Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ti hisztek a karmában és az...

Ti hisztek a karmában és az újjászületésben? Valakinek vannak tapasztalatai ezekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 15:49
1 2 3
 21/23 Lux morulus ***** válasza:

Szia apritógép !


Gondolom nem kell bizonygatnom, hogy meg tudnám válaszolni az általad írtakat.


Remélem nem veszed zokon, ha a válaszodra nem tartalmának érdemében válaszolok,hanem csak úgy...általánosan.


Sokadik válaszolgatás lenne. Tudok mutatni neked, belőle egy párat. De minek.


Főleg akkor szoktam kommentelni, ha magas lóról folyik irányomban a kommunikáció.


Én pontosan tudom, hogy kinek mit írtál... és ezt is el tudom magyarázni. Ha valahonnan nem érhet támadás, az a szövegértésem.


De vissza a beszélgetésünkhöz.


Szóval tapasztalataim alapján úgy gondolom, hogy fölöslegesen írogatnánk egymásnak- ha az lenne a cél, hogy meggyőzzük egymást- mert teljesen más tapasztalataink vannak a világról.


/Beképzeltség lenne tőlem, ha azt írnám, hogy nekem több van? Mivel ismeretlenül írnám, így valószínűleg úgy is értékelnéd. Úgyhogy ezt hagyjuk is inkább. Nem törlöm mert leírtam./


Most csak nagyon kicsit éreztem azt a bizonyos "magaslovat", és azt is valószínű, hogy az írásom hozta ki belőled.


Nem titkolom, ki szoktam használni retorikai képességemet, - bár tudván tudom, hogy ez nem megoldás, mert nem vezet valós eredményre- ám most nem akarom ezt eljátszani, mert nem "magaslovas" választ kaptam,...csak egy más nézőpontot valló ember, válaszát.


Köszönöm.


Valamit azért, csak el kell mondanom.


Hiszek a tudományban, és azt, az emberiséget előrevivő dolognak tartom. Sőt, jómagam mindenevő vagyok. Ja, hogy nem vagyok atomfizikus? Nem. Nem is kell.

Ám azért tisztában vagyok a tudomány jelenlegi állásával, és főleg a természettudományokkal. Érdekesnek találom, ám jelzem, hogy a magam szintjén. / Szeretek azzal hízelegni magamnak, hogy jóval az átlag feletti szinten vagyok ebben a tudásban, megértésben. /

Ez azonban, csak akkor jelentene hátrányt, ha esetleg egy tudományos vitába szállnék bele. Nem lenne tőlem hiteles.

Ennek tükrében viszont úgy gondolom, hogy egy alapjaiban materialista, tudományos beállítottságú személy sem teheti meg azt; kellő önvizsgálat nélkül, hogy a tudomány vizsgálati körén kívül eső, ezotéria témakörben, olyannyira hitelesnek nyilvánítsa magát, hogy válaszoljon kérdésekre.

Hiteltelen lenne.


Ha arra gondolsz, hogy igen is van -jelen állás szerint- tudományos magyarázata, az ezoterikus jelenségeknek, akkor azt kell

mondanom, hogy legjobb esetben is, csak részben van igazad. És akkor is, csak a tudomány oldaláról.


Van egy teljesen erőltetett tudományos okfejtés, ami csak arra jó, hogy magyarázatot kreáljunk valamiről, amit a tudomány dogmatikussága miatt, nem vizsgálunk. Néha már sajnálom, hogy kimaradtok ebből. De csak néha.

Erről is, és a fentebbiekről is írtam

már.


Azt egészen egyszerűen nem hiszem el, hogy nincs mit vizsgálni.

Még műszer is lenne hozzá,- vagy fejlesztetek hozzá ha kell- és rengeteg "koponya". Én ezt személyesen, a tudomány szégyenének érzem.


Még talán annyit mondanék, hogy nem

ismerem az ezo tv-t, és ettől az energiaküldő embertől, - rákerestem őt sem ismertem- meg röhögő görcsöm volt.

Kreós sem vagyok.


Ha ezt azonosítod, az ezoteriával,meg az üveggömböt, akkor értem, hogy miért vélekedsz így.


Én nem kívánok sem mentegetőzni, sem pironkodni, sem magyarázkodni, más idiótasága miatt.

Járom azt az utat, amit gondolok. Gondolom te is.


Nincs mit mentegetni az ezotéria vonalon, mert pontosan értem, - a látottak alapján is - hogy miért alakult ki, ez az elutasítás az ezoteria irányában.

Ne felejtsd el azonban, hogy nem mindenki Német(?) izé valaki, meg ezo tv- s "angyalmágus".


Ha hiszed, ha nem, aki ezt jól csinálja annak működik.


Most konyhanyelven mondva, "van odaát valami", - most hadd ne írjam azt, hogy én mit tudok erről -és ennek függvényében mindegy, hogy minek hívod, - túlvilágnak, párhuzamos sikoknak, vagy akárhanyadik dimenziónak, - mert ez már itt a kvantum tudományokhoz is kapcsolódik erősen. Nem nehezebb ezt sem megérteni, mint a kvantum fizikát, biológiát, mechanikát.


Ez a beszélgetés elcsúszhatott volna, a megszégyenítő retorika irányába; én készen álltam rá, és az, hogy ez nem így lett, most nem rajtam múlott. ( Tőlem ennél több, nem nagyon tellik. Ha érted.)


Minden meggyőzési kényszer nélkül lehet csak, erről a témáról beszélni, és a hit helyett, bőven elég a nyitottság.


Ennyi elég,...talán...a (nem teljes)tapasztaláshoz is.


Privátban állok rendelkezésedre, konkrét kérdésre adandó válasszal,- ha meg tudom válaszolni- vagy akár könyv anyaggal is. Rengeteg a lufi itt is. Sajnos.


Ha nem, akkor sok sikert a munkádhoz.


üdv.


szép napot

2018. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Desintegrator válasza:

Szia Luxi,


Csak azert reagalok, mert pozitivan csalodtam a hangvetelvaltas miatt. Szerintem az indulat es kioktatasmentes retorika mindig celravezetöbb, mert az ellenvelemenyezök ugy befogadobbak.

Biztosan el tudnank ertelmesen beszelgetni a temarol, es akar hasznot is merithetnenk egymas tapasztalataibol. De az eszmecsere nagyon el tud huzodni, regen több idöm volt ra, de mostanaban mindig neznem kell az orat.

De talan majd egyszer, ahogy irtad, privatban.


Neked is szep napot!

2018. júl. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy mi értelme van ilyen kiragadott dolgokban hinni, mint a karma vagy az újjászületés, ha nem hiszel magában a vallásban vagy vallásokban, ami ezeket tanítja. Én nem vagyok sem buddhista, sem hindu,hanem keresztény, így nem hiszek ilyesmiben.
2018. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!