Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van értelme a Karmának?

Van értelme a Karmának?

Figyelt kérdés

Mi értelme lenne annak, hogy a lélek vándoroljon? Olyan ez mint egy képzeletbeli 'rangsor', ha jót teszel feljebb jutsz, ha rosszat, akkor meg visszacsúszol? A kérdéseimből talán kiderült, hogy nem hiszek a Karmában, de érdekelne, hogy aki mégis hisz benne, az miért teszi.

Ja, és még valami: ha valaki meghal, akkor a lelke azonnal egy másik testbe kerül? Vagy, ha nem, akkor addig hova kerül?

Köszi a válaszokat. ^^


2010. máj. 3. 14:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
nincs, éljen a jing és jang!
2010. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
71%
na ezzel jól beletenyertél, mert annyi féle verzió és változat van,h rágondolni is fárasztó:S
2010. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
+ senkise tudhatja biztosra, hogy is van ez.
2010. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Csak mert sokan írják, hogy nekik a reinkarnáció logikusnak tűnik. És a kérdésem az lenne, hogy miért?
2010. máj. 3. 15:03
 5/20 A kérdező kommentje:
Persze, nem lehet biztos, csak miért tűnik logikusabbnak, mint az hogy a mennyországba jut, vagy a "nemlétezésbe".
2010. máj. 3. 15:04
 6/20 anonim ***** válasza:
A Karma és a "menyországba jutás" nem zárja ki egymást, állítólag... Én azt sem mondhatom, hogy hiszek benne, meg azt sem, hogy nem. Nálam sokkal okosabb emberek hisznek benne, ki vagyok én, hogy megcáfoljam...
2010. máj. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek a karmában,valahogy a saját életem és a körülöttem lévő környezet is hűen mutatja a létezését.Ez egy igazság-törvény,ezernyi példát hozhatnék fel rá,de itt csak annyit:amit nem tudok elfogadni másban(elítél valakit,rosszat mond másokról,helytelenül cselekszik stb)és kijelentem,hogy én ilyet sosem tennék:egy idő elteltével bizonyosan találkozom a szituval.És igen,ha megbántok valakit,hamarosan megértem mit érezhetett.
2010. máj. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
És a karma törvény az a misztikus dolog,ami miatt valószínűleg el kell szenvednünk igazságtalannak vélt dolgokat,mert nem emlékszünk,hogy valamikor,valahol pontosan mi idéztük elő őket.
2010. máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Állítólag létezik,hogy valaki azonnal testbe kerül,de nem ez az általános,egy bizonyos időt eltöltünk egy köztes helyen,hogy felkészülhessünk a következő életünkre.TUDOM---mindezt nem bizonyították még kézzelfoghatóan.Valaki hisz benne,valaki nem.
2010. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki meghal nem kerül egyből át egy másik testbe.Egy köztes térben lebeg a menny és a földi lét között ahol tisztulási folyamat megy végbe.Azért hiszek benne mert érzem és tudom h van karma logikusnak is tűnik nem hiszem h csak úgy megszületünk és véletlenül tengünk-lengünk a nagyvilágban.Okkal születünk ide h az életfeladatunkat beteljesítsük folyamatosan tanulunk fejlődünk.Ezért születünk le többször is.Röviden ennyi.
2010. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!