Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mennyire hisztek abban, hogy...

Mennyire hisztek abban, hogy a testünk pusztán a tudatunk kivetülése?

Figyelt kérdés
2018. márc. 15. 00:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy gondolom hogy a tudat/lélek az ember maga, viszont ezek nem tudnak megjelenni a fizikai világban, mert nem fizikai síkon létező dolgok. Erre van a test, ami hordozója a tudatnak. A test a hardware, a tudat a szoftver.
2018. márc. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Szerintem tökéletesen megegyezik, testi vagy szellemi sérülteket nem bántanám evvel, én a tömegre mondom, hogy teljesen biztos!
2018. márc. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát én nem azt éreztem tíz perce, amikor bevertem a könyököm a szekrényajtóba, hogy csak a tudatom fáj.
2018. márc. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Xrowe válasza:
nem
2018. márc. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, hiszen akkor a tudatvesztett állapotban lévők és a halottak ideiglenesen vagy végleg eltűnnének.
2018. márc. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes elmélet, de nehéz integrálni a tapasztalatokba...

Elvileg mp-enként 30-szor összeomlik az egész fizikai világunk és 30-szor teremtjük újra azt.. Tehát mi tartjuk fenn és elméletileg hatalmunkban áll mp-enként 30-szor is totálisan átírni a valóságunkat. De valami nagyon blokkolja ezt a képességünket, úgy tűnik...

2018. márc. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mi a tudat? Tartok tőle, mást ért alatta a tudomány, és mást az ezotéria, vagy (...vagy micsoda?)


Személyes tudat vs Univerzális tudat.

Tudat = tudatosság? Vagy nem=?


A tudatosság a tudat kivetülése, vagy fordítva?


A testem a személyes, vagy az univerzális tudat kivetülése?


Ha a test kivetülés, akkor létezik, vagy sem - puszta illúzió?

2018. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire, mivel azt se tudom valójában mit takar ez a "tudatom kivetülése" dolog. Talán a motorikus képességeimre utalsz vagy az alkotói tevékenységeimre? Nosza, mindegyikben király vagyok.
2018. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

6-os. Miből gondolod, hogy mp-ként 30x omlik össze a világunk? Még soha nem hallottam ilyesmiről, de elég érdekesen hangzik. Tudnál, valami bővebb infót is mondani erről a dologról?

De hogy a kérdésre is válaszoljak. Ha megnézzük, a test elvileg képes létezni "tudat" nélkül. Tehát nem hiszem, hogy ilyen szintű lenne a kapcsolat közöttük. Sokkal inkább valamilyen hordozója annak. Véleményem szerint inkább 3 ilyen "dolog" lehet. Az első ugye a test, a fizikai "porhüvely", a második a tudat, a harmadik pedig az élet szikrája. Ez az, ami összetartja az első kettőt, és ha elvész, akkor megbomlik a kapcsolat közöttük. (egyik orvos ismerősömmel beszéltük múltkor, hogy a tudomány jelenleg képes előállítani működő testet, nem feltétlenül emberét, csak élettel nem tudja felruházni, tehát tudattal sem.) Mert ha belegondolunk, mi is az élet valójában? A testünk és tudatunk egy időben, összhangban való létezése az éterben. Hiszen, mi él? ami létezik (hasonló az érzékelőhöz, érzékeivel képes felfogni) és aminek van tudata (reagál a külvilágra, ok-okozatban cselekszik) . Lehetséges, az, hogy a két rész (test/tudat) egyik fele sérül, elvész, de a másik még kapcsolódik az élethez. (a test-élet kapcsolatot ismerjük, a tudat-élet kapcsolat pedig az ember által érzékelhetetlen tartományban létezhet, és épp ezért számunkra nem létezik.) Ehhez jön még hozzá a "lélek" ami szerintem jelen esetben a "tudat" szinonimája lehet. Kaotikusan hangzik, tudom.

2018. márc. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egy a három de most a testnek (nehéznek) vagy igazán tudatában.
2018. márc. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!