Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha van élet a halál után...

Ha van élet a halál után akkor ti is jobban örülnétek ha nem újjászületés lenne hanem inkább menyország?

Figyelt kérdés
Semmi értelmét nem látom annak hogy újjászülessünk. Inkább legyen pokol meg menyorszag vagy bármi mas csak ne újjászületés. Annal meg a nagy büdös semmi is jobb lenne.

2018. aug. 14. 13:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%

Halálunk után amikor a test elhagyja porhüvejét Isten után epekszünk. Kielégíthetetlen Isten utáni vágyunk támad. Itt döbbenek rá a gyílkosok, rablók, bankárok, sátánisták hogy milyen bakot löttek ! Ennek következményei a reinkarnációink. Meg akarunk tisztulni a bűnöktől és újra születünk


Akik már egyzer meghaltak azok is elt mesélték

2018. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
Hát, mivel nem ugyanolyan lehetőségekkel indulunk, ezért nem tartom fairnek, hogy ne szülessünk újjá, új, más körülményekkel, de nem én döntök, én minden esetre az újjászületésnek örülnék, akkor van értelme annak, hogy mindenki máshonnan startol, mert akkor logikussá válik, hogy ez egy tanulási folyamat, és ahhoz más-más dolgokat kell megtapasztalnunk.
2018. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
39%

"Nem konkrét tanítás, hanem ez következik a keresztény mennyországról." - De miBŐL?


"Szabad akarat eleve kizárva" - Van olyan keresztény felekezet, amelyik szerint eleve elrendeltség van, de van olyan is, amelyik éppenhogy azt tanítja, hogy nagyon is szabad akaratunk van, úgyhogy nem biztos, hogy érdemes egy kalap alá venni valamennyi keresztény felekezetet.


"a kereszténység szerint Isten már eleve tökéleteset teremtett, de az ember egyetlen szófogadatlansággal tönkretette azt. Ergo hogy Isten új országa ne mehessen tönkre, ki kell zárni a lehetőségét az emberi engedetlenségnek."


:) Ez a te megoldásod a problémára. De szerintem közben te sem érzed úgy, hogy tényleg "tökéletesnek" lehetne nevezni azt a felállást, ahol az emberek csak valami robotok saját akarat nélkül. A katolikusok szerint van szabad akarat: szabadon dönthetünk Isten mellett vagy ellen.


"Egysíkú, mert minden ember aki egy kicsit is eltér az Isten által lefeketett szabályoktól, bűnös."


Szóval akkor attól szép az életünk itt, a földön, hogy vannak a világon gyilkosok meg bankrablók, mert így nem egysíkú az életünk? Nélkülük halálra unnánk magunkat? Szerintem sokkal jobban meglennénk nélkülük. Tehát ha a mennyországra gondolok, egyáltalán nem hiányolnám onnan a bűnözést. Még a kisebbeket se, mint lopás, káromkodás, stb. Minek az? Millió dologgal képesek az emberek elszórakoztatni egymást és magukat itt, a földön is, nem kell ahhoz bűn, hogy ne legyen egysíkú az élet: ott a foci, a mozi, a könyvek, a társasjátékok, kinek mi. Ha a világot ilyenre teremtette Isten, miért teremtette volna egysíkúra éppen a mennyországot, ami sokkal királyabb hely, mint ez itt? Nem tudjuk, hogy hogyan, de valahogy biztos elintézte nekünk, hogy ne legyen ott se unalmas az élet, ha már örök életet adott, ráadásul szeretetből: akkor nem akarhatja, hogy unatkozzunk.


"Tehát a menyországba csak azok kerülnek akik maguk mögött hagytak bármilyen egyéni értékrendet és gondolkodást, kizárólag a Biblia által lefektetett értékeket fogadják el."


Vannak, akik szerint ez így van, csak a Biblia számít. Speciel a katolikusok szerint nem csak az, tehát ez sem igaz "a keresztény" tanításra.


"Mindebből persze következik az unalom, hiszen az emberiség színe-javát épp az a tény adja, hogy nem vagyunk egyformák. Mindannyian másképp gondolkodunk, más értékrend szerint élünk, stb."


Ha egy bizonyos fajta értékrend szerint élő emberekre gondolsz, ők is mind másmilyenek. És ez épp elég ahhoz, hogy ne legyen unalmas az élet. Nem kell ahhoz a bűn. Milyen bűnt hiányolnál itt, a földi életben, ha senki se követne el bűnt? Szeretnéd, ha megcsalna a szerelmed? Vagy ha meglopna a kollégád? Vagy ha a hátad mögött kibeszélne az, akit a barátodnak hiszel? Vagy mi hiányozna? Vagy te magad szeretnéd ezeket elkövetni? Attól lennél boldogabb? Nem hiszem.


"A végtelenség pedig nem feltétlen lenne rossz, de ha olyan környezetbe kerülünk mint a keresztény túlvilág, abba sok ember pár hét alatt is beleőrülne, nemhogy még vége se legyen soha..."


:D Hát ahogy te elképzeled, úgy lehet, hogy tényleg beleőrülnénk. De nem biztos, hogy olyan. :)


(A mennyország nem egy hely, egy "környezet", hanem egy állapot.)

2018. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Ennek következményei a reinkarnációink. ... Akik már egyzer meghaltak azok is elt mesélték"


Ennek hol lehet utánanézni, hogy tényleg meséltek-e reinkarnációról?

2018. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 leértékelt ***** válasza:
0%
Úgy hallottam a mennyország unalmas. Én inkább a pokolban szeretnék menni, van ott rock and roll nyárson sült meg minden.
2018. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, mert bár hiszek abban, hogy van "valami" a halal után, nem tudom elkepzelni a Mennyországot.
2018. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

HA van Mennyország, nem szeretnék oda kerülni.

Azt hallottam, ott egy személyre nem fognak főzni.

Különben is, minden ismerősöm a Pokolban lesz, nem akarok örök életben egyedül lenni, megölne az unalom.

2018. aug. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 cami55 válasza:

Az örök haza! Ahonnan jöttünk, vagy le születtünk testbe!


A szellemed egy része ott marad.



Olyan ez mint a lélek, az is a mennyországban van, most és örökké, hiába vagy itt. A szellemed is ilyen. Tudsz beszélni a saját szellemeddel, hiába vagy leszületve ide, a tudatod többi része máshol van, nincs ide leszűkítve.

2021. aug. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!