Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnáció kizárja az...

A reinkarnáció kizárja az evolúciót?

Figyelt kérdés

2016. nov. 18. 23:48
1 2 3
 11/24 Tom Benko ***** válasza:
68%
Nem. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Az evolúció egy általános elv mindenféle rendszerekre (nem csak élőlényekre!), a reinkarnáció pedig mese.
2016. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, fejtsd ki bővebben a kérdést. Miért kéne, hogy kizárja?
2016. nov. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

#12

Mert a reinkarnáció a lélek, az evolúció a test fejlődéséről szól.

A reinkarnáció tana szerint a lélek fejlődhet úgy is, hogy a test alacsonyabbrendű!

Lásd azokat, akik söprik maguk előtt az utat, ahova lépnek, nehogy valamelyik, most bogár testben élő, ősüket eltapossák!

2016. nov. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
18%
Nem,mert mind a kettő fals dolog.
2016. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Persze, a többi életekből hozott információk,jók és rosszakat, problémamegoldási mechanizmusok, stb.
2016. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 openyoureye ***** válasza:

Szerintem nem, pont, hogy alátámasztja azt. A reinkarnáció lényege a tanulás. Ehhez pedig olyan folyamatok kellenek, melyek mindenki számára ugyan úgy elérhetők. Ezeket a folyamatokat ok-okozati viszonynak hívjuk, ez által lesz rendezett, értelmes, logikus és logikailag lekövethető rendszer, nem pedig káosz. A reinkarnáció feltételez egy intelligensebb tervezőt, aki elég hanyag munkát végzett volna, ha úgy teremtette volna meg a világot, hogy egyszer csak megjelent volna minden amit elképzel, mindenféle előzmény nélkül. Ez a lépés nemcsak következetlen, de illogikus is. Példával élve, ha a teremtő a tortát előre elkészült tortalapból és bekevert kérmből készítette volna, nem lehetne lekövetni, miből és hogy készült a tortalap ez pedig a megismerés és tanulás értelmének megkérdőjelezhetőségét vetné fel, hisz valamire az lenne a válasz, hogy : Csak. Ez se nem válasz se nem magyarázat semmire.

Az evolúció szintén az ok-okozati összefüggésből épül fel és jól példázza, hogy a következetesség szükségszerű velejárója a folyamatoknak és enélkül az elmélet nélkül ott tartanánk még mindig, hogy: Honnan van a tortalap??

Ha szétnézünk a világban, nem találunk olyan folyamatot, melyet nem előzne meg egy előző és ne követne egy másik. Ennek hiányában nem lehetne megismerni semmit és káosz uralkodna. Mivel nem káosz van, így a következetesség elvére hivatkozva kijelenthetjük, hogy valahogy ki kellett alakulnia élővilágnak és biztos hogy nem egy csettintésre vált képzelgésből valósággá, hanem hosszú folyamatok által amit tovább szemlélve eljutunk a tudat megjelenéséhez, mely öntudatra ébredt és felismerte, hogy az élet elkerülhetetlen velejárója a reinkarnáció. Szerintem :)

2016. dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom,de egyik se létezik.
2016. dec. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Tom Benko ***** válasza:
57%
@17: Az evolúció bizonyítottan létezik. A reinkarnációra valóban nincsen semmi bizonyíték.
2016. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%
#18 Majd én eldöntöm miben hiszek.És nem vagyok "evolucionista".
2016. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 openyoureye ***** válasza:
67%

" Majd én eldöntöm miben hiszek.És nem vagyok "evolucionista"."


- Pedig a 18-as válaszolónak igaza van. Természetesen eldöntheted miben hiszel, viszont a teremtés elképzelhetetlen az ok-okozati összefüggés hiányában. Máskülönben nem lehetne sem lekövetni, sem pedig megérteni. Márpedig a világban szétnézve mindenre van magyarázat, s pont a legfontosabb dolog, a teremtés lenne magyarázat nélküli? A létünk és kifejlődésünk állomásai ugyan úgy követik a következetességet, mint minden más. Én, személy szerint elfogadom, hogy valami úton módon kifejlődtünk, de többnek tartom magam, mint egy nagyon komplex kémiai folyamat összessége.

2016. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!