GPS létezését... így idővel, ki tudja, ha tényleg vannak reptoidok, azok létezését is el fogják ismerni;

reptoid ügyben egyébként nem tudok állást foglalni, de a lényeg, hogy hüllőt jelent -csak korábban sárkánynak nevezték, ma meg egyes alien fél-humanoidokra mondják, szóval a lényeg nem változott erről ezek évek óta- és hát az összehasonlító mitológia tudomány egyértelműen bizonyítja tudományosan, hogy egymással -kontinensnyi táv okán- szinte érintkezni képtelen kultúrák ezer évekkel ezelőtt UGYANARRÓL írtak, UGYAN ÚGY, enyhe eltérésekkel (sárkány minden kultúrában van, mesei köntösbe bújtatva).

Ergo eleve nem kizárt, hogy reptoidok is léteznek, de az én tudós dogmatikus agyam eleve kizár mindent, amit még a korlátot megközelítési módommal eleddig ne msikerült bizonyítanunk. :D


Az UFO-k létét eleve beismerte több európai nagyhatalom, csak hát nem reklámozzák agyon. Bárki által hozzáférhetőek egyes nyugati országok UFO aktái már, és a bejegyzések egy része egyértelmű esetek soráról IS beszámol. Nem mellesleg logikus is, hogy e végtelen univerzumban nem az emberiség a legértelmesebb. vagy mégis?


Ja dehogynem, mi vagyunk a legértelmesebbek, főleg mi, a tudósok! :D A merev , dogmatikus szemléletünkkel. :) Olyanok vagyunk mi tudósok, tudomány hívők, mint a vakhitű vallásosak.


Vagy mégis vannak UFO-? Akkor hát bennük az emberiségnél jóval fejlettebb technikájú lények találhatóak. Tehát a scifi-k nem mesék, hanem jelentős részt a valóságról szólnak, így álcázza a hatalom, amit titkolni akar, hogy az orrunk elé rajta, mesei köntösben!


Akár a sárkány meséket.


Vagy akár ... A TÁBLAGÉPET! Mind az 1969-es Űrodüsszeia, mint a korabeli Star Trek scifikben, tehát mesékben szerepel a táblagép, holott csak a 2000-es években találták fel! Vagy csak azt hittük, hogy a 200-es években? Lehet h titokban már létezett 1969-ben is?


Ó peeersze, véletlenül a filmrendezők, forgatókönyv írók mindenre előbb rájöttek, mint mi tudósok, nemde? :D Sorozatosan... százával vannak ilyen tárgyak, melyek LÉTÉT MESÉKBEN reklámozták először... És mind véletlen egybeesés volna, meg mind művészek találmánya és nem tudósok?


Hóóógyisne, az én beképzelt, merev , dogmatikus tudós presztízsem nem enged ilyenféle eszméket. ;) Az táblagép nem létezik, mert scifi mese volt 1969-ben! Ahogy sok más találmány is! Vagy mégis létezett? Akkor miért mondtuk mi, hogy nem létezik, mert scifi mese? Vagy pl 1890-ig miért mondtuk, h repülőgép nem létezhet, mert a levegőnél nehezebb járművel tudományos képtelenség, h levegőbe emelkedjenek, és így tovább? :)

2016. nov. 8. 13:24
 15/30 A kérdező kommentje:

Elírtam egyébként pár szót, bocsi. :) 200 helyett 2000. Nos, pár "mesei" példa, de előbb, más szemszögből ismét GPS.


Eleve mindennek létezését kizáró tudósok vagyunk mindarról, amit még a szemellenzőnk viselete közben nem tudtunk bizonyítani, csak idővel tudtunk bizonyítani, addig mereven elutasítjuk a létét. :)


Én önkritikus vagyok és fejlődőképes. Te is vajon?


Érdekes módon amíg titokban tartotta a NATO a GPS létét, amit tudós kollégáim találtak fel -hoppá, micsoda "ellentmondás"! :D -, érdekes módon a többi tudós eleve tagadta, hogy létezik GPS, hiszen aki ezt véli, az "nyilván paranoid", mivel hogy lehet már az, hogy minden négyzetmétert képesek látni és figyelik is?? Az 1980-as éveben ezt mondták arra, aki a NATO-tól kiszivárogtatta a GPS létezését. Húúúú, butuska összeesküvés gyártás, fúúúúúú! Meg hát ez "nyilván ez üldözési mánia", hogy minden négyzetmétert képesek megfigyelni az űrből!! ;)


Tehát kizárt, hogy ma az autódban legyen GPS, mert mi tudósok azt mondtuk az 1980-as években, hogy tudós kollégáim NEM tartják titokban, hogy már feltalálták a GPS-t! :D


KNIGHT RIDER, 1980-as évekbeli világhírű filmsorozat volt - a másik ínyenc falat. ;) Beszélt benne és navigált az autó.


Mit mondtak a szkeptikus tudományhívő, tudósok többsége...? Alapvetően ezt mondták annak, aki komolyan vette, hogy létezhet valaha is navigáló, beszélő autó (ahogy a sárkány mesére, reptoid mesére, a táblagép mesére, az UFO létezése mesére is rámondták, illetve rámondják) :


"BESZÉLŐ AUTÓ.... HÚÚÚÚ, TE NAGYKORÚKÉNT MÉG HISZEL A MESÉKBEN?? Infantilis vagy! Nem létezhet navigáló, beszélő autó, nem létezik GPS! Ja, hogy J. László kedves közszereplőnk hangjával is halljuk az autónkban, hogy GPS-ről navigál, hogy fordulj jobbra, fordulj balra... De hát ez MESE!!" (Vagy mégse?)


Az 1980-as években ha azt monda valaki, hogy a Knight Rider-ben (VAGY A MACSKAFOGÓ világhírű, szintén 1980-as évekbeli magyar rajzfilm ELSŐ RÉSZÉBEN) a beszélő-navigáló autó megvalósítható, arra azt mondták, hogy "gyerekes vagy, ez tudománytalan, nem megvalósítható, eleve minek is szót fecsérelni a butaságodra! Az egy mesefilm te lüke! Beszélő autó... pppfffáháháhá, te butuska összeesküvés-gyártó, meg fantáziáló vagy! Egy tudományos szemléletű okos ember ad nem ad a mesékre, hogy navigáló autó, pláne hogy gépi hang mondja: "fordul balra, fordulj jobbra! Háháháháhá, infantilis vagy... ez tudománytalan és punktum!"


NOCSAK.... A GPS-ról ugyanazt mondták, mint a táblagépről is, hogy nem csak scifiben létezett, de ma már létező találmányok, nem mese! (1969-ben tehát: a világhírű "2000 Űrodösszeia" c. filmben, és a Star Trek egyes, korabeli részeiben is láttál táblagépet ÉS RENGETEG más találmány is előbb mesefilmekben, scifikben volt látható...)


Már így is soroltam többféle találmányt a jelen kérdésemnél, ami annak ellenére létezik, hogy a huszadik században is tagadta mindenkor a PUSZTA LÉTEZÉSÉT EZEKNEK, A LEGTÖBB AKADÉMIKUS "tudós" kollégám, és azt is , hogy valaha tudományosan megvalósítható lesz... De aki szerint léteznek, azok tudománytalanok, gyerekesek, összeesküvés-gyártók, akár paranoidok, elmebetegek. És lám, az elmebeteg paranoid infantiliseknek igaza volt: létezik már beszélő-navigáló autó GPS-szel, és létezik táblagép is és sorolhatnánk.. létezik repülőgép, stb...


MARSI VÍZ:

MÁRA BIZONYÍTOTT, hogy létezik. A marsi életre még mindig azt mondják, hogy nincs, és hogy "hülye vagy, meg 1980-ban is hülye voltál, ha azt merted feltételezni, hogy van víz a Marson, és/vagy élet a Marson... Gyerekes scifi rajongó vagy".


Mit mondtak egészen kb 2010-ig az akadémikus "tudósok többsége"? Igazán nem volt rég... Hogy "te infantilis, összeesküvés-gyártó, elmebeteg vagy, UFO-hívő, fantáziáló, tudománytalan, ha feltételezel vizet, életet a Marson".


Pár év óta meg beismerte a NASA, hogy hát igen, létezik a Marson víz, és nem kizárt az élet se a Marson, de egyelőre még a marsi élet mindig fantazmagória a mai "tudós" kollégáim szemében is.


Addig meg aki tudományos alapon felvetni merte, egyáltalán a létét a Maris életnek és víznek, az gyerekes összeesküvés-gyártó volt az akadémikusok szemében.


MAGA A NASA A NETRE FELTETT RENGETEG MARSI FOTÓT, EZ TÉNY!! Csakhogy... Voltak olyan ügyetlenek a hazudozásaikban, hogy amikor 1990 táján vagy akár hamarább, rájöttek ,hogy "hűha basszuskulcs, tényleg van víz a Marson", akkor elfelejtettek a publikusnak szánt, internetre szánt marsi fotókról minden olyan kép pontot kiretusálni, kozmetikázni, amely civilizált élet nyomaira egyértelműen utal, pl szabályos négyzetere és téglalapra, valamint ami egyértelmű víz vájta árkora utal és víz áralmására, vagy tó elpárolgására, illetve tó kialakulására.


TUDOMÁNYOS ALAPON RÁJÖTTEK HÉTKÖZNAPI emberek, hogy van víz a Marson, mert ügyetlenül retusált a hatalom, a NASA... De innentől is még legalább tíz éven át azt mondta az akadémikus "tudós" kollégáim többsége, hogy "aki szerint van víz a Marson, az összeesküvés-gyártó, infantilis, elmebeteg és tudománytalanság." :)


Én rugalmas tudós vagyok, fejlődőképes, és önkritikus, És te...? :)

2016. nov. 8. 14:00
 16/30 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásokért, persze talán még "Maris" létezése se kizárt a MARSI víz mellett. ;) Ezek után... :)
2016. nov. 8. 14:03
 17/30 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
oke
2016. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Már írtam, hogy nem azon van a hangsúly, hogy mit mondtak régebben, hanem a bizonyításon. Ma már persze, hogy nem mondják a GPS-re, hogy marhaság, mert azóta fejlődött a technika. Bizonyított, hogy van GPS. Ugyanakkor a reptoidok meg a marsi élet meg hasonlók létezését senki nem bizonyította. Ha te tudod bizonyítani, akkor bizonyítsd a nyilvánosság előtt, de nem tudod, ezért papolsz itt mindenféléről, hajtogatod ugyanazt. Ez már elég unalmas...
2016. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Ha te tudod bizonyítani, akkor bizonyítsd a nyilvánosság előtt a "Nagy bumm" nevezetű tudományhívő dogmatikus akadémikus előfeltételezést, más néven (áltudományos hatásvadászattal) hipotézist. ;)


Ha egyszer egy pap... akarom mondani: egy akadémikus "tudós" kijelenti, hogy márpedig a saját hitük szerinti Nagy bumm Világegyetem-keletkezési TEÓRIA (hipotézis) valós, akkor punktum, nektek , tudományhívőknek az valós.... Ugyan már, ez elég unalmas. :)


...


Ezrével lehetne sorolni az akadémikusok kuruzslásából eredő marhaságokat.


...


Más kérdés, hogy kis részben valós eredményeik is vannak, mindig avval takaróznak. Senki nem vitatja, hogy a tudomány (részben belejátszott a hivatalos, akadémikus tudomány is) létrehozott pl működő számítógépeket - a baj nem avval van, ami reális, hanem ami akadémikusan irreális, és utóbbiakból Dunát lehetne rekeszteni...


Szóval ezrével lehetne sorolni az akadémikusok kuruzslásából eredő marhaságokat.


Én viszont fejlődőképes kutató vagyok. :) És te? És csak örülök, ha te is. Csak nem látom még a jelét nálatok...


Ellenben fajfejű, lekezelő módon dogmatizmusotokat és beképzeltségeteket hirdetitek - bocsi, ez meg nekem unalmas... és elszomorító, mert sokszor sajnos emberellenesek a szándékos akadémikus manipulációk.


A tévét, médiákat a hatalom irányítja, a hatalom ezen felül az akadémikus, hivatalos "tudományos" álláspontokat is manipulálja. Na vajon mi kerül a tévébe, ha nem ez a "tudományos" manipuláció... zömmel... A valódi alternatívákat meg többnyire lejáratják, ahogy a lekezelően itt nyilatkozó akadémikus "szkeptikusok". Mert ezek vagy naiv, presztízsüket féltő akadémikus tudományhívők, vagy azon szerepben játszadozó infantilis, a manipuláló személyek, akik viszont nem naivak, hanem tudatosan élnek vissza az akadémikus hazugságokkal.


Mert az akadémikusok java része naivan beharapja az egyetemi marhaságokat (nyilván nem minden egyetemi anyag marhaság, de a a nagyobb hányada kuruzslás), az akadémikusok kis része meg tudatában van, hogy hazug aljasság azon tan anyag nagy része, és visszaél ezekkel...

2016. nov. 13. 14:07
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

A Nagy Bumm sem bizonyított 100%-ig, a világ keletkezésével nincs 100%-ig bizonyított elmélet. De ettől még a GPS és az LCD TV bizonyítottan létezik. :D


Nem tudom, én még egy tudóst sem hallottam azt nyilatkozni, hogy tudja bizonyítani a Nagy Bumm-ot, tudományosan elfogadott elmélet, mégpedig azért, mert a legtöbben ezt tartják a legvalószínűbbnek. Felőlem te hihetsz abban, hogy a reptoid királynő szarta a világot, de azt kétlem, hogy valaha tudományosan elfogadott elméletté fog válni, ugyanakkor szektát még mindig alapíthatsz rá. ;)

2016. nov. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!